Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Реотани на задно стъкло.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Реотани на задно стъкло.

    Здравейте на всички, имам следния въпрос-има ли някакъв що годе лесен и не много скъп начин за възстановяване на прекъснати нишки на реотан на задно стъкло.Ще бъда много благодарен ако някой сподели свой опит или пък дори и патила в тази посока.

  • #2
    От: Реотани на задно стъкло.

    В сервиз за смяна на стъкла са ми поправяли прекъснати нагреватели с нещо като лак за нокти . В такова шишенце и с такава четка беше.Цвета беше като на нагревателите. После на тези места размръзваше най напред.

    Коментар


    • #3
      От: Реотани на задно стъкло.

      Зависи какво им има, при лекия вариант с ел. проводим лак и се оправя, но има случай, когато не става и с него
      П.П Ако ще пробваш с лака, трябва малко да изтържеш с макетното ножче, около прекъсването
      Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 21-02-16, 09:45.
      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
      Honda Dominator 650
      088ЧЧ93979-->Борис
      0878956Ч38-->Борис

      Коментар


      • #4
        От: Реотани на задно стъкло.

        Имам такъв сребърен лак, който не ми върши работа, защото при мен се откърти това, на което се нахлузва клемата.

        0898 82 О1 82
        Колега, звънни и ще се разберем нещо,
        и напиши от къде си.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          От: Реотани на задно стъкло.

          За нишките - проводим лак, ако стане.
          За откъртени конектори, на които се държат клемите се забърква смес от епоксидно двукомпонентно лепило и настърган графит от молив. Обикновено на около 2 грахови зърна от двете части на лепилото слагам графита от половин молив и смесвам добре за да стане колкото може хомогенно(цепя молива и го стържа с макетен нож). Зашкурва се добре основата, да се махне всякаква оксидация и боклуци, същото и със самата планка. Маже се, лепи се и се чака. Може да се фиксира отгоре с хартиено тиксо, ако не иска да стои. Имам вече няколко подобни такива ремонта. Задните капаци от хечбеци, ванове, бусове, джипове по моргите са по-евтини, когато е откъртена планката за нагревателя, та е хубаво да се знае. Дано съм полезен на някой с тази информация, ако някой има нужда от подобен ремонт
          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

          Коментар


          • #6
            От: Реотани на задно стъкло.

            Колега, благодаря за споделеният опит !
            Мислех за подобен вариант, но първо щях да пробвам с носкотемпературна паста и загряване на стъклото.
            Това, което каза, че работи, ми се вижда по-лесно, но има вариант да настържа още сребро в лака за реотани и да пробвам с него.
            Ако не стане, шкурене и графитната жмел, дето препоръча.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Реотани на задно стъкло.

              Първоначално публикуван от borgrozev Преглед на мнение
              Здравейте на всички, имам следния въпрос-има ли някакъв що годе лесен и не много скъп начин за възстановяване на прекъснати нишки на реотан на задно стъкло.Ще бъда много благодарен ако някой сподели свой опит или пък дори и патила в тази посока.
              На мен ми свърши работа това

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22022016514.jpg
Прегледи:1
Размер:71.8 КБ
ID:5703693

              Цената беше 16 лв.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                От: Реотани на задно стъкло.

                Да де, то Пламен беше говорил достатъчно за Перматекс-а.

                Макар че, това, електропроводимата паста, дето стана дума по-горе, е същото, но е не от същия производител. Цената май е в същия порядък.
                Поставя се на няколко пласта, като преди това около прекъснатия участък се прави ограничение с тиксо, за да не се разлее. Два-три слоя са достатъчни. Пробвано на няколко коли - неразумно оставени за пълно почистване на автомивка.

                А откъртен куплунг - запоявал съм - с як поялник, с допълнително темпериране с пистолет за горещ въздух отвън, и с готовността да ми се разсипе джама в краката.

                Не се разсипа - стана работата. И то на едно Пежо не помня 300 и нещо беше - дето половината му заден капак е стъклен.

                Коментар


                • #9
                  От: Реотани на задно стъкло.

                  Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                  ... А откъртен куплунг - запоявал съм - с як поялник, с допълнително темпериране с пистолет за горещ въздух отвън, и с готовността да ми се разсипе джама в краката.
                  ...
                  Е точно така (и с вероятността да се разсипе ) го мисля и аз,
                  но не мога да намеря нискотемпературна паста за спояване, иначе щях вече да съм го пробвал.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Реотани на задно стъкло.

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    Колега, благодаря за споделеният опит !
                    Мислех за подобен вариант, но първо щях да пробвам с носкотемпературна паста и загряване на стъклото.
                    Това, което каза, че работи, ми се вижда по-лесно, но има вариант да настържа още сребро в лака за реотани и да пробвам с него.
                    Ако не стане, шкурене и графитната жмел, дето препоръча.
                    За нищо, дано ти свърши работа метода, ако не успееш с лака. Аз лично гледам да отбягвам температурни работи по стъклата, та и от там идеята за графита. Иначе наистина, както е казал колегата в предното мнение и с як поялник става но си е рисково, а и на някои автомобили тези конектори просто не се поддават на качествена спойка в домашни условия.
                    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                    Коментар


                    • #11
                      От: Реотани на задно стъкло.

                      Добре де.. за какво ще го запоявате???
                      Намирате си подходяща медна планка на която да се закача кабела, след това я залепвате за джама с каквото намерите под ръка ( епоксидна, коноконлит, лепило за огледала... ). Преди това сте пуснали мустак/кабел от планката който го свързвате с електропроводящо лепило за реотана.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Реотани на задно стъкло.

                        Благодаря за идеята,
                        не бях се сетил за този вариант.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: Реотани на задно стъкло.

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          На мен ми свърши работа това

                          [ATTACH=CONFIG]853337[/ATTACH]

                          Цената беше 16 лв.
                          Имам неупотребявано, купено от Майстора. Подарявам защото колата вече я няма.
                          Моб: 0899 триста 193 София
                          Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                          Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Реотани на задно стъкло.

                            Майстора за съжаление вече не продава това. Проверено лично преди две седмици. Но намерих на бизон такъв кит само за 14 лева. Знам и къде го има ама да не ми се скарат модераторите за реклама така, че мога да отговоря на лични.
                            Георги Танев (0+)
                            Land Rover Discovery 1 300 TDi
                            Land Rover Club Bulgaria
                            0887 930 238, 0878 797 768

                            Коментар


                            • #15
                              От: Реотани на задно стъкло.

                              За сметка на това , сега има за лепене на клемите, без нагряване .
                              Иначе има и едно друго на Локтайт, пак за крачетата, трябва поялник за него,
                              но е комплект от 2-3 компонента измислен за нискотемпературно запояване, цената е неприятна - 50 лв.
                              подаръци за мъже от FACOM
                              промоция на читави инструменти

                              и на хоби такива

                              тел. О879 Ч8Ч 2З5

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X