Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пълнене на бутилка със сгъстен въздух 350-400 bar?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пълнене на бутилка със сгъстен въздух 350-400 bar?

    Къде в София могат да напълнят бутилка за сгъстен въздух до налягане 400 bar? Работното налягане в бутилката трябва да е минимум 350 bar-a. Ако някой знае къде, моля да сподели!

    Предполагам, че някъде където пълнят водолазни бутилки, ще могат?
    Всеки трети е шести

  • #2
    От: Пълнене на бутилка със сгъстен въздух 350-400 bar?

    Колвга това ми е работата,но съм в пловдив.В София намери адреса на "дайв тек оод" в гуглето и там ще ти е напълнт ,но максимума ще ти е 32о бара.и още нещо крана трябв да ти е стандартна DIN резба
    Между другото водолазните са на работно 220 или 232 бара,в редки случай 300.Не знам каква бутилка ще пълниш ,но ще ти искат годна водна проба

    Коментар


    • #3
      От: Пълнене на бутилка със сгъстен въздух 350-400 bar?

      Първоначално публикуван от pifco Преглед на мнение
      Колвга това ми е работата,но съм в пловдив.В София намери адреса на "дайв тек оод" в гуглето и там ще ти е напълнт ,но максимума ще ти е 32о бара.и още нещо крана трябв да ти е стандартна DIN резба
      Между другото водолазните са на работно 220 или 232 бара,в редки случай 300.Не знам каква бутилка ще пълниш ,но ще ти искат годна водна проба
      Да колега, проверих ги и тях. Така или иначе трябва да се направи преходник м/у вентила на бутилката и накрайника за пълнене, но всеки който пълни водолазни бутилки отказва и пълнят до около 200. Бутилката струва 15 хил. лв, а на всичкото отгоре е и на 8 години, така или иначе я дават на 10г. да се замени с нова. То и като и падне налягането пак я дават да се замени с нова, ама... Все пак благодаря!
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • #4
        От: Пълнене на бутилка със сгъстен въздух 350-400 bar?

        Търси на някое летище, по-вероятно военно.
        I get High by going Down

        Коментар


        • #5
          От: Пълнене на бутилка със сгъстен въздух 350-400 bar?

          Провери и в Пожарната, там зареждат до 300 атм.

          Коментар


          • #6
            От: Пълнене на бутилка със сгъстен въздух 350-400 bar?

            Че колко литра е тази бутилка,питам от любопитство.Иначе на Пловдивските колеги с ПЦП та им пълня ,но макса е 330.Не знам поначало да има компресоти освен старите военни които да пълнят на 400.Дано намериш ,че при тази цена на бутилка...А стоманенан ли е или ,,,,,каква

            Коментар


            • #7
              От: Пълнене на бутилка със сгъстен въздух 350-400 bar?

              И аз вече съм любопитен, за какво ще се използва тази бутилка с минимум 350 атм.

              Коментар


              • #8
                От: Пълнене на бутилка със сгъстен въздух 350-400 bar?

                Малко встрани, ама тук хората експериментират
                http://www.topguns.ru/ruchnoj-kompressor-na-400atm/?n=1
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #9
                  От: Пълнене на бутилка със сгъстен въздух 350-400 bar?

                  Бутилката е драгер, около 6 литра. Част е от противопожарната с-ма на брониран автомобил. В София всички, с които се свързахме отказаха, ще се праща във Варна. По принцип би трябвало (и по изискванията на производителя) да се смени с нова.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пълнене на бутилка със сгъстен въздух 350-400 bar?

                    Защо въздух тогава, а не агент който не поддържа горенето, или се разчита само на силата на струята?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пълнене на бутилка със сгъстен въздух 350-400 bar?

                      Въздухът, предполагам е задвижващият агент, гасящия е друг. Аз обаче съм виждал със задвижващ агент от азот. Тук може би се замества по логистични причини.
                      Само предполагам, ще е интересно да научим повече за системата.
                      I get High by going Down

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пълнене на бутилка със сгъстен въздух 350-400 bar?

                        В люлин има магазин за въздушно оръжие, там пълнят бутилки до високи налягания.
                        Нива е горски автомобил (когато изобщо се брои за автомобил).

                        - Ясен

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пълнене на бутилка със сгъстен въздух 350-400 bar?

                          И в Люлин не става.

                          Системата е комплексна, има и гасящ, има и датчици за спиране приток на гориво, има и въздух за пасажерите за дишане в купето и т.н. В случая, след падане на налягането под дадена стойност системата регистрира проблем и започва да индикира. Съществува и вариант да се "забрани" с-мата, но желанието е тя да си остане активна, но срещу някаква скромна сума.
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пълнене на бутилка със сгъстен въздух 350-400 bar?

                            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                            Бутилката е драгер, около 6 литра. Част е от противопожарната с-ма на брониран автомобил. В София всички, с които се свързахме отказаха, ще се праща във Варна. По принцип би трябвало (и по изискванията на производителя) да се смени с нова.
                            6 литрова и 15000 лева,направо ме отрепа.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пълнене на бутилка със сгъстен въздух 350-400 bar?

                              При такава разстановка спадането на налягането е признак че уплътнителите умират. Нормално е да искат да се подмени с нова.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X