Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

    Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
    Нисан Ванет също.Не знам само какво се прехласвате по чугунените глави.Който си мисли, че това е нещо вечно и безпроблемно, явно не патил от такива.
    Никой не се прехласва, нали сме виждали спукани.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
      То и на Шкода 120 беше чугунена, но нищо добро не следваше от това.
      Сега се сещам и Сиерата май беше чугуний.
      Знаеш превода на Шкода нали? Това в кръга на шегата, за времето си не бяха лоши.

      Коментар


      • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

        Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
        Знаеш превода на Шкода нали? Това в кръга на шегата, за времето си не бяха лоши.
        Имал съм 4. Последната даже беше с 5 скорости.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

          За кратко имах фелиция, не помня с колко скорости но май бяха 5.Запомних и двигателя, който е прекрасен, стига върху него да не стои идиотското копие на идиотския пиербург.Дори и с заводския карбуратор, за този двигател съм сигурен, че надхвърляше с доста заводски обявените 55 коня, изключително пъргава колица.С любезното съдействие на ДААЗ, вече си бях на 200% сигурен че съм подобрил заводските показатели.

          Коментар


          • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

            При 120 карбураторът е Вебер и бива. На Фелицията е същият двигател, но с алуминиева глава и други малки изменения.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

              С истински Weber ли бяха или патентен Jikov?Правил съм такъв звяр, но нямам спомен.

              Коментар


              • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                Jikov, но си бяха читави
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                  Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                  Там откъдето идват гнилите опели, фолсвагени, мерцедеси и т.н. повечето японки отиват при свети Петър преди да тръгнат за България.
                  Виждал съм нов внос японец от Австрия [emoji16][emoji16][emoji16] срещу Опел кадет да върви не може да го стигне.

                  Изпратено от моят Nokia 5.1 Plus с помощта на Tapatalk
                  После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                  Коментар


                  • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                    С малко търсене в тубата може да се намери Краш тест на гнили фв голф5 и Мазда 6. Теста е шведски, на коли карани там... Много тъжно че приемате мнението ми като заяждане, а не като предупреждение.

                    Изпратено от моят Nokia 5.1 Plus с помощта на Tapatalk
                    После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                    Коментар


                    • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                      Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                      Това според теб нали?
                      Защото по мои наблюдения има и трети тип, аз им викам практични шофьори, които карат сравнително стари за нашия стандарт коли, защото им вършат работа, трябват им постоянно и ако за нещо се налага да чакат в сервиз в общия случай могат да си го поправят сами за разумно време.Държа да поясня, че някои от тях не минават за скъсаняци дори по европейски стандарт, просто са хора надрастнали притеснението какво ще кажат комшията,колегите,клюкарките,хората и т.н. като ме видят със стара кола.Някои са наистина педантично поддържани предимно с оригинални части или афтърмаркет с качество превъзхождащо оригинала, но други се поддържат с ширпотреба части, без излишни емоции за драскотина по вратата и дупка от цигара в седалката, но в състояние да минат истински технически преглед.
                      Като се замислиш ще видиш че потвърждаваш моето мнение.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                        И към кои спадат посочените от мене?Като скъсаняк разбирам някой с убита от бой, омачкана отвсякъде, тракаща и пушеща 190ка, закрепена на магия колкото да се тътри по пътя.Като фен има доста примери във форума.Но нито една от тези две категории не хваща хората, които ги използват ежедневно.Някои от хората, които съм споменал си имат и чисто нов автомобил, който използват когато почива работното магаре, тоест не са от тези, които не могат да си позволят нова кола.Говоря за коли с по 300-400-500 хил и нагоре на километража, които са в състояние да кръстосат България когато решиш, без нужда да носиш куфар с инструменти и резервни части в багажника.

                        Коментар


                        • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Като се замислиш ще видиш че потвърждаваш моето мнение.
                          Аз май съм бил до някъде и от двата вида, а сега мисля да пробвам тоя трети вариант, за който се споменава.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                            Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                            Задвижва си от край време газоразпределителният механизъм .......... И, ако се увеличава натоварването би следвало да "личи" във вериги,обтегачи,успокоители,.......

                            Отделно никакъв проблем не е да усилят и предния край на коляновия вал,но "проблема" с тези решения е само за клиента.
                            Да, но газоразпределението междувременно се е променило. В днешно време май и в "печките" няма по 2 клапана на цилиндър.


                            Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
                            Не съм запознат с тоя проблем с дизела на Субару. И имам два въпроса. Това първият им дизел ли е и колко модела по-късно продължава да се къса?
                            Ако не се лъжа, е първият им дизел. И какво от това? Нали е достатъчно да се включи калкулатора и компютъра, за да се посмята и симулира, и всичко да е безпроблемно?
                            Освен гореизброените, би било наивно да се приеме че не са прочели в нета как се прави дизелов двигател, например в някой форум, както и да "погледнат под капака" на другите производители, за да видят те какво дялкат.

                            Поне аз останах с впечатление че поддържаш подобна теза - стига да се пожелае, всеки съвременен джадж може да стане вечен...


                            Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
                            Не оспорвам аргумента на Ясен, обаче напредъкът като мощност спрямо предишния модел е нищожен. Не е някое чутовно откритие.
                            Повер, повер, повер... Ама те силовите агрегати имат и други параметри освен повера. За мен вдигане на стандарта за екологичност, при запазване на останалите параметри на двигателя е развитие.


                            Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                            Това, че той така мисли не значи че е така. Струпването на натоварването в единия край на вала е пагубно за торсионните му усуквания. За това - голям демпфер в другия край. И скъп.
                            Явно не четеш внимателно. Като изнесеш веригата отзад, а ремъците не, в предния край на вала пак остават някакви джаджи за връткане. И както споменах, те тия джаджи не стават по-малко "лакоми". Колко 30-годишни автомобила има с оригинално вграден 160А+ алтернатор, и компресор за климатик който може да климатизира малко жилище?

                            ----

                            Изобщо, темата напомня един виц:
                            По време на световното първенство по футбол, гледайки коментарите в социалните мрежи, излиза че в България само 11 души не знаят как се играе футбол.
                            Та и тук така - почти всеки знае как може да бъде направено по-добре. Жалко че в повечето случаи нямам как идеите да се материализират, за да стане ясно те какви недостатъци и недоделки носят, и дали и колко често ще падат на асфалта...
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                              Да, но газоразпределението междувременно се е променило.
                              И всеки който извършва двигателни ремонти ще ВИ каже ,че усилието за задействане на "промененото" газоразпределяне е намалено(превъртам със звездогаечно ключе), както и приводите отслабени и олекотени . -Та нещо гледате "отстрани" ..........
                              Клапаните повече-но малки , добре сметнати характеристики на пружините и форма(профил) на гърбиците .

                              Коментар


                              • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                                Колега, моного е хубаво че си се сетил за този виц.Още по-хубаво ще е когато пишеш в режим Гагич за неща от които си нямаш представа пак да се сещаш за този виц.

                                Вдигането на екологичността с проучването на все по-безумните изисквания до последната запетайка и заобикалянето им с дребни хитрости от рода на старт стоп системи, работа на ЕГР системата в идиотски режими, които скоропостижно задръстват двигателя и измами на дребно със софтуер не са задължително развитие.Нито имат нещо общо с веригите, които ядосват колегата.Ако производителите ги беше грижа за екологията, ама наистина ги беше грижа, а не само дотам, че да вървят гръмки реклами и да успеят да надцакат ЕВРО 11, първо автомобилите щяха да се лишат от някое килце, от алтернаторите по 160А и от твоите въображаеми климатици,които уж могат да климатизират малко жилище.Ако ги беше грижа за екологията нямаше да се изхвърлят цели агрегати или направо автомобили, а щяха да се конструират с мисъл за евентуален ремонт и възстановяване.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X