Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

    Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
    Яката работа... Забелязвам устойчива тенденция да се обеснява колко са гадни новите коли. В същото време много рядко съм чел някъде някой да твърди толкова убедено как старите 20+ годишни скрапове за нищо не стават. И се чудя, защо аджеба, новите са чак такъв трън в очите? Грозде ли са, кисели ли са, кво ли?
    Кое му е киселото колега?1 Нова астра е 30к може да се вземе на лизинг обаче няма никаква сметка ако минаваш по 10-15к на година ,а като и падне гаранцията частите са много скъпи.Как реши,че 20 годишна кола е скрап?Има изправни и нейзправни коли,а не стари и нови.Ако е на 20г. без ръжди, с ревизирани спирачки и мотор в що годе добро състояние с кое е по-скрап от 5 годишна кола с изтекла гаранция и 2 кофи скъпа електроника?Новата кола е нова за да речем 1г. после вече не е.Не са гадни дори напротив - по-удобни , по-сигурни и с по-добър дизайн са от старите,но са с неоправдано скъпи части и често се трошат.Щом съм набил 6к за няма и 1г. в 10г. кола мислиш ли,че не мога да си купя нова?Мога обаче няма да го направя заради следните причини: 1.Пробег 10-15к на година 2.Неоправдано скъпо гаранционно обслужване 3. Висока степен на обезценяване 4. Скъпи части след отпадане на гаранцията 5.Скъпо автокаско около 2к лв на година. Е какъв е смисъла като след 3 години вече няма да имаш нова кола.А и темата не е старо-ново,а надежно-ненадежно и шом масово 10 годишни коли се трошат повече от 20-25 годишни нещо не е както трябва.Другото са маркетингови трикове и залъгалки как трябва да сме модерни с нова кола,скъп телефон, фейс бук и други подобни болести на извратения свят, в който живеем.Тия пари и печалби и гонене на вятъра извратиха всичко вече.

    Коментар


    • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

      Първоначално публикуван от sabatton Преглед на мнение
      Кое му е киселото колега?1 Нова астра е 30к може да се вземе на лизинг обаче няма никаква сметка ако минаваш по 10-15к на година ,а като и падне гаранцията частите са много скъпи.Как реши,че 20 годишна кола е скрап?Има изправни и нейзправни коли,а не стари и нови.Ако е на 20г. без ръжди, с ревизирани спирачки и мотор в що годе добро състояние с кое е по-скрап от 5 годишна кола с изтекла гаранция и 2 кофи скъпа електроника?Новата кола е нова за да речем 1г. после вече не е.Не са гадни дори напротив - по-удобни , по-сигурни и с по-добър дизайн са от старите,но са с неоправдано скъпи части и често се трошат.Щом съм набил 6к за няма и 1г. в 10г. кола мислиш ли,че не мога да си купя нова?Мога обаче няма да го направя заради следните причини: 1.Пробег 10-15к на година 2.Неоправдано скъпо гаранционно обслужване 3. Висока степен на обезценяване 4. Скъпи части след отпадане на гаранцията 5.Скъпо автокаско около 2к лв на година. Е какъв е смисъла като след 3 години вече няма да имаш нова кола.А и темата не е старо-ново,а надежно-ненадежно и шом масово 10 годишни коли се трошат повече от 20-25 годишни нещо не е както трябва.Другото са маркетингови трикове и залъгалки как трябва да сме модерни с нова кола,скъп телефон, фейс бук и други подобни болести на извратения свят, в който живеем.Тия пари и печалби и гонене на вятъра извратиха всичко вече.
      То е ясно всичко това ,а какво ще стане след 20 години , в един момент идва момента ,че ще купуваме новите коли ,при мен е дошъл този момент да си сменя 28 годишната кола ,и дилемата ми е с каква нова ! Темата би била по-полезна ,кои от новите са по-проблемни и кои по- малко .Лично съм се ориентирал според нуждите ми към пикап ,също и смятам че са конструирани да са по издръжливи и здрави
      Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

      Коментар


      • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

        Първоначално публикуван от sabatton Преглед на мнение
        Новите коли умишлено са направени не ремонтно пригодни и със супер скъпи части,които се трошат често.Нямам наблюдение върху много марки,но за бмв поне е така 1 куп недомислици,много скъпи части и трудни ремонти.В момента корейските коли на средна възраст около 10-12г. за мен са в пъти по-добри сиреч здрави,евтини и лесни за ремонт от немските.Познати имам и с аудита - същата работа по 5-6к наливат за ремонти без да са сменили кой знае какво...за сведение аз последната година съма набутал към 6к за е90 бензин 140кс напълно обикновенна кола нито е някоя бегачка нито нищо - смяна на верига 1300лв, смяна на 4 дюзи 2240лв( кола карана само и единствено на бензин ! - дюзите с ресурс по-малък от ангренажен ремък около 50к км издържат,а при някой е имало случай на 30к км дюза извън нормите и това на скромна цена - само 560лв...а тия дюзи същите преди години бяха по 240 лв/бр и изведнъж ги вдигнаха на 560лв е това ако е нормално) Съединител с твърд маховик - 1400лв(оригиналния е демпферен и само маховика е 2к),всевъзможни гарнитури и семеринги смених,1 лабда сонда за сега 300лв,а сегс записва грешка в ,nox сензора,който е скромните 900лв и да съм уцелил аз на дарак ок обаче почти всички познати с коли от тия марки сменят части на порязия все нещо записва, все нещо светва.....вече здравината е рядкост.Има чужденци с бмв 7ци от магазина за по 100+к лв,които не изкарват и 50к км без да се строшат...масово се оплакват в чуждите форуми и едва ли е само анти реклама.Та подобреннията в сигурността нямат нищо общо с трошливостта на една ангренажна верига,водна помпа,рейка,горивна помпа или др. подобни.Не може коли от 90те карани 20г. на газ да нямат проблем с дюзите,а няма и 10г. кола карана само на бензин да хвърля дюзи през 50к км.Мен новите коли все повече ме отблъскват понеже ти им робуваш,а не те на теб.
        Колега, като цяло мисля, че си прав, но истината е някъде малко по- към средата.

        Избирането на такава кола втора и повече от втора употреба стана много по-трудно, заради хилядата системи в тях. Може да се избира само с помощта на някой, на когото такива коли са му по цял ден в ръцете и пред очите и наистина има необходимата квалификация и апаратура. Четенето, събирането на информация и проверката на историята на колата се прави предварително. В сметката се слагат всички възможности - колко може да ти излезе колата в следващите 3 - 4 години. Ако това се е случило в началото, няма смисъл от емоционални постъпки - да продадеш колата на голяма загуба, вместо да си оползотвориш вложените средства.

        Възможността да си попаднал на "дарак" е съвсем реална. Сега трябва да оцениш каква е вероятността да се счупи нещо по-голямо и по-скъпо. Пак с помощта на гореописания човек с квалификация, опит и оборудване.

        Като следствие от цялата тая работа историята и предишните собственици на колите втора употреба стават още по-важни, количеството необходима информация нараства много. Познания за конкретния модел и популярните му проблеми, възможните им решения и цените на тези решения стават неделима част от избирането на кола.

        Коментар


        • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

          Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
          Ми чертай и патентовай по-ефикасни вариянти
          Изглежда, че по-ефикасните варианти са начертани достатъчно пъти и се знаят достатъчно добре.

          Като цяло не разбирам забележката.

          Коментар


          • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

            Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
            Колега, като цяло мисля, че си прав, но истината е някъде малко по- към средата.

            Избирането на такава кола втора и повече от втора употреба стана много по-трудно, заради хилядата системи в тях. Може да се избира само с помощта на някой, на когото такива коли са му по цял ден в ръцете и пред очите и наистина има необходимата квалификация и апаратура. Четенето, събирането на информация и проверката на историята на колата се прави предварително. В сметката се слагат всички възможности - колко може да ти излезе колата в следващите 3 - 4 години. Ако това се е случило в началото, няма смисъл от емоционални постъпки - да продадеш колата на голяма загуба, вместо да си оползотвориш вложените средства.

            Възможността да си попаднал на "дарак" е съвсем реална. Сега трябва да оцениш каква е вероятността да се счупи нещо по-голямо и по-скъпо. Пак с помощта на гореописания човек с квалификация, опит и оборудване.

            Като следствие от цялата тая работа историята и предишните собственици на колите втора употреба стават още по-важни, количеството необходима информация нараства много. Познания за конкретния модел и популярните му проблеми, възможните им решения и цените на тези решения стават неделима част от избирането на кола.
            Колега да се съгласим,че аз съм попаднал на дарак,но то е масово оплакването от по-новите коли Форума за е90 е пълен с теми за течащи вакум помпо,скъсани и дрънчащи вериги,проблеми с нокс сензори и ламди сонди,проблеми с работа на мотора на висока температура и т.н.Колата няма стрелка за показване темпвратурата на антифриза и няма лесен начин да разбереш колко градуса е трябва компютър или се влиза в 1 менюта с пароли.Та колегата без да рязбере системно е прегрявал колата - достатъчно малко за да не покаже аларма и достатъчно много за да спука глава - ремонт около 4к лв и цялата работа от това,че водната помпа е електрическа и преди да замине на цяло просто си е намалила дебита без да светне нищо по таблото.Да не говорим за великото решение да нямаш щека за масло,а само датчик,който понякога заминава,но няма как да разбереш дали показва вярно и можеш да останеш без масло - трябва да го източиш, да видиш колко е и да го сипеш пак няма др. вариант.

            Коментар


            • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

              Ей това вече са простотии на куп! За съжаление не са изключение, обаче.

              Електрическа водна помпа (само по себе си не чак такъв проблем, дори предимство ако е направено както трябва) + липса на стрелка (да не говорим че на много от "новите" стрелката се бетонира в центъра и мърда от там само малко преди прегряването) = въпросния резултат. Да не говорим че на нов автомобил добавянето на "стрелка" по таблото дори не е въпрос на разходи, а на 5 реда в софтуера.

              ...в който междувпрочем се блъскат какви ли не други простотии в библейски мащаби, даже и на не толкова нови коли. Например - Skoda fabia седан, вече на 14 години - не можеш да пуснеш задната чистачка без да си поне на габарити. За сметка на това после май не можеше да я спреш по нормален начин (забравил съм вече, карам я рядко). Поне не става велика драма като и откача акумулатора, както при някои други.

              Ми сори, простотиите са на корем, и често са без НИКАКВО финансово отражение върху производството и цената на продукта.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Ей това вече са простотии на куп! За съжаление не са изключение, обаче.

                Електрическа водна помпа (само по себе си не чак такъв проблем, дори предимство ако е направено както трябва) + липса на стрелка (да не говорим че на много от "новите" стрелката се бетонира в центъра и мърда от там само малко преди прегряването) = въпросния резултат. Да не говорим че на нов автомобил добавянето на "стрелка" по таблото дори не е въпрос на разходи, а на 5 реда в софтуера.

                ...в който междувпрочем се блъскат какви ли не други простотии в библейски мащаби, даже и на не толкова нови коли. Например - Skoda fabia седан, вече на 14 години - не можеш да пуснеш задната чистачка без да си поне на габарити. За сметка на това после май не можеше да я спреш по нормален начин (забравил съм вече, карам я рядко). Поне не става велика драма като и откача акумулатора, както при някои други.

                Ми сори, простотиите са на корем, и често са без НИКАКВО финансово отражение върху производството и цената на продукта.
                Прав си колега нищо не им коства да сложат щека за масло или стрелка за температурата.Електрическата водна помпа предполагам е заради старт стоп системата идеята и е да поработи още малко след гасене на колата,от което аз полза не виждам моторите св тришат на поразия.Една водна помпа да кажем въртяна от ремък е 150лв,а електрическа близо 800.На 5-6 годишните коли 1 фар е нереални пари на разни пежа ти искат по 1200лв...После гроздето било кисело...ами аз утрр мога да не разбера,че ми прегрява колата и айде ремонт за 4к..то за 4к. ще ревизираш цялата кола ако е нормален среден клас и и е от коло 2000-2003г примерно.А за тия вериги да не говорим..може ли верига да кара по 100к км.... и се плзъга по едни плзъзгачи от нещо като пластмаса,които се чупят и ставя мармалад всичко. Нека да си вкарват нови системи за безопасност, нови екстри и т.н ,но те нямат нищо общо с техническите недоразумения. и нервите покрай тях.

                Коментар


                • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                  Разбира се, всички могат да правят вечни мотори като 2.4 дизел от 123.
                  Ама е 50 КС и като пуснеш климатика колата спира. И харчи колкото харчи. Евро -100. И т.н.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                    Има и не толкова немощни, мръсни и харчещи двигатели, които и ресурс си имат.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                      Има и не толкова немощни, мръсни и харчещи двигатели, които и ресурс си имат.
                      Дообре
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                        Първоначално публикуван от sabatton Преглед на мнение
                        Колега да се съгласим,че аз съм попаднал на дарак,но то е масово оплакването от по-новите коли Форума за е90 е пълен с теми за течащи вакум помпо,скъсани и дрънчащи вериги,проблеми с нокс сензори и ламди сонди,проблеми с работа на мотора на висока температура и т.н.Колата няма стрелка за показване темпвратурата на антифриза и няма лесен начин да разбереш колко градуса е трябва компютър или се влиза в 1 менюта с пароли.Та колегата без да рязбере системно е прегрявал колата - достатъчно малко за да не покаже аларма и достатъчно много за да спука глава - ремонт около 4к лв и цялата работа от това,че водната помпа е електрическа и преди да замине на цяло просто си е намалила дебита без да светне нищо по таблото.Да не говорим за великото решение да нямаш щека за масло,а само датчик,който понякога заминава,но няма как да разбереш дали показва вярно и можеш да останеш без масло - трябва да го източиш, да видиш колко е и да го сипеш пак няма др. вариант.
                        Горе може да е прозвучало като да не съм съгласен с тебе, а не е така. Това, което имам предвид е, че колкото по-сложни стават колите, толкова по-трудно става избирането им, както и избирането на майстор. Хората, които са достатъчно начетени, за да им разбират на цялата сложност, съотнесени към средния Бай квартален въртач на гайки, са нищожен брой.

                        Също така има някои особено проблемни модификации, които трябва да се знаят и да се избягват при избора. Например някои БМВ-та с директно впръскване, както предполагам е в твоя случай.

                        От трета страна, тия коли искат сериозна, адекватна поддръжка. Това предполага сериозен, съвестен собственик с необходимите финанси и съвестен майстор с необходимата апаратура, който да отговаря на описанието по-горе. За тия коли важи същото, като за жената - трябва да са от "сой". Джамбазки италианки, неподдържани, необслужвани, на много стотици хиляди километри не са добър вариант, ако не си наясно с всички рискове и финансовото им измерение.

                        По-големите мотори преди директното впръскване нямаха такива проблеми.

                        Първоначално публикуван от sabatton Преглед на мнение
                        Прав си колега нищо не им коства да сложат щека за масло или стрелка за температурата.Електрическата водна помпа предполагам е заради старт стоп системата идеята и е да поработи още малко след гасене на колата,от което аз полза не виждам моторите св тришат на поразия.Една водна помпа да кажем въртяна от ремък е 150лв,а електрическа близо 800.
                        Тука имам наблюдения. Стрелката на температурата на повечето нови коли така или иначе не показва нищо съществено, или показва прекалено късно. Тия коли показват ясен знак на таблото, ако загреят. Ако не е аналогов уреда, т.е. да показва реални, неинертни показания, бая народ ще се ошашка яко.

                        Конкретно на на тия БМВ-та електрическата водна помпа има още една съществена функция. Те работят на три температурни режима в зависимост от карането. За постигането на икономия например работят на 113 градуса, което за повечето предишни коли е прегряване. Така двигател над 250 конски сили харчи доста по-малко от предишни двигатели със 150 к.с. Със сигурност с икономията, която носи от гориво, предишният собственик я е избил неколкократно.

                        При по-натоварено каране свалят температурата, за да не е прекалено затегнат мотора. При каране в задръстване помпата пак подпомага нещата. Разни едновремешни коли грееха по задръстванията, даже и да спреш климатика. И парно трябваше да се пуска лятно време

                        На тая водна помпа не й е проблема в това, че е електрическа, а че има собствен малък електронен блок, който сдава багажа. Там нищо не се знае (*поне аз не знам), може и нарочно да е.
                        Последно редактирано от nissan_gr; 29-05-19, 16:32.

                        Коментар


                        • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                          На жената кошницата като реши че е загряла (дори не прегряла!) гаси мотора. И не е само тя. Въпрос на софтуер

                          ПП баварските вентилаторни заводи не е мъдро да се дават за какъвто и да било пример.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            ПП баварските вентилаторни заводи не е мъдро да се дават за какъвто и да било пример.
                            Айде пак, обобщения на кило.
                            На мен друго ми е по-интересно, какво ще правят любителите на възрастни автомобили след, да речем, 15 години? Най-вероятно ще възхваляват със същия патос днешните пълни с елекронни излишъци боклуци. Просто защото тогава това ще са достъпната н-та употреба.

                            Коментар


                            • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                              Айде пак някой без чувство за хумор
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                                Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
                                Айде пак, обобщения на кило.
                                На мен друго ми е по-интересно, какво ще правят любителите на възрастни автомобили след, да речем, 15 години? Най-вероятно ще възхваляват със същия патос днешните пълни с елекронни излишъци боклуци. Просто защото тогава това ще са достъпната н-та употреба.
                                Намали малко патоса и фанатизма. Сега обсъждаме факти. След 15 г е бъдеще. Като минат тия години, тогава пак ще сложим фактите на масата.
                                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X