Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Полтъргайст във Форд Фиеста 2007!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Полтъргайст във Форд Фиеста 2007!

    Много ми харесва да карам служебния мъник през седмицата в София и най-вече да го паркирам, но има едно пусто тропане отзад дето не мога да го хвана! Като престои колата през уикенда явно нещата се послепват, но щом мина през първия легнал полицай или дупки и се разтропва все едно всеки момент ще ми падне задната броня! Звука е глух и отчетлив, все едно се разхожда някаква кутия за обувки, не се променя от натоварването отзад - демек и да седнат хора пак си е същото. Махал съм всички брони и кори отзад, резервоара и цялото дъно е прегледано щателно, втулките по окачването, амортисьорите също са прегледани и само единият има лек луфт на оста. Всичко останало е перфектно - колата е взимана нова оттук и е на 70000 километра, 5 врати. Днес минах и през един познат сервиз да взема тяхното мнение и след дълъг оглед, качване по крикове и тестово возене напред-назад нищо конкретно не се откри - хората не можаха да ме насочат. Може пък някой да е минал вече по този път и да е хванал досадника?!
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

  • #2
    От: Полтъргайст във Форд Фиеста 2007!

    И аз преди време имах такъв проблем с един Мерцедес 300D комби - по няколко пъти на ден нещо пиукаше откъм багажника. Утрепах се да търся, да демонтирам, да размествам - нищо ........ Звука беше ясен, отчетлив и нецикличен, имам предвид, че пиукаше когато на него си му е кеф, а не през еди колко си секунди, или минути.
    Пиукането беше като от някакъв електронен прибор, сякаш някакъв бийпър на датчик нещо те подсеща, ето така - пййййййп. Ама каква електроника в багажника на дърта 124-ка?!
    И до сега нямам никакво обяснение какво беше това. И в Мерцедес ходих, и с кого ли не говорих - без резултат. Пълна мистерия.
    Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
    Само DIESEL !!!

    Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

    Коментар


    • #3
      От: Полтъргайст във Форд Фиеста 2007!

      Провери за разхлабени болтчена на механизъм във вратите или багажника - на ключалката или прозореца.
      А ако този амортесьор с оста е отзад - пробвай да му наблъскаш грес - ако за известно време утихне - ясно къде е причината.
      Последно редактирано от Slick; 30-03-17, 22:07.

      Коментар


      • #4
        От: Полтъргайст във Форд Фиеста 2007!

        Тампони задна стабилизираща щанга?

        Коментар


        • #5
          От: Полтъргайст във Форд Фиеста 2007!

          Колкото предположения и да прочетеш тук, пак ще ходиш в сервиз, тука врачки със сигурност няма! Мини през няколко сервиза, това, че в един не са открили нищо, явно са гайкаджии, които могат само да развиват и завиват. Такава диагностика няма да е проблем за човек с интелект ,който си разбира от работата.
          мисля, да зема а се замисля...

          Коментар


          • #6
            От: Полтъргайст във Форд Фиеста 2007!

            На фиестата на жената така тропаше багажника , но го оправих като развих малко тампоните на багажника. Има два гумени тампона в двата долни края на багажника те се навиват и развиват за да оберат луфта на багажника и да спре да дрънка заключващият механизъм. Иначе преди това два пъти свалях кората на багажника, подпъхвах всякакви щуротии зад номера(мислейки ,че идва оттам) но нищо.... Е вече се оправи.
            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
            Ford Fiesta 1.4 Tdci

            Коментар


            • #7
              От: Полтъргайст във Форд Фиеста 2007!

              Мерси за идеите, точно това ми трябва - нещо което още не съм се сетил да проверя. Вратата на багажника се затваря стегнато и съм я отварял заради моторчето на ключалката, та там са проверени нещата, но не пречи да натегна малко тампоните за проверка. Вратите просто ги прибрах максимално, но вътре не съм гледал - наистина може нещо да се търкаля. Мисля, че няма задна стабилизираща щанга - гредата която свързва двете колела играе нейната роля и тя се хваща към купето през две втулки които изглеждат здрави. Общо-взето окачването отзад е доста просто, с малко елементи и това още повече засилва мистерията!
              Honda XL600LM, 1987
              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

              Коментар


              • #8
                От: Полтъргайст във Форд Фиеста 2007!

                Да беше руска кола....

                Обнаружили, что стучит внутри вертикального короба жесткости, который изнутри салона приварен к листу обшивки. Не поленились, вырезали болгаркой дырку. Внутри короба на толстой леске висит гайка М24 и записка "МОЛОДЕЦ, НАШЕЛ!"

                Коментар


                • #9
                  От: Полтъргайст във Форд Фиеста 2007!

                  Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                  Да беше руска кола....
                  А при мен, във вратата на пасажера на 2105 лада, открих гаечен ключ 19/21. Без бележка!
                  Да превеждам ли какво е болгаркой?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Полтъргайст във Форд Фиеста 2007!

                    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                    Да беше руска кола....
                    Баси, няма да се учудя, ако и при мен е някакъв майтап от колегите дето са я карали преди мен! Чудих се дали не тропа нещо в резервоара, ама сега го напълних догоре и - сан шанжман!
                    Honda XL600LM, 1987
                    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                    Коментар


                    • #11
                      От: Полтъргайст във Форд Фиеста 2007!

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      ...Да превеждам ли какво е болгаркой?

                      На мен ли?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Полтъргайст във Форд Фиеста 2007!

                        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                        На мен ли?
                        Нет.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Полтъргайст във Форд Фиеста 2007!

                          Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                          На фиестата на жената така тропаше багажника , но го оправих като развих малко тампоните на багажника. Има два гумени тампона в двата долни края на багажника те се навиват и развиват за да оберат луфта на багажника и да спре да дрънка заключващият механизъм. Иначе преди това два пъти свалях кората на багажника, подпъхвах всякакви щуротии зад номера(мислейки ,че идва оттам) но нищо.... Е вече се оправи.
                          А - те това ми се е случвало и на мен - бях забравил да го спомена.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Полтъргайст във Форд Фиеста 2007!

                            На същата кола от (15 служебни) тропаше задна чистачка в оста си ,а на друга вибрираше задния номер от скапани нит на кат .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Полтъргайст във Форд Фиеста 2007!

                              Пенчо , чудил съм се ЗАЩО му викат така .
                              А на кое викат болгарка - знам .
                              И който работи с такова нещо с друго не работи .
                              Които работи с друго с такова не работи .
                              Абе всеки има зачислен инструмент и друго не прави . ТОЧКА .
                              Това в бившия завод имени Лихачова.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X