Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте ми бензинов перфоратор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Препоръчайте ми бензинов перфоратор

    Първоначално публикуван от prascho Преглед на мнение
    Това беше първоначалната идея, но че се оказа, че пещерната система е огромна, непроучена и с денивелация над 800 метра. Започва с входен водопад и се предполага, че навътре водата е в изобилие.
    Къде е това колега? Звучи интересно. Сори за спама...
    Hyundai Santa Fe, 2.0 CRDi, 4WD, 2005
    Toyota HJ 60, 4.0 Diesel, 1983
    0886500886
    LZ2TDK

    Коментар


    • #17
      От: Препоръчайте ми бензинов перфоратор

      Дай малко повече информация за условията. Колко време ще сте од земята без излизане? Ще има ли помощни групи които да правят совалки вътре/вън за провизии? Вън слънце има ли? Според мен решението е акумулаторен перфоратор, задължително с литиеви батерии. Това с генератор и кабели сме го играли и става... за 50-100 м. денивелация. За това което описвате е ясно че няма да стане. Литиевите батерии 1. са по-леки 2. имат по-голям капацитет и 3. най-важно позволяват зареждане с много силен ток, което оправдава паленето на генератор за зареждането на няколко батерии.

      П.С. Това с 20-30 дупки за сериозен перфоратор с качествена батерия е несериозно. Ще правите почти 10 пъти повече.
      Ако искате да оптимизирате нещата с носенето на батерии/гориво трябва добре да се планират дупките - не знам за какво ще дупчите 14-ки, но една 14ка ще изхаби ток като за 4-5 осмици. Ако използвате 8-мици за преминаване, 10-ки за осигуровка и 12-ки само за постоянни пунктове нещата ще са ок.
      Последно редактирано от icerunner; 02-05-14, 12:28.
      Technical Rescue Direct - life lies in courage
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

      Коментар


      • #18
        От: Препоръчайте ми бензинов перфоратор

        Много влияе и какво ще се пробива. От бетон до бетон и от скала до скала има голяма разлика...
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #19
          От: Препоръчайте ми бензинов перфоратор

          Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
          Много влияе и какво ще се пробива. От бетон до бетон и от скала до скала има голяма разлика...
          Карста обикновено не е много труден за пробиване. Даже понякога добре заточена видия го яде и без да е необходимо вибрацията да е включена.

          Коментар


          • #20
            От: Препоръчайте ми бензинов перфоратор

            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
            Много влияе и какво ще се пробива. От бетон до бетон и от скала до скала има голяма разлика...
            Абсолютно вярно.
            Technical Rescue Direct - life lies in courage
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

            Коментар


            • #21
              От: Препоръчайте ми бензинов перфоратор

              За прфоратор на батерии колкото повече волта толкова по-добре .Пробивам 16 дупки ф24 в бетонна греда 25 см и може още батерията/оригиналната/
              Grand Vitra ddis 2008
              SEAT Althea XL tsi 2010
              Mitsubishi Canter

              Коментар


              • #22
                От: Препоръчайте ми бензинов перфоратор

                Благодаря на всичи за мненията и продложенията. В крайна сметка се спряхме на врианта акумулаторен перфоратор + генератор. Генераторът вече е осигурен - инверторен на Honda, 1KW. Най-вероятно ще са два броя, както и перфораторите.

                Все още се колебаем за перфоратор, така че сега въпросът е - какъв модел и откъде. Вариантът за Макита, който е препоръчал Ronin звучи добре, но не знам откъде може да се сдобием с такова нещо.

                Ще сме благодарни на всякакви предложения!
                Последно редактирано от prascho; 12-05-14, 15:10. Причина: Допълнение
                "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X