Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

    Сефте слагах преди 25г, от фабрика дето ги прави от 50
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #77
      От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

      Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
      Ако ти кажа ковани бутала по добре ли ще ти стане
      По-добре обясни за буталата които не са от метал.
      Ти при джантите май имало дето не са метални.

      А и при спирачните дискове не се изполвал метал. Това чуто при разговор между собственик на камион и собственик на сервиз който му сменя дисковете.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #78
        От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

        Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
        Даниеле.
        Агрегата, за който говориш сигурно е много производителен.
        Натискаш, и.....втора космичсека.
        Поне така изглежда.
        Някой спомена, как тройка дизел ще е олекотен, с четирите му турбини (как яко звучи), чугуненият блок, глава(и), интеркулер, бутало-мотовилковата група вероятно не е алуминиева и други.
        Та тоз толуп със сигурност не е от леките.
        И не съм казал, че е лош.
        Но можеш много предимства да изтъкнеш, ама баш лек....
        Ти с какво сравняваш?
        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

        Коментар


        • #79
          От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

          Сравнявам с подобен по обем турбо бензинов мотор.
          И кво?
          Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
          0887/осемпет 66 4осем

          Коментар


          • #80
            От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            По-добре обясни за буталата които не са от метал.
            Ти при джантите май имало дето не са метални.

            А и при спирачните дискове не се изполвал метал. Това чуто при разговор между собственик на камион и собственик на сервиз който му сменя дисковете.
            Извинявам се че не споменах точното название на матеряла щот метали много и разни
            Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

            Коментар


            • #81
              От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

              Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
              Сравнявам с подобен по обем турбо бензинов мотор.
              И кво?
              Браво много добре
              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

              Коментар


              • #82
                От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Този брадатия съм го гледал доста преди това, и отначало му се вързвах. Обяснява доста приятно и разбрано, и хваща вяра.
                Ама то и Бойко говори много интересно и завладяващо.

                На брадатия не му вярвам, дай какво ТИ си видял в колите които ремонтираш.
                Но да е 100% сигурно, че това е предварително програмирано за да се счупи, а не е просто прекалено изнасилена икономия на ресурс.
                Той брадатия освен, че говори и показва. Има кво да се види. А и не е само той. Аз си имам съображения да не давам никакви примери. Именно върху това се акцентира - икономическа полза за производителя никаква и въпреки това е направено така. Остави мантрата - пестено е, всичко е до край изсмукано като ресурс и тн. Не - на места си е направено баш със цел. Които може - да го види. И да знаеш - не съм по конспирациите и знам добре какво говоря.
                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                Суперскан България www.decbg.com
                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                Коментар


                • #83
                  От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                  Защо толкова спорите за общи неща?!
                  Брадатия (както го нарича Кольо) дава конкретен аргумент.Няма свестен оптегач/успокоител на веригата.И оттам се съкращава рязко ресурса.Според логиката на Кольо работата просто опира до икономия на пари.
                  Ама брадатия дава и други примери - с къс ход на пружината и прочие... И това струва мизерни пари на фона на цял двигател.И реноме все пак!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                    Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                    Той брадатия освен, че говори и показва. Има кво да се види. А и не е само той. Аз си имам съображения да не давам никакви примери. Именно върху това се акцентира - икономическа полза за производителя никаква и въпреки това е направено така. Остави мантрата - пестено е
                    Пестено е ама и от разходи за развойна дейност.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                      Някога се чудех, защо доказана и проверена конструкция/двигател спират да я правят.
                      А оно било просто - изтичат и патентните защити макс за 15г. ,
                      към това се добавят личните интереси на конструктори с връзки и те ви те , ново нещо дето ще се натъмънява.

                      Сега другото за което се чудя, защо примерно китайци не внедряват вече проверените конструкции,
                      но като гледам какво става с Волво и Ягуар откак са китайски, май ще има промяна.
                      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                      Суперспам - спама на суперите

                      Коментар


                      • #86
                        От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                        Най-общо казано:
                        Бизнеса е труден, и се измерва в мЕлярди доларес.
                        Всеки знае, може и е правил баси здравите коли.
                        Сега искам да изскубя 4 букси, и едвам си завирам пръстите до палчето.
                        В резултат имаме кожа, и кръв дарени в поредното модерно чудо.
                        И последно:
                        Една букса има 10 жички.
                        В колата има 200 букси.
                        За всяка жичка ми трябват още 4 см.
                        Демек 4х10х200 см е дължината на спестеният проводник.
                        Редно е да се умножи по 500к за нормален автопроизводител.
                        С две думи: клиента иска модерни екстри, концерна спестява от другаде.
                        Нормално.
                        Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                        0887/осемпет 66 4осем

                        Коментар


                        • #87
                          От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                          От 40г правят по 15млн ТВ Сони, вече кво ли не и мн повече, и е, сервизите огладняха, във всяка къща има по няколко и камари в Надин.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #88
                            От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                            Аре пак, свършиха ли истинските коли, ние ли бяхме последното свястно поколение...?
                            Като ми дойде някой, дето на фланелка за 5 лева иска бродерии за 20, почвам да му обяснявам, че няма никакъв смисъл шарениите да надживеят фланелката и, обикновено, си отива със ситопечат за 2 лева. Който не иска- има правото да си похарчи парите, където ще. По същия начин, няма никакъв смисъл двигателят да надживява тенекиите или обратното. Предполагам, скоро ще отпадне и предния капак като опция (то-о-о-о, аз вече и да го вдигна, не знам кво да правя) и само ще изнесат една пробка за течността за чистачките. Цените падат (разбирай производствената цена) комфортът расте и тия амуджи, дето лежат под колата трябва да изчезнат. Трябва да бачкат, каквото бачкат и да носят принадена стойност на фирмите си, вместо да се заиграват с масльонкаджийски хобита. Ако има начин цялата кошница да се разпадне едновременно и нацяло, най- добре.
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                              Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
                              Най-общо казано:
                              Бизнеса е труден, и се измерва в мЕлярди доларес.
                              Всеки знае, може и е правил баси здравите коли.
                              Сега искам да изскубя 4 букси, и едвам си завирам пръстите до палчето.
                              В резултат имаме кожа, и кръв дарени в поредното модерно чудо.
                              И последно:
                              Една букса има 10 жички.
                              В колата има 200 букси.
                              За всяка жичка ми трябват още 4 см.
                              Демек 4х10х200 см е дължината на спестеният проводник.
                              Редно е да се умножи по 500к за нормален автопроизводител.
                              С две думи: клиента иска модерни екстри, концерна спестява от другаде.
                              Нормално.
                              Нали по горе обсъдихме и то аргументирано че не е водещо икономията?! Нали четеш? Описаните жички колко ще спестят? 1-2 лева? Колко струва един успокоител на веригата? Може би 4-5 лева? И гарантира стабилна работа на мотор за 15 000??
                              Хубу де щом ще спестяваме не може ли да сложим успокоител ами просто да сипем по малко масло? 300 гр да речем? Дет не фатално?
                              Абе не от икономия това.. каза се сто пъти

                              Коментар


                              • #90
                                От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                                Tъжното в случая е, че още има хора, които си купуват кола с мисълта да я завещаят на внуците си.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X