Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хибриди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хибриди

    Първоначално публикуван от ivied
    пак е муден, за целта Тойота (и Лексъс - е това е което ви трябва на вас ) си имат 2.5 h мотори (и нагоре) - е те тия там, вече, не са мудни... ама никак... айде IS е тесен. CT- то си е Аурис, ама има не само NX и RX, ами и GS, и LS, и LC и UX моделите... Догодина ще дойде и ES с хибридно задвижване... еееее, те там вече, нема да се тътрите и оплаквате...
    Ми не, аз не очаквах скорост и ускорение. Обикновена кола среден клас, без претенции. Ама нали хибрид, чакаш поне икономия. Ми няма. Практически никаква. Може би при 100% градско и да има някакъв ефект, ама аз я карах основно извънградско.
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • От: Хибриди

      Първоначално публикуван от ivied
      пак е муден, за целта Тойота (и Лексъс - а, това е което ви трябва на вас ) си имат 2.5 h мотори (и нагоре) - е те тия там, вече, не са мудни... ама никак... айде IS е тесен, CT- то си е Аурис, ама има не само NX и RX, ами и GS, и LS, и LC и UX моделите... примерно с 264 kW (359 PS) при h моделите, споко- комбиниран разход от 6.4 до 7.1 l/100 km....
      Тези, дето не са мудни, не горят от 6.4 до 7.1 А от 9.5 до 14.5 извънградско
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: Хибриди

        Първоначално публикуван от ivied
        пак е муден, за целта Тойота (и Лексъс - а, това е което ви трябва на вас ) си имат 2.5 h мотори (и нагоре) - е те тия там, вече, не са мудни... ама никак... айде IS е тесен, CT- то си е Аурис, ама има не само NX и RX, ами и GS, и LS, и LC и UX моделите... примерно с 264 kW (359 PS) при h моделите, споко- комбиниран разход от 6.4 до 7.1 l/100 km
        Догодина ще дойде и ES с хибридно задвижване... еееее, те там вече, нЕма да се тътрите и оплаквате...
        По-скоро са пестили от батериите, колкото да му ръчнат надпис "хибрид".
        Истинския хибрид за мен ще е газотурбинна електричка, ма дали ще го доживеем

        пп
        D4D койота, или дизеловия Фиат браво, са по-икономични откъм гориво, спрямо ауриската чикия.
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • От: Хибриди

          Познал не познал - примерно 364к.с. седан комбинирана мощност 4х4 при малко по-бързо каране даваше 14.5 Варна - София.. На връщане с икономична скорост почти в границите на ограниченията (до +10км/ч извън града и +5км/ч магистрално) разходът спадна на 9.5....
          А ти ми казваш 'споко 6-7л'.... Ще да е прекалено спокойно за да го докараш този разход - навярно поддържане 80км/ч извън града и до 100км/ч на магистралата....
          Да, по-малките двигатели може да горят по-малко, ама пък динамиката едва ли е нещо специално... При мен 250к.с. ми идват малко за изпреварване
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Хибриди

            Приятеля ми има Ярис хибрид. Ами разхода му на дълго никак не е малък около 6,2.
            Ами като го обърна в левчета Спортиджа ми "гори" по малко.
            Женами има Клио 1,4 16 клапана обикновенно като ми падне го гърча яко. Обаче от 6,8 нагоре на дълго не съм постигал.
            Малко съм разочарован от тия хибриди. В града не може да хване яриса колко му е разхода защото редовно пътува до Варна.
            Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
            freelander 1,8 2001g.

            Коментар


            • От: Хибриди

              ivied, не споря, че може да си докарал такъв разход с малкото двигателче...
              Но да ти припомня - говорим за:
              примерно с 264 kW (359 PS) при h моделите, споко- комбиниран разход от 6.4 до 7.1 l/100 km....
              Та затова и коментирах - карал съм такъв и знам колко гори.. И го споделих - под 9.5 не успяхме да го накараме да гори извънградско... И то - предимно заради шофиране в чужбина, където спазването на ограниченията бе стриктно. А при връщането обратно в БГ - продължихме що годе умереното шофиране (на смени, а и нощем не бе разумно да се гони, но и трафикът бе малък, което би трябвало допълнително да смъкне разхода)...

              P.S. карал съм по немските аутобани... Учуди ме, че с джипката със 160-180км/ч бях един от най-бързите автомобили от Хамбург през Берлин до Дрезден (с изключение на участъците в ремонт разбира се )... Очаквах да са по-големи бързаци...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: Хибриди

                Абе човек, много си упорит с тоя нисък разход.

                Карах Рав4 с хибридния 2.5 двигател,д ето бил по системата на Аткинсън ли, много ми го натъртиха това, с безстепенна скоростна кутия.........ми голяма мъка, не върви, но пък харчи, ама за сметка на това вие страшно в купето като го напънеш.
                Разхода който ми даде на извънградско беше 9.5
                Ми на мен толкова ми харчи Сорентото, само дето е истински 198 коня и върви а не вие, истинска кожа е вътре, автомата е плавен.......
                Тойота е добра за градско каране, напънеш ли го навън разхода отлита високо.
                А да и за да не кажеш че хейтя хибридите, впечатлен съм от новото Ниро хибрид. Тихо, набира прилично като за 1.6 двигател и да не забравя че със 140 на магистралата дава под 6 на 100 от София до Бургас........разбира се, моето мнение е субективно.

                Коментар


                • От: Хибриди

                  Да си купиш хибрид за да го ползваш основно на дълъг път не е особенно умна постъпка. И показва твърде непознаване на материята.
                  Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                  Коментар


                  • От: Хибриди

                    Руси, идеята е че все още хибридите са предимно градски автомобили и далеч от комплексноста на ДВГ.
                    Инак за мен бъдещето е в електричките

                    Коментар


                    • От: Хибриди

                      За мен хибридната технология е алтернатива за дизела САМО при създадени екологични бариери пред последния. А тази бариери за мен са изкуствени и целят всичко друго но не и екологичен ефект.
                      И все пак моя хибрид надмина очакванията ми - среден разход 11 литра при 50/50 град/магистрала. Този разход за автомобил 313 коня е повече от приличен. Дизелов автомобил 256к.с. ми дава обсолютно същия разход при същото каране! И двата автомобила ползвани в цивилизована страна(където се спазват законите) дават разход с 3-3,5л надолу, а хибрида и повече.
                      Може би плъгин хибрида е по-добра идея, но аз лично нямам намерение да ръчкам кабели всяка вечер. Стига ми дето си зареждам телефона....

                      Последно - мощен дизел евро 5 за мен е най-доброто за ежедневно каране до момента на развитие на автомобила до момента. Под мощен разбирам поне 350к.с и поне 800Н.м за 2 тона кола.
                      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                      Коментар


                      • От: Хибриди

                        Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                        То се знае, че се знае, ама не е сигурно
                        миналия век га учИхме кондензаторите, се проповядваше като 100% факт, че 1F е непостижимо да го носиш в джеба си, пък глей кво станА.
                        Да си учил внимателно. 1985г кондензатор 1Ф на 18в вече се събираше в джоб. 1Ф е огромен капацитет за отделен проводник (грубо с размера на Земята), а не за кондензатора като ел. прибор.

                        И пак: кондензаторът натрупва енергия в деформация на химическите връзки. Батерията натрупва енергия чрез разкъсване и пренареждане на химическите връзки.

                        Литиево-йонните батерии ги рекламираха като не-химически единствено поради факта, че химичните съединения в които участва литият в тях не се пишеха с обичайните прости формули.

                        Суперкондензаторите (преведено от езика на търговците) са литиево-йонни батерии. Конструкцията е различна дотолкова, че на цената на по-малък капацитет позволяват ползване приблизително като кондензатор. Ама само приблизително.


                        Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                        Да си купиш хибрид за да го ползваш основно на дълъг път не е особенно умна постъпка. И показва твърде непознаване на материята.
                        В оправдание на ДБРС мога само да предположа че не го е купил, а го е взел под наем. Така може и без познаване на материята.

                        Коментар


                        • От: Хибриди

                          При хибридите примерно на тойота до колко % се разреждат батерията и как може да се установи какъв е остатъчния капацитет на батерията примерно след 3 или 5 години експлоатация.
                          И да помоля малко повече инфо /може и линк но на български/ за графеновите батерии.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • От: Хибриди

                            Нищо против хибрида - комфортен, тих, еластичен, много луксозен (този, дето е 364к.с.)... И достатъчно икономичен за 2.4тона седан с такива динамични параметри...
                            Споря единствено за разхода - да се спрягат разходи около 7 е доста подвеждаща информация за колегите
                            ivied, общо взето - може да съм умерил такъв трафик, но не останах с такова впечатление от немските магистрали... Повечето хора карат с около 140-150км/ч... Изключение бяха хора като мен с над 160км/ч до около 200км/ч... Никой не мина покрай мен като спрял.
                            Минавах като покрай спрели единствено покрай Теслите у норвежко - там си кътат тока, че да успеят да стигнат натам, за където са тръгнали..,.

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            .....
                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            И пак: кондензаторът натрупва енергия в деформация на химическите връзки. ....

                            Суперкондензаторите (преведено от езика на търговците) са литиево-йонни батерии. Конструкцията е различна дотолкова, че на цената на по-малък капацитет позволяват ползване приблизително като кондензатор. Ама само приблизително.....


                            Ко речи?
                            Май нещо се объркА в обясненията Ясене Колкото и да усукваш - едното е базирано на физични принципи, а другото - на химическа реакция... И нямат НИЩО ОБЩО... А за това, че суперкондензаторите са литиево-йонни батерии - може твоят търговец да го твърди, ама е далеч от истината
                            В къщи се мотат няколко 4-5F кондензаторчета (да, на ниско напрежение, но мен не ми трябваха по-големи). Ще взема да ги хвърля, щото са с 0В напрежение в момента - нещо, което е доста пагубно за литиево-йонни батерии както знаеш
                            Последно редактирано от slowtraveler; 16-10-18, 08:23.
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: Хибриди

                              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                              ...
                              И да помоля малко повече инфо /може и линк но на български/ за графеновите батерии.
                              Графеновите батерии са развитие на литиево-йонните. Няма някакво драстично подобрение, но все пак издържат повече цикли.

                              Коментар


                              • От: Хибриди

                                Не бъркай графенови кондензатори и графенови батерии - принципът отново е много различен... Приликата е единствено в това, че с графен може да се изгради много тънък и компактен електрод, който може да се ползва и в химическите батерии, и в кондензаторите.
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X