Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

    Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
    Ако беше се навел да погледнеш под двете коли, нямаше да имаш такива съмнения.Просто са правени по различен начин в различно време с различна философия на завода производител ако щеш.Такива коли дето нищо не им се прави и само се налива гориво има единствено в авто(морг)къщите, форумите и кръчмите, останалите се случва да им се счупи по нещо.Ако по магистралата се кара с разумна скорост, не виждам къде е драмата.
    Няма драма,просто твърдя, че в съвременните условия, описани от мен, тази тойота не е адекватен избор и ще се строши доволно. Говоря за модерното ежедневие и начина на живот. Иначе аз бях тръгнал да бартеросвам наскоро една съвременна за стар патрол. Ама го бях предвидил да си стои на село и да се разхождам из околността, а не всеки ден да ходя да работя или да пътувам с него бързо и комфортно на по 300-600км извънградско по скоростни пътища. Не съм мазохист.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

      Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
      Не ме разбирай погрешно, нямам нищо против японското производство, особено някой конкретни модели джипове и леки коли.Но купетата им са отвратителни, качеството на ламарина също.Твоята е от годините, в които се опитват да се наложат на няколко чужди пазара.И въпреки всички добри качества, кола от 2000-2010 да гние потресаващо много е срамота.
      От друга страна френските автомобили(като изключим няколко отдавна забравени техни марки) почти не гният и то от много години, но нещо все ме спира да си взема едно пежо примерно с вечно купе.
      Съгласен съм с това, че като ламарина са далеч от Ауди, примерно. Но най-гниещите, с които съм се занимавал са корейските. Дори днес се прибрах от работа с Шевролет Нубира, които е потресаващо гнил за 9-те си години.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
        Производителят се съобразява с желанията на потребителя. Някъде му викат маркетинг. Това, че потребителят иска евтин и луксозен автомобил, си е проблем на потребителя. Това, че потребителят е технически неграмотен и става все по- неграмотен, също си е негов проблем. Искаш евтино и лъскаво- на ти го. Ако не мога да си го избия през цената, ще си го избия през сервиза и щом нямаш нищо против, всички сме доволни. Всеки маркетинг цели 51 и евентуално повече проценти доволни потребители. Достигането на 85-90% доволни си е висш пилотаж. Тукашните 0,02%, дето си поддържат 124-ките и ТЛК-80 са абсолютно незначителна извадка.
        И това все едно аз съм го писал...
        Абе май не съм единствения луд. Щото "днес нормалните намират за луди"...
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
          Халумин е. Но 2LTе доста по-малък мотор.
          Малък е да, описвал съм ква мъка е да се иде на стотина километра на лов. Добре де, а новата глава дето я взех тогава, защо ми се струва че беше чугунена.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
            Малък е да, описвал съм ква мъка е да се иде на стотина километра на лов. Добре де, а новата глава дето я взех тогава, защо ми се струва че беше чугунена.
            Не зная, но е алуминиева. Не се сещам за двигател с горен вал и чугун
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
              Съгласен съм с това, че като ламарина са далеч от Ауди, примерно. Но най-гниещите, с които съм се занимавал са корейските. Дори днес се прибрах от работа с Шевролет Нубира, които е потресаващо гнил за 9-те си години.
              Други е въпроса, че много от съвременните автомобили нямат шансове да доживеят до толкова, че ръждата да е проблем.Вече на оглед рядко се ходи с тенекеджия, по често с лаптоп.По гниене се продаваха автомобилите от 80-те и 90-те, скоро се ровех в едни стари броеве на Авто Труд и ми направи впечатление един път цените в DM и втори път разликите в цените между опел кадет и ауди 80, за джиповете и белите мерцедеси въобще да не говорим.

              Коментар


              • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                Вече на оглед рядко се ходи с тенекеджия, по често с лаптоп.
                Това просто не е така. Питай ме от къде знам. До преди две седмици продавах автомобил на старо, два месеца все за ръжда гледаха и там където има тенекеджии да кажат ставало ли да се направи за без пари. Е да де, беше японска, ма аз ако си купувам кола на 11 год, ръждата много не ме интересува, щото не смятам да я карам повече от още 3-4. Питаха и дали харчеламасло. Един обаче не ме попита редовно ли съм сменял маслото...
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                  М/у другото имах възможност да си взема хубава 126-ца и почти се бях навил, но здравия разум надделя при тоя разход на гориво.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                    Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                    Други е въпроса, че много от съвременните автомобили нямат шансове да доживеят до толкова, че ръждата да е проблем.Вече на оглед рядко се ходи с тенекеджия, по често с лаптоп.По гниене се продаваха автомобилите от 80-те и 90-те, скоро се ровех в едни стари броеве на Авто Труд и ми направи впечатление един път цените в DM и втори път разликите в цените между опел кадет и ауди 80, за джиповете и белите мерцедеси въобще да не говорим.
                    И това има изключения - преди 15ина години имах Ланча Дедра, при която ръждата не беше тема, но ми тровеше живота с много и разнообразни проблеми (без ръжда Купето и беше много добре направено, но двигател, ходова част, тоци и тн го обезсмисляха. Това за кола, купена почти нова.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                      @Самодържец
                      За това съм казал рядко, не никога.Времето, в което се продаваха коли с прагове изградени от вестници,монтажна пяна и кит мина, добре че тогава подемниците не бяха много масови.Но някоя "пропусната" лампичка, която не светва на таблото и според търговеца, се оправя с запояване на едно диодче за 10ст, се случва да стъпи четири цифрена сума на собственика, ако иска конкретната лампичка да му работи адекватно.

                      Коментар


                      • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                        Не зная, но е алуминиева. Не се сещам за двигател с горен вал и чугун
                        Веднага ми изплува 2,3 дизел на опел. А сигурно и много други.
                        Калин Владов,09РСПБЗН

                        Коментар


                        • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                          И това има изключения - преди 15ина години имах Ланча Дедра, при която ръждата не беше тема, но ми тровеше живота с много и разнообразни проблеми (без ръжда Купето и беше много добре направено, но двигател, ходова част, тоци и тн го обезсмисляха. Това за кола, купена почти нова.
                          Имах дедра 1.8 втора употреба. Нямах никакви ядове, но от немарливост, не смених водна помпа навреме, я бастисах и разбира се не ми се влагаше да я правя като хората.
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                            Нисан Ванет също.Не знам само какво се прехласвате по чугунените глави.Който си мисли, че това е нещо вечно и безпроблемно, явно не патил от такива.

                            Коментар


                            • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                              То и на Шкода 120 беше чугунена, но нищо добро не следваше от това.
                              Сега се сещам и Сиерата май беше чугуний.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                                Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                                @Самодържец
                                За това съм казал рядко, не никога.Времето, в което се продаваха коли с прагове изградени от вестници,монтажна пяна и кит мина, добре че тогава подемниците не бяха много масови.Но някоя "пропусната" лампичка, която не светва на таблото и според търговеца, се оправя с запояване на едно диодче за 10ст, се случва да стъпи четири цифрена сума на собственика, ако иска конкретната лампичка да му работи адекватно.
                                Недей да разчиташ, че лаптопа ще познае дали след седмица турбината примерно ще каже мяу. Или мотора, или скоростите.

                                А няма да забравя за един случай - едно момче си докара от чужбина цлс 350, проверен, с история ала-бала. Тука на магистралата при 180 мотора му се окоти. Взе мотор втора употреба уж читав, след изкарването от сервиза издържа точно 2 дни и каза мяу и втория мотор. Късмет.
                                Егати късмета.
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X