Обява

Свий
Няма добавени обяви.

стъклочистачки на gtv,2000cc,95-96г

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • стъклочистачки на gtv,2000cc,95-96г

    Здравейте,наскоро ми се развалиха,стъклочистачките на алфата от вуле,понечих да ги активирам и за мое голямо учудване,няма кой да изпълни командата.Започнах да я диагностицирам,ако мога така се изразя и държа да отбележа,че всичко работи ,моторче на чистачките,контролния модул на мотора,ключа за пуска на волана и т.н,но не искат да се активират тия чистачки.Видях на една схема че има една кутия вътре със чифт релета,която е монтирана,някъде под таблото,някой може ли да ми каже,къде точно е това реле ако го има изобщо,щото не ми са сваля,цялото табло да го търся това реле,а и ако го няма на тоя модел алфа,само дето ще я разсъндъча напразно,моля само някой да ми напише дали наистина има такова реле под таблото,за да съм сигурен и да знам дали да го търся разглобявайки таблото,а ако го има и има по лесен начин,за достъп до релето,без да се демонтира табло,моля някой да сподели.Извинявам се ако темата не е за този раздел,но друг подходящ не можах да открия,ако не е просто ме информирайте или наложете я там,където трябва да бъде на правилното място Благодаря предварително на помогналите

  • #2
    От: стъклочистачки на gtv,2000cc,95-96г

    Има реле, даже всъщност са две в общ корпус под волана - навираш се и гледаш. Няма как да ти обясня точно къде е.
    А как провери контролния модул на мотора?
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: стъклочистачки на gtv,2000cc,95-96г

      Ами в интерес на истината,имах достъп до друга изправна система,за мой голям късмет и там работеше,а като монтирахме един друг мотор от някаква ланчия беше май,работеше,но неговия мотор не върти,явно тия реленца ще са дерта,само дето на гадно място са май ,а може и някоя писта на ключа да е багтясъла,но ако беше така,би трябвало това моторче другото и то да не тръгва .Тази контролна единица май управлява някакви минуси.Но интересното е че на терминала със 5-то пина,на пин A4 и А5 ,съответно за първа и втора степен трябва да има напрежение 12V,а там нямаше,и за това тръгнах да търся това реле,та за контролния модул би трябвало да може да се отвори от долната страна има някакво капаче залепено е май,ако се напъне ще излезе или с ножовката по внимателно и така да му се пуснат някakви напрежения през терминалите и да се замери и тоя чип,ако е изпадкъл едва ли ще има да се намери нов,щото е фирмен май на VALEO,ако може да се намери друг модул втора употреба при условие,че наистина не работи стария,но те май вървят с моторчета и трябва и моторчето да се закупи,се набутвация,ами френски боклуци не знам...Ако има на някоя друга кола да пробваш,но на фиат купе не става и на другите алфи не става май че има някакво разминаване в конструкцийте им.Ся тия релета са отдолу под волана ли?щото гледах отдолу,но нищо не видях или съм гледал,като натровен или не където трябва =D,Да не е на гърба на кутията с предпазителите в купето,дето е някъде завинтена с некви болтове,много на горе към приборите ли отива,някъде към средата на таблото,горе долу някаква насока,къде е позиционирано,знам,че не може точно да се каже къде е,тва не е да питаш къде е този адрес и да ти отговорят,толкова метра напред,толкова надясно,минаваш оттам и т.н ,знам ли опитай се да напишеш горе долу къде е,може и да те разбера и да ги направим тия пусти чистачки,иначе много кофти без тях,че и ония ден заваля и това стъкло,всичко замъглено не се вижда абсолютно нищо,на магия се прибрах,добре че бях близо до вкъщи,адски много гадно.

      Коментар


      • #4
        От: стъклочистачки на gtv,2000cc,95-96г

        Апропо,извинявам се за тъпия въпрос,но някой може ли да ми обясни,как да постна една схема в темата,щото имам една схема,която може послужи за нещо,тя е модулна показва всички елементи на системата.
        Последно редактирано от toncho; 02-05-14, 11:54.

        Коментар


        • #5
          От: стъклочистачки на gtv,2000cc,95-96г

          Тва отдолу,не мога да видя такова реле,голяма греда еййй... данеби да има някакво разминаване в годините на моделите,знам ли,дали изобщо има такова реле,да не трябва цялото табло да се демонтира,че да се осигури достъп до него.

          Коментар


          • #6
            От: стъклочистачки на gtv,2000cc,95-96г

            Това реле,да не хванато ,някъде за рамката на,която се монтира таблото? и ако е така,защо е на толкова трудно място,монтирано въпросното реле и е такава голяма хамалогия демонтажа му.Толкова ли е оскъдно,свободното място на тази кола ,че да не намерят по удачно място(с по лесен достъп) за това реле,сигурно е така ,за да не пипа всеки,а само служители на някой си специализиран сервиз,който все едно работи като за последно и хората там наподобяват,медицински лица от,някой МБАЛ.Добър ден,дай 5 лева,но не става въпрос за парите,а за личното удовлетворение,от една успешна интервенция,а и още нещо,че си научил нещо ново и различно за автомобилите, карай да върви,все някой ден ще го разберем,а предусещам,че този ден наближава и съм все по близо до успеха =D

            Коментар


            • #7
              От: стъклочистачки на gtv,2000cc,95-96г

              Ако кажеш на какъв носител е схемата, все някой ще ти помогне да я постнеш. И що не се пробваш да попиташ в алфа форума?
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #8
                От: стъклочистачки на gtv,2000cc,95-96г

                На твърдия диск,ми е въпросната схема,а що се касае до алфа форума,писаха хората,че без да се свали таблото е малко невъзможно,знам ли трябва да има и по лесен начин,бил на някакво завъртяно място и маи е така наистина.И ще трябва да се разглобява,за едно реле,ще измислим нещо,надявам се.

                Коментар


                • #9
                  От: стъклочистачки на gtv,2000cc,95-96г

                  Никак не е невъзможно само трябва да го видиш къде е. Както ти писах вече - навираш се и гледаш. Малко си ми далече да идвам да ти го показвам Ако имаш сервизната документация там има схема и картинки. Ако я нямаш - така или иначе нищо не правиш
                  Ама то е реле - не е нужно да го свалиш за да го провериш
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #10
                    От: стъклочистачки на gtv,2000cc,95-96г

                    Тва със,какъв цвят е буксата на релето?

                    Коментар


                    • #11
                      От: стъклочистачки на gtv,2000cc,95-96г

                      Проблема е отстранен,оказа се реле N14,след интервенцията всичко си дойде на мястото,между другото не е на много трудно място,горе долу се ядва

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X