Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изправяне на теглич?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изправяне на теглич?

    Здравейте, вчера ме блъснаха отзад и теглича спаси колата, но се огъна до бронята. Някой сблъсквал ли се е с този проблем? Искам да го изправя но си е 5см кръгло желязо и си трябва по-специално отношение. Приятели казаха да не се занимавам ама го ползвам само за протекция без да тегля нищо(моторът и колелата са в каросерията). Отворен съм за съвети иначе се продават направо нови, но се надявам за 30тина лв да се впиша в изправянето. Поздрави
    09 YZ290F Athena BB

  • #2
    Re: Изправяне на теглич?

    Попринцип големи железа се изправят с голяма горелка и голям чук... Но след това аз не бих го използвал за теглене.
    За да се скине тва желязо е видяло доста зор, провери дали нямаш скъсано нещо по шасито.

    Коментар


    • #3
      Изправяне на теглич?

      Всичко е ок, не беше зверски удар, но право в теглича... Май май това ще е начинът. Мерси
      09 YZ290F Athena BB

      Коментар


      • #4
        От: Изправяне на теглич?

        И мене ме блъснаха и теглича спаси положението. Моя теглич е с болтове хванат към носещата му част чрез две странични планки и отворите в планките се оказаха по-широки от диаметъра на болта. Така теглича се е завъртял само в този луфт и е опрял в бронята. Развих болтовете и си дойде на мястото. В последствие си направих паснати болтове и сега теглича е както трябва. Има тегличи заварени по същия начин с две планки. Предполагам че проблема е точно от там или усукана напречна греда, Това дебелото желязо няма как да се сгъне просто.
        Качи снимка на теглича за да се даде по-конкретен отговор.

        Коментар


        • #5
          От: Re: Изправяне на теглич?

          Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
          Попринцип големи железа се изправят с голяма горелка и голям чук... Но след това аз не бих го използвал за теглене.
          За да се скине тва желязо е видяло доста зор, провери дали нямаш скъсано нещо по шасито.
          По принцип !!
          Никъде не пише че желязото се е скинало. ПП То и желязо няма.
          На времето тегличите ги правихме - след бай стругар с голямата горелка и тръба но без чук. Познай защо.

          Коментар


          • #6
            Изправяне на теглич?

            От Ем Комплект 33 взех за 60лв чисто нов. Мислех, че лесно ще намеря как набързо и много евтино да се изправи, но цена от 60лв определено си заслужава. Ще го снимам, но истината е, че всичко е право, няма деформирано и усукано. Ударът беше право в капачката, където се завива куката за теглене. Реално двете коли бяха с минимални драскотини по броните, а на човека му се отвориха 3 еърбека(за съжаление). Та напрежението на теглича е било между двете коли метал срещу метал и го е завило. Иначе се държи с 2 болта за другата част. Изводът е че си заслужава нов, защото на бая фирми звънях и без да се нагрява май няма начин да се изправи. Поздрави
            Последно редактирано от nk_dimitrov; 11-04-14, 18:59.
            09 YZ290F Athena BB

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X