Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хибриди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хибриди

    Товарни тролеи. Няма и да са на батерии скоро. И понеже няма да са, недостатъчите им са точно като на тролеите - работят по маршрут и искат мрежа.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Хибриди

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Товарни тролеи. Няма и да са на батерии скоро. И понеже няма да са, недостатъчите им са точно като на тролеите - работят по маршрут и искат мрежа.
      С една малка подробност - имат си и дизелов двигател, така че са си пълноценни хибриди. Като има ток - на ток.

      Коментар


      • От: Хибриди

        Лексус RX450h последен модел - до сега пробег 20 000км. Каране от жена(която няма идея каква кола кара) градско/магистрала 50/50. Расход 10,8.
        Мисля , че за СУВче с 313 коня не е лошо.....
        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

        Коментар


        • От: Хибриди

          Точно този лексъс ми бе едната опция навремето... Обаче не ме впечатли накрая...
          Джипката 250 истински коня, дето е по-тежка от лексъса, и доста по-неаеродинамична, при подобен режим (навярно 70/30 градско/извънградско) до момента разхода и е под 10л/100км...
          Да, няма я тишината като в Лексъса, но пък и не се плаши да гази вода или да драпа на бавни скорости Пък и май го бие на максимална скорост
          Та затова и като сложих нещата на кантара реших, че Лексъса не е моят автомобил... Лексъса е прекрасна машинка, тиха, комфортна, здрава. И достатъчно икономична.
          Но според мен просто преимуществото и пред конкуренцията не е такова, каквото се рекламира...
          Което не пречи да вървим в тази посока Рано или късно - ще преминем на електромери
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Хибриди

            Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
            Лексус RX450h последен модел...
            Приятел е с такъв - на малко над 100 000км вече - последно, като беше при мен на борда му се мъдреше средно 8,6. Живее леко извън града, та също масовото му каране е 50/50 гр/изв.
            Обаче чиста магистрала - караме заедно на темпомат около 130-140км/ч - за 300км аз зареждам на Субаруто 35лв газ, а той 65лв от скъпия бензин...

            П.п. Другата му кола отскоро е LS600hL от "далечната" 2007г - там разхода е с малко по-висок от на "джипката", за разлика от вървежа и возията, които са чувствително по-приятни - и пак е супер за над 5м лимо с 4х4 и V8...
            П.п.2 Ама то при тези коли разхода хич не е водещ (даже не е на второ, или трето място), просто е любопитен факт...

            Коментар


            • От: Хибриди

              Първоначално публикуван от Shider Преглед на мнение
              ....Живее леко извън града, та също масовото му каране е 50/50 гр/изв....
              Това е мнооого относително... Например колега живее леко извън града - пред портите му е булеварда за Златните - излиза, и е на голям булевард...
              Та това негово 'градско-извънградско', му даваше на РАВ-ката малко над 6л/100км... Като е доста слаб шофьор - т.е. неикономичен...
              При мен промяната на местоживеенето/ от едно градско към друго/ ми докара промяна в разхода над 3-4 литра/100км...
              Да, предполагам точно в новото ми 'градско' хибрида би имал голямо преимущество, ама както се казва - при следващия 'тираж' може и това да стане
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: Хибриди

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                Пък и май го бие на максимална скорост
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rofl.gif
Прегледи:9
Размер:27.5 КБ
ID:5776276
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: Хибриди

                  16000 комина има, че сигурно и над 60000... Почти всичко що е къща се отоплява на твърдо гориво...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • От: Хибриди

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    [ATTACH=CONFIG]941631[/ATTACH]
                    Боголюбе, сега проверих - прав съм бил - дори дизелака (да не говорим за големите бензинки) има по-висока максимална скорост от новия RX450h
                    Причината е точно в хибридната система, а не в липса на мощност - има там едни мотор-генератори, които са ограничени по максимални обороти... Та достигне ли мотор-генератора максималните си обороти, това съответства на максималната скорост - нататък електрониката го орязва и не може повече - предпазва го за да не се разпадне
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: Хибриди

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Боголюбе, сега проверих - прав съм бил - дори дизелака (да не говорим за големите бензинки) има по-висока максимална скорост от новия RX450h
                      Причината е точно в хибридната система, а не в липса на мощност - има там едни мотор-генератори, които са ограничени по максимални обороти... Та достигне ли мотор-генератора максималните си обороти, това съответства на максималната скорост - нататък електрониката го орязва и не може повече - предпазва го за да не се разпадне
                      И колко е тази максимална скорост?
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Хибриди

                        И UPS налива вода (и доларЕ) в мелницата - прави поръчка на 125 ел.камиона от Тесла Семи - инфо: https://www.inverse.com/article/3956...-order-to-date
                        Nissan Patrol GR Y60 2.8TD (отлетя)
                        Grand Cherokee 3.0

                        Коментар


                        • От: Хибриди

                          За да не спорите - на RX450h максималната скорост е 215км/ч - там реже ограничителя. А динамиката му е една мааалка идея по-добра от S350CDI. С на колегата Гранда ще има спор по шосето!
                          Тази кола е наистина много икономична само ако се кара 100% по ЗДП.

                          Lexus е странна марка. Нито върви феноменално, нито е икономична кой-знае колко, нито е красива особенно, нито е върхът на комфорта, но прави кеф! За кола на жена няма по-добро в момента на пазара. Мога да обясня защо, но много писане е...
                          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                          Коментар


                          • От: Хибриди

                            Спорите заради числото, или заради ограниченията, които са факт?
                            Според официалната спецификация - в щатите RX450h е орязан на 180км/ч (112mph). За Европа пак по спецификация е на 200км/ч...
                            Гранда по официална спецификация за дизела е 202км/ч... Реално по GPS съм достигал 210км/ч или 211, нагоре не съм го мъчил, но и някъде там му бе терминалната скорост заради мощността (или орязване на обороти на последни предавки - не знам)...
                            Поне аз не споря, че Лексъс е калпава марка или нещо такова - за всеки влак си има пътници... Просто споделих впечатленията си и реалния избор, който направих. Преди да направя избора правих и тест-драйв на RX-a... Т.е. изборът ми бе информиран
                            За чист асфалт твърдо бих избрал Лексъса..
                            И да - приятел има за жена си RX400h (взет от нов) - продължава да създава усещане за напълно нов съвременен автомобил, въпреки, че вече май подмина 11г...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: Хибриди

                              Мисля, че основната мисъл при хибридите трябва да е екология, а не колко струва 1 км.
                              Защото автомобила ми струва 20 000 лв., минавам за 1 год. 15 000 км за 3 000 лв, /20/100 газ/, а застраховката е 1000 лв, данъка 500, ГО 300 и винетка 100.
                              Купувам си автомобил за 100 000 лв., минавам за 1 год. 15 000 км за 2 700 лв, /9/100 бензин/, а застраховката е 5000 лв, данъка 1 2500, ГО 300 и винетка 100.
                              И каква е ползата тогава?

                              А кое е по-екологично? 9/100 бензин или 20/100 газ? Дизел не влиза в сметките и за цена и особено за екология, нали?
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • От: Хибриди

                                На хибрида силата му е в града.На вън особено на магистрала си е обикновена кола с повече багаж от завода.
                                Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X