Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нормиране на разхода на горивво на някои МПС.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нормиране на разхода на горивво на някои МПС.

    Ровейки се из мрежата и в компютъра ми, открих това, архивирано в една папка, сваляно от незнам къде:Нормиране разх&#1.docx
    Ако Модератора сметне, че не е за тук, да го премести където трябва.Аз се опитах да го кача в Систематизирана информация, ама нямам достъп там.

  • #2
    От: Нормиране на разхода на горивво на някои МПС.

    Първоначално публикуван от Валенти Преглед на мнение
    Ровейки се из мрежата и в компютъра ми, открих това, архивирано в една папка, сваляно от незнам къде:[ATTACH]676556[/ATTACH]
    Ако Модератора сметне, че не е за тук, да го премести където трябва.Аз се опитах да го кача в Систематизирана информация, ама нямам достъп там.
    И КВо?

    Коментар


    • #3
      От: Нормиране на разхода на горивво на някои МПС.

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      И КВо?
      Ами нищо.Все на някой ще послужи.Преди време някой търсеше нещо такова/доколкото си спомням ТРЕНТ/ и не можеше да намери.ТА затова.

      Коментар


      • #4
        От: Нормиране на разхода на горивво на някои МПС.

        Това ме разби:
        28. Тойота Хайъс 9.5 9.8 10.0 10.9 11.9
        29. Тойота 4Х4 с дизелов двигател 12.2 12.6 12.8 14.0 15.3
        30. Тойота HJ60LGKW - сервизен 10.0 10.3 10.5 11.5 12.5
        Под позиция 29 има къде петдесетина варианта... Това е валидно към 80те години на миналия век...
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #5
          От: Нормиране на разхода на горивво на някои МПС.

          Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
          Това е валидно към 80те години на миналия век...
          Така е:НАРЕДБА No 3 на МТ от 25 септември 1989 г.за нормиране разхода на горива и смазочни материали на автомобилите и мотоциклетите.

          Коментар


          • #6
            От: Нормиране на разхода на горивво на някои МПС.

            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
            Това ме разби:


            Под позиция 29 има къде петдесетина варианта... Това е валидно към 80те години на миналия век...
            Ами не знам колега.Не съм го измислил и написал аз.Така съм го свалил/www.bsconsult.bg/pages/vrazki-12htm#002/-това успях да установя за произхода на файла.А що се отнася до това, че важи за 80-те ,може и така да е, но не съм съвсем убеден в това.

            Колегата Исаев ме е изпреварил с поста.В тази връзка:Важи ли още тази Наредба на МТ.
            Последно редактирано от Валенти; 30-01-14, 22:10.

            Коментар


            • #7
              От: Нормиране на разхода на горивво на някои МПС.

              Доколкото имам информация важи. Нормирането в случая е за счетоводни нужди. Или по простичко за колко пробег според условията, колко гориво имаш право да "изпишеш". Важно е защото иначе ще си стои горивото в склад материали и нито можеш да го превърнеш в разход, нито имаш право да приспаднеш ДДС. Не че някои фирми не изписват всичко закупено през месеца като разход и на първо число автомобилите ходят до бензиностанцията на магия ама.... И така до някоя ревизия. Изписването на разходено гориво на база пътни листи, дневни актове и др. е един от най-често пренебрегваните моменти и стават големи издънки. Иначе си има регламент за определяне на разходна норма на МПС които не са включени в списъка.
              Ако някой има нужда от реален разход на товарни автомобили и специализирани машини мисля че бих могъл да помогна.
              Имам преки наблюдения /измервания/ от няколко хиляди автомобила.
              GPS системи https://www.easytracking.bg/
              Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X