Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лазер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лазер

    Мислех че като спряхме от активна работа стария ни български лазер Хебър съм приключил с тая техника ама нямам тоя късмет . В четвъртък дойде този немски производство на фирма FEHA . Единственото което все още знам за него е че е импулсен ; проточен каквото и да означава това . До последно е работил но дали ще успеем да го запуснем е малко божа работа . За разлика от стария който е с операционна система Фанук 6 която я познавам за операционната система на този не знам нищо . Още не ми е дошла техническата документация . В общи линии всяка информация за тази техника ще ми е от полза . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0180.jpg
Прегледи:1
Размер:111.4 КБ
ID:6108418 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0172.jpg
Прегледи:1
Размер:149.5 КБ
ID:6108412Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0175.jpg
Прегледи:1
Размер:154.3 КБ
ID:6108414Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0176.jpg
Прегледи:1
Размер:77.5 КБ
ID:6108415Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0173.jpg
Прегледи:1
Размер:146.5 КБ
ID:6108411
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

  • #2
    От: Лазер

    Като дойде документацията ако не е нещо строго секретно постни я тук, че ми е интересно как работят лазерните кътери.. плазмените са ми ясни, тя плазмата е лесна манжа...
    Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

    Коментар


    • #3
      От: Лазер

      това им е страницата но не откривам нищо подобно на ръководства http://www.feha-laser.de/feha/

      Коментар


      • #4
        От: Лазер

        Фирмата в която работя, произвежда лазерни машини... нашите обаче са друг тип- файбър лазери и е с по-малки ходове... 2 на 1 метра.За съжаление не съм им майстор на тея машини, аз там го играя заварчик...
        https://youtu.be/xIeGaAJUxgI
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160201_183101.jpg
Прегледи:1
Размер:78.3 КБ
ID:5703009
        Силата на машините от тоя тип като нашия е в точния срез.Дава точност до десета, което е идеално за разни по малки детайли. А тези големите, като тази Феха са за разкрой на дебели листове или заготовъчна работа.

        Коментар


        • #5
          От: Лазер

          Не виждам причина и тоя да не даде точност до десета . Механиката е на прецизни направляващи и СВДта . Утре ще погледна какво дават на стария Хебър .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #6
            От: Лазер

            То идеята ми не е да се фукам със служебната продукция, то аз и не мога реално-не им разбирам достатъчно.Но понеже темата е за лазери, се надявах да порадвам малко хората, че продължават да се правят у нас такива машини.А що се отнася до Фехата, ще ми се да обещая помощ, но не мога от чуждо име да го направя.Иначе при нас има хора, които ще я съживят.

            Коментар


            • #7
              От: Лазер

              Там от където дойде също ще помогнат щото те си познават машината най добре . Един от най старите и печени оператори на лазери в България който работеше на нашия Хебър и той ми е под ръка така че трябва да се справим . За сега на дневен ред е да вкарам тялото с рамото без да го разглобявам . До колкото знам Стефан от форума се е занимавал с лазери в БАН ама той отдавна спря да пише .
              Последно редактирано от sek.1; 16-02-16, 20:54.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X