Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хибриди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хибриди

    Другия път пробвай RX 450h.
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

    Коментар


    • От: Хибриди

      450 съм го пробвал (след тази проба се върнах на джипа) - няма съществена разлика... Пак същото усещане, и пак същите данни от реални тестове особено при ниски скорости (че при реалните тестове РХ-а е излязъл с по-ниски от обявените си параметри дори и 0-100, но може и нещо в теста да е било - я недозареден акумулатор, я някой друг фактор)...
      Кефа там е тишината и комфорта
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: Хибриди

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        Днес се наложи да врътна няколко километра...
        Много приятен за шофиране... Липсва агресията на джипката... Пробвах го на пълна газ ...Джипката с 250кс (и по-тежка) е по-рязка при тръгване до 50км/ч... докато лексъса разтоварва доста плавно мощността и просто няма тяга...
        хибридът е умряла крава до около 80км/ч
        С най-прост RAV 4 (не знам за Лексъс) макар, че го дават идентичен с Lexus NX 300 h
        - 2 двата електро мотора и 2.5 бензина - когато се включват и 3-те едновременно и... не е умряла крава
        Пробвай него просто, на режим "спорт" ама този с 197 к.с.: варианта с 2-та електромотора и после за себе си сравнявай... Гарантирам ти, че е под 10 сек, от 0-100 км... Ако това е важно, чак толкова за теб, (как драсва) иначе правилно си отбелязъл: хибрида е за "плавно" каране... и да споко, няма същата 4Х4 като Jeep-a (за копането), и това вече го установихме... ама показателите му са 1/2 от разхода* на Гранда... факт.

        P.S. *данъка също, + каското е по-ниско, + поддръжката, + разходите...
        ако убеждаваш себе си, че си направил по-добрия избор за дизел, вместо за хибрид, това си казват все още доста хора, но цените на дизелите 2-ръка вече паднаха и ще падат драстично, днес по всичките немски телевизии, тази е темата, вчера в пресата... към 2.000 Е ще струва поредното преоборудване за влизане в еко-меко нормите засега на 37 града в D (не преди 01.09.2018-та)... и ефекта пак не е ясен в дългосрочен аспект.
        ...спада за 2017-та е 14% за новите регистрации на дизела... Познай за сметка на кои?
        (ако говорим за сегашни планове за покупка на дизел - малко употребяван и на малко години и км. - е като да си купиш фабрика на 8.9.1944...)
        Последно редактирано от ivied; 02-03-18, 10:30.

        Коментар


        • От: Хибриди

          Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
          С най-прост RAV 4 (не знам за Лексъс) макар, че го дават идентичен с Lexus NX 300 h
          - 2 двата електро мотора и 2.5 бензина - когато се включват и 3-те едновременно и... не е умряла крава
          Пробвай него просто, на режим "спорт" ама този с 197 к.с.: варианта с 2-та електромотора и после за себе си сравнявай... Гарантирам ти, че е под 10 сек, от 0-100 км... Ако това е важно, чак толкова за теб, (как драсва) иначе правилно си отбелязъл: хибрида е за "плавно" каране... и да споко, няма същата 4Х4 като Jeep-a (за копането), и това вече го установихме... ама показателите му са 1/2 от разхода* на Гранда... факт.

          P.S. *данъка също, + каското е по-ниско, + поддръжката, + разходите...
          ако убеждаваш себе си, че си направил по-добрия избор за дизел, вместо за хибрид, това си казват все още доста хора, но цените на дизелите 2-ръка вече паднаха и ще падат драстично, днес по всичките немски телевизии, тази е темата, вчера в пресата... към 2.000 Е ще струва поредното преоборудване за влизане в еко-меко нормите засега на 37 града в D (не преди 01.09.2018-та)... и ефекта пак не е ясен в дългосрочен аспект.
          ...спада за 2017-та е 14% за новите регистрации на дизела... Познай за сметка на кои?
          (ако говорим за сегашни планове за покупка на дизел - малко употребяван и на малко години и км. - е като да си купиш фабрика на 8.9.1944...)
          Ти сериозно ли?
          Аз па ще си купя шкода съпърб лаурън и клемент с ад блу и ще съм в нормите още пет години. През това време ще се изчисти концепцията.
          Изобщо няма да дискутираме разликата от 10К в цената до хибридна тойота от по-нисък клас, каквато е РАВ4.

          Иначе концепцията ми харесва, Лексуса много ми харесва, но все още хибридите са по-скъпи от дизеловите си събратя с доста.

          Коментар


          • От: Хибриди

            Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
            С най-прост RAV 4 (не знам за Лексъс) макар, че го дават идентичен с Lexus NX 300 h
            - 2 двата електро мотора и 2.5 бензина - когато се включват и 3-те едновременно и... не е умряла крава
            Пробвай него просто, на режим "спорт" ама този с 197 к.с.: варианта с 2-та електромотора и после за себе си сравнявай... Гарантирам ти, че е под 10 сек, от 0-100 км... Ако това е важно, чак толкова за теб, (как драсва) иначе правилно си отбелязъл: хибрида е за "плавно" каране... и да споко, няма същата 4Х4 като Jeep-a (за копането), и това вече го установихме... ама показателите му са 1/2 от разхода* на Гранда... факт.

            P.S. *данъка също, + каското е по-ниско, + поддръжката, + разходите...
            ако убеждаваш себе си, че си направил по-добрия избор за дизел, вместо за хибрид, това си казват все още доста хора, но цените на дизелите 2-ръка вече паднаха и ще падат драстично, днес по всичките немски телевизии, тази е темата, вчера в пресата... към 2.000 Е ще струва поредното преоборудване за влизане в еко-меко нормите засега на 37 града в D (не преди 01.09.2018-та)... и ефекта пак не е ясен в дългосрочен аспект.
            ...спада за 2017-та е 14% за новите регистрации на дизела... Познай за сметка на кои?
            (ако говорим за сегашни планове за покупка на дизел - малко употребяван и на малко години и км. - е като да си купиш фабрика на 8.9.1944...)
            Лексъса RX400h нямаше режим СПОРТ... И все пак си е около 300к.с. (312 ли бе? ). С три мотор-генератора и 3.3 бензин. Да, 450h вече е с 3.5л бензин, и имаше режими, ама нещата с динамиката пак не бяха такива, каквито си ги представях (РХ 450 го карах само от центъра до Летище Варна и обратно - т.е. основно градски трафик и малко - магистрала.....
            За разхода 1/2 от Гранда - ами не знам... Както писах - средния ми разход (основно градско, но в статистиката има и известно извънградско шофиране) за около 80х.км ми е под 10л/100км... RX да гори под 5л? Силно ме съмнява... Особено имайки предвид моите наблюдения и наблюденията на колегите по-горе - явно разходът е силно сходен, въпреки, че РХ400х е с над половин тон по-лек, а 450 - с около 200-300кг...
            За каското - не си прав...Каското на хибрида поне в БГ е по-високо (рисков автомобил)... Данъка - да, при хибрида е по-нисък заради това, че смятат не общата инсталирана мощност, а само мощността на ДВГ...
            Въобще не смятам да споря кой какви планове има и т.н..
            Просто споделих, че очаквах в дадения режим преимущество на хибрида (и гръмко обявяваната разполагаемост на пълния въртящ момент от 0км/ч). А в реалност се оказа пълно разочарование - това си е било само търговска реклама...

            И пак - нищо против нямам хибрида - напротив... Много приятен за шофиране автомобил. Просто ми се струва, че се преекспонират преимуществата му, и в същото време се 'замитат' недостатъците му...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Хибриди

              Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
              Ти сериозно ли?
              Аз па ще си купя шкода съпърб лаурън и клемент с ад блу и ще съм в нормите още пет години.
              .
              Оп, десятка! Преди месец взех точно това. Среден разход за първите 2000 километра 6.5 дизел. 30% градско. Шкодата е комби, автоматик, 4х4, 190 коня.
              יעבור
              «И това ще мине»

              Коментар


              • От: Хибриди

                Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                Оп, десятка! Преди месец взех точно това. Среден разход за първите 2000 километра 6.5 дизел. 30% градско. Шкодата е комби, автоматик, 4х4, 190 коня.
                Пусни една тема да я видим.

                Коментар


                • От: Хибриди

                  Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                  Пусни една тема да я видим.
                  Ок, ама другата седмица. Че сега заминавам с нея за Белград. Тъкмо ще и видя разхода на магистрала.
                  יעבור
                  «И това ще мине»

                  Коментар


                  • От: Хибриди

                    Ще ми е интересно,да споделиш и впечатленията спрямо Пасата. Да не забравиш

                    Коментар


                    • От: Хибриди

                      Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                      Оп, десятка! Преди месец взех точно това. Среден разход за първите 2000 километра 6.5 дизел. 30% градско. Шкодата е комби, автоматик, 4х4, 190 коня.
                      Сподели цена ориентировъчно. Да не се окаже, че е колкото на RAV 4h-a?

                      P.S. Мисля си, след 5 години и съпоставим пробег на коя ли, и с колко ли ще е паднала цената повече?
                      И коя ли, би предпочел за планината и в града? И като обем, и като предпочитание на женската половинка и фамилията?

                      Коментар


                      • От: Хибриди

                        Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                        P.S. Мисля си, след 5 години и съпоставим пробег на коя ли, и с колко ли ще е паднала цената повече?
                        И коя ли, би предпочел за планината и в града? И като обем, и като предпочитание на женската половинка и фамилията?
                        На хибрида, разбира се
                        Хората нямат доверие на разни батерии, доколкото на цялата ги обкръжаваща битова техника животът им е 5-7 г. Как да ги убедиш, че батериите на хибридите са супер-дупер технология и ще живеят по-дълго от тези на лаптопа или на смартфона?

                        Сега, ако забранят дизелите административно, нещата ще стоят другояче.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: Хибриди

                          Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                          Сподели цена ориентировъчно. Да не се окаже, че е колкото на RAV 4h-a?

                          P.S. Мисля си, след 5 години и съпоставим пробег на коя ли, и с колко ли ще е паднала цената повече?
                          И коя ли, би предпочел за планината и в града? И като обем, и като предпочитание на женската половинка и фамилията?
                          Шкода супърб, оборудване Лаурент и Клемент, демек най-високото, с добавка от мен е 65 000 лева, с хомологация Н1, демек става за фирмена. В сайта на Тойота, Рав4 с някакво оборудване започва от 75К лева.
                          10 000 лева разлика на старта е към 5000 литра гориво или иначе казано 50 000 километра пробег със Супърба, преди ти още да си запалил Тойотата. След четири години двете коли вероятно ще струват равни пари или с минимален превес на Тойота. Шкодата също е 4*4. Обслужва се на 30 000 километра. Има приставка ад блу, което я прави съпоставима като екология на хибрида, доколкото е важно за влизането в центъра на Мюнхен.
                          Като обем конкретната шкода е в по-голяма, по-комфортна заради адаптивното окачване, по-голям багажник, по-конвенционална.
                          Жена ми избира колите по цвят, така че не е меродавна. Още не мога да и избия от главата пежо 307 кабриолет, щото било червено.
                          Цял живот съм търговец и ме гони рационалното.

                          Коментар


                          • От: Хибриди

                            Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                            Сподели цена ориентировъчно. Да не се окаже, че е колкото на RAV 4h-a?

                            P.S. Мисля си, след 5 години и съпоставим пробег на коя ли, и с колко ли ще е паднала цената повече?
                            И коя ли, би предпочел за планината и в града? И като обем, и като предпочитание на женската половинка и фамилията?
                            73000 лева с практически всички екстри. И за планината и за града предпочитам голямата кола. Жената също. Ако става въпрос за офроуд си имам Гега.
                            П.С. Току що се връщам от Белград, за около 900 километра, с круизконтрол поставен на 129 км./ч. по магистралата разход 6.4 литра. Адаптивния темпомат е блага работа!
                            יעבור
                            «И това ще мине»

                            Коментар


                            • От: Хибриди

                              Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                              73000 лева с практически всички екстри. И за планината и за града предпочитам голямата кола. Жената също. Ако става въпрос за офроуд си имам Гега.
                              П.С. Току що се връщам от Белград, за около 900 километра, с круизконтрол поставен на 129 км./ч. по магистралата разход 6.4 литра. Адаптивния темпомат е блага работа!
                              ок, благодаря, малко повече от хибрида - с около 4000 лв. ако трябва да съм точен. И той гори толкова. Иначе и през ум не ми минава да ходя на офф с него. А за адаптивния автомат си абс. прав. Иначе Шкода е по-доброто VW

                              Коментар


                              • От: Хибриди

                                Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                                малко повече от хибрида - с около 4000 лв. ако трябва да съм точен.
                                То цената много зависи от екстрите, това е практически максимума. Рафката ми е малка. Последно карах такава рентакар преди 2 месеца. Не беше хибрид, но не мисля, че по размери се различава.
                                יעבור
                                «И това ще мине»

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X