Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте ми бензинов перфоратор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Препоръчайте ми бензинов перфоратор

    Може ли някой да ми препоръча възможно най-лек бензинов перфоратор? Необходим ми е за пробиване на отвори за анкери - Ф10, 12 и 14 във варовикова скала. Ще се използва при пещерна експедиция на място, където няма да има достъп до електричество. Виждал съм подобни, които тежат около 6-7 кг и вършат много прилична работа, но не мога да намеря нищо подобно на пазара, а от китайските сайтове се притеснявам за надеждността.

    Другият вариант е акумулаторен, със сериозни батерии, но ще трябва да ги зареждаме от малък генератор (имаме такъв) и отново ще сме ограничени с горивото - районът е изключително труднодостъпен и не се знае за колко време ще ни стигне бензинът.
    "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

  • #2
    От: Препоръчайте ми бензинов перфоратор

    Ще се издушите с бензинов перфоратор. Освен това обикновено за големи и тежки.
    Търсете с акумулатор, за предпочитане на 12В. Може да се изкара и за захранване от външен акумулатор/капсулован/.

    Коментар


    • #3
      От: Препоръчайте ми бензинов перфоратор

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Ще се издушите с бензинов перфоратор. Освен това обикновено за големи и тежки.
      Търсете с акумулатор, за предпочитане на 12В. Може да се изкара и за захранване от външен акумулатор/капсулован/.
      Тази пещерна система, която ще се проучва е много сериозно "вентилирана", т.е. има постоянно течение. Работили сме при такива условия и не е проблем. Още повече, че повечето работа ще е началото на системата, а не под земята. Със среден клас акумулаторен перфоратор на "Bosch" правим между 20 и 30 дупки с една батерия в зависимост от скалата, което е малко.
      "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

      Коментар


      • #4
        От: Препоръчайте ми бензинов перфоратор

        Първоначално публикуван от prascho Преглед на мнение
        Тази пещерна система, която ще се проучва е много сериозно "вентилирана", т.е. има постоянно течение. Работили сме при такива условия и не е проблем. Още повече, че повечето работа ще е началото на системата, а не под земята. Със среден клас акумулаторен перфоратор на "Bosch" правим между 20 и 30 дупки с една батерия в зависимост от скалата, което е малко.
        За това предлагам да има възможност за външни акумулатои. С възможно най-голям капацитет.
        Поне аз не съм виждал бензинов под петнайсетина кила, ама може и да има.

        Коментар


        • #5
          От: Препоръчайте ми бензинов перфоратор

          А защо не малък генератор и 220 волтов перфоратор с дълъг кабел?
          Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
          Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
          Враца

          Коментар


          • #6
            От: Препоръчайте ми бензинов перфоратор

            Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
            А защо не малък генератор и 220 волтов перфоратор с дълъг кабел?
            Това беше първоначалната идея, но че се оказа, че пещерната система е огромна, непроучена и с денивелация над 800 метра. Започва с входен водопад и се предполага, че навътре водата е в изобилие.
            "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

            Коментар


            • #7
              От: Препоръчайте ми бензинов перфоратор

              Малко спам, ама като се сетя едно време как дупчехме дупките за Спитовете с чук и ръчно шило с видия......

              Успех в начинанието!

              Коментар


              • #8
                От: Препоръчайте ми бензинов перфоратор

                анкерни пирони и пистолет с капси за забиването им?
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • #9
                  От: Препоръчайте ми бензинов перфоратор

                  Имам Бош на батерии 36 волта и с две батерии правя над 150 дупки Ф 8 с добра бургия ,зареждат за час .
                  Не е икономично решение ,но ми се струва лично на мен по-удобен от бензиновия.Успех!
                  Grand Vitra ddis 2008
                  SEAT Althea XL tsi 2010
                  Mitsubishi Canter

                  Коментар


                  • #10
                    От: Препоръчайте ми бензинов перфоратор

                    Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                    анкерни пирони и пистолет с капси за забиването им?
                    няма да имат същата издръжливост като дюбелите,иначе е много по-бързо
                    Grand Vitra ddis 2008
                    SEAT Althea XL tsi 2010
                    Mitsubishi Canter

                    Коментар


                    • #11
                      От: Препоръчайте ми бензинов перфоратор

                      Ачо, имам 36 волтово Хилти. Зарежда бързо, треска здраво за акумулаторно, но не е водоустойчиво. Ако ти върши работа да ти го нося.
                      Бензинова такава машина не съм виждал наживо.
                      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Препоръчайте ми бензинов перфоратор

                        При все че имам над 12 перфоратора лични и служебни за сефте чувам за бензинов такъв,ползвам макита,не давам мнение дали точно за вашия случай ще върши работа,но след експерименти с бош и хитачи макита е перфоратора,от тук в Пловдив можеш да си вземеш само перфоратора без батерии цена към 200 лв. Батерии от ибей за 80 лв. бр.
                        Бих експериментирал с 7ah акумулатори като допълнителни батерии
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #13
                          От: Препоръчайте ми бензинов перфоратор

                          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                          При все че имам над 12 перфоратора
                          Колко над 12? 13?
                          Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                          Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Препоръчайте ми бензинов перфоратор

                            До толкоз броих,има още 2-3 за части от които може да се събере 1-2 работещи
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #15
                              От: Препоръчайте ми бензинов перфоратор

                              Работил съм с акумолаторен перфоратор Спит . Не съм засичал колко кара акумолатора но е много .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X