Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

    Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
    Колега отказвам се, защото това е заяждане от твоя страна, поне така го виждам аз.
    Не ме разбираш правилно ! Абсолютно нищо против теб и мнението ти нямам.Нищо лично ! Но утре някой с вакуум между ушите ще прочете дискусията и ще наложи никому ненужни норми. Моята кола се наложи два пъти да я минавам през кат( втория път беше, когато ми откраднаха номера ) . И на двата пъти ,едни чичковци ( на каналите в кат) въоръжени с ключ , бъснарко ножче и отверка се опитаха да ме убедят,че съм лепил незаконни фолия.
    Сори, сетих се още нещо,понеже спомена,че си се разглезил със БМВ-то...И без джамове да карам, Ако караш плътно зад мен,ще ми видиш най-много диференциала...И пак не е заяждане
    Последно редактирано от бат'Марто; 10-03-18, 03:56.
    Виден столичен ихтиолог

    Коментар


    • #47
      От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

      Е то на тия чичковци вакуума е на 3та степен по-принцип. Добре ти как им доказа, че не си лепил нищо? Реално само чрез вин номера може да се докаже, че е заводско.
      Real Recognize Real

      Коментар


      • #48
        От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

        Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
        Е то на тия чичковци вакуума е на 3та степен по-принцип. Добре ти как им доказа, че не си лепил нищо? Реално само чрез вин номера може да се докаже, че е заводско.
        Е не ги оставих да чегъртат много ясно. А те хич не са тъпи.Колата има спесификация все пак. Ако беше фолио, щяхме ,,да се разберем'' накак си.То това е и целта, да не мислиш,че им пука?
        Виден столичен ихтиолог

        Коментар


        • #49
          От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

          Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение

          Не ме разбираш правилно ! Абсолютно нищо против теб и мнението ти нямам.Нищо лично ! Но утре някой с вакуум между ушите ще прочете дискусията и ще наложи никому ненужни норми. Моята кола се наложи два пъти да я минавам през кат( втория път беше, когато ми откраднаха номера ) . И на двата пъти ,едни чичковци ( на каналите в кат) въоръжени с ключ , бъснарко ножче и отверка се опитаха да ме убедят,че съм лепил незаконни фолия.
          Сори, сетих се още нещо,понеже спомена,че си се разглезил със БМВ-то...И без джамове да карам, Ако караш плътно зад мен,ще ми видиш най-много диференциала...И пак не е заяждане
          ООО няма такъв шанс! Школовката в Атина ме направи много предпазлив, че тука си карат малко юнашката.))))
          За разглезване имах предвид, че на тройката като и погледна средното огледало и виждам перфектно двата края на багажника. Уникална видимост има тази кола във всички посоки. Поне аз не съм сядал в друга подобна, може и да има не знам.
          Real Recognize Real

          Коментар


          • #50
            От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

            Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
            ООО няма такъв шанс! Школовката в Атина ме направи много предпазлив, че тука си карат малко юнашката.))))
            За разглезване имах предвид, че на тройката като и погледна средното огледало и виждам перфектно двата края на багажника. Уникална видимост има тази кола във всички посоки. Поне аз не съм сядал в друга подобна, може и да има не знам.
            Важното е ,че се разбрахме ! Без лоши чувства,наздраве !
            Виден столичен ихтиолог

            Коментар


            • #51
              От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

              Нямам лоши чувства аз.
              Наздраве, аз сложих кафето вече.
              Real Recognize Real

              Коментар


              • #52
                От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                Твърдо не. И то само по една причина. Когато си зад автомобил с нормални стъкла все пак виждаш и през тях каква е пътната обстановка и то доста напред. Иначе и на най-тъпите съпруги им става ясно, че си имат съперница...щом мъжлето си е сложило тъмни стъкла Майтап ....бе
                ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                Коментар


                • #53
                  От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                  Гласувах ЗА , защото не виждам нормална причина и пречка за безопасността на движение . И ще допълня че семейната (комби ) е фабрично затъмнена изцяло отзад и че карам личен работен бус само със стъкла на предните врати и челното . На семейната и на работната дори предните стъкла са тонирани . До момента около 40000 км на една и около 20 000 км не съм намерил причина да съжелявам за избора си .
                  Последно редактирано от alexalex69; 10-03-18, 07:08.
                  По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                    Цял свят ползва тонировка, и никой не мърмори...
                    При нас се повдига въпроса, защото почват циганските тонировки (от онези с балончетата ), след което 'ама що да е само отзад тъмното - Я съм гледАл по филмите мафиотите ходят с изцяло тъмни стъкла, па я си видим и през тъмното' и т.н. и т.н.
                    Така, че аз не съм против тонировката, ама съм против 'циганията' и неспазване на регулациите
                    Затова си карам със заводска тонировка.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:jeep1.jpg
Прегледи:1
Размер:1.11 МБ
ID:5783566

                    Да, предполагам отзад не се вижда нищо през стъклата...
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:jeep.jpg
Прегледи:2
Размер:880.7 КБ
ID:5783567
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                      Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                      Твърдо не. И то само по една причина. Когато си зад автомобил с нормални стъкла все пак виждаш и през тях ...
                      Аз пък нещо не мога да схвана как точно ви пречат на видимостта задните странични стъкла, за които се отнася въпросът в анкетата?!?
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                        Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                        ...Пак да питам, с какво преча повече от ТИР? Видимоста и през ТИР-а , И през мене е еднаква,равна на нула.
                        Е, ТИР в градско задръстване предполага много ситуации и коментари, иначе кой как му харесва, право на личен избор.

                        Аз съм затъмнявал всички стъкла на автомобил но:

                        1. Температурите са над 50 градуса, слънцето изгарящо, кара се с ръкавици първите 5 минути докато климатика охлади воланът до нормална за държане температура.
                        2. Всички автомобили са затъмнени, пътища, улици, паркинги са осветени като ден през нощта.
                        3.Черни на цвят автомобили- никой не иска да ползва.

                        В България има най много 2-3 седмици горещи дни в годината, пътища, улици и паркинги са като в Дамаск или Кайро- тъмно и изровено ( като се замислих имат повече магистрали в града, ние и една нямаме).

                        В България леката ми кола е тонирана защото така я купих фабрично, Патрола който се ползва повреме на отпуска за отдих ( магистрала, планина, море) ни виждам смисъл да го затъмнявам.
                        В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                        В. Иванов

                        Коментар


                        • #57
                          От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                          Между впрочем,на баничарката страничните и предното стъкло са фабрично тонирани, отделно че в предното стъкло има реотани,и още ,предното стъкло е доста тонирано, фабрично,и...?
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #58
                            От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                            По въпроса с тонирането на задното стъкло. Мога да кажа, че карам някъде към 500 000 километра вече от десет години, все коли с фабрично затъмнение на задни странични и задно стъкло. Когато е направено фабрично, нямаш проблем да виждаш през нощта назад. Разбира се имаш леко ограничение на видимостта, но при мен по-често е от това че е мръсно, отколкото че е тъмно.
                            Иначе има много повече ползи. Колата вечер не е като аквариум, през деня спира слънцето и сина ми не пристига вече с тен на морето, по-красиво е.
                            Твърдо ЗА съм.
                            Дискусията малко заприличва на спора за нова кола или втора употреба. Който кара по-нови коли е за тъмните стъкла, а хората с 20+ годишните не ги харесват.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                              Дискусията е такава какъвто е въпроса. И съседната дискусия за дизел/бензин пак така. Ма лошо няма, нали трябва да си лафим.
                              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Анкета, за или против затъмняването на задните странични стъкла

                                Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                                Ок, уговорката че лично на теб ти пречи, а не по принцип, се приема.
                                Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                                ...Ма да се бориш и на мен да ми наложиш твоите норми....ми малко е перверзно.Аз си виждам идеално.
                                Аз нямам никакви претенции към другите коли освен да не правят ПТП.

                                Личната ми статистика за ПТП в които аз съм участвал показва непропорционално участие на коли с тъмни стъкла и още по-непропорционално участие на коли с мехурчесто фолио ама изобщо не съм убеден че ако на тия конкретни хора им се направят стъклата прозрачни те ще карат по-безопасно.

                                Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                                ...Който кара по-нови коли е за тъмните стъкла, а хората с 20+ годишните не ги харесват.
                                Интересно.
                                Напъните да се затъмнят стъкла с подръчни материали обикновено са именно на 20+ годишни коли.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X