Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хибриди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хибриди

    е, с Евро 3 няма вече TIR-ове, камиони, автобуси... някъде де... само ретро класики, пенсионерско-провинциални возила и... студентски или емигрантски "возачки"...

    Коментар


    • От: Хибриди

      Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
      е, с Евро 3 няма вече TIR-ове, камиони, автобуси... някъде де... само ретро класики, пенсионерско-провинциални возила и... студентски или емигрантски "возачки"...
      Има-няма, горните измервания как са правени? При отстраняване на възможните манипулации тип "дизел-гейт" или с оглед количеството автомобили със съответното "евро-Х" в движение? Щото не знам немски?
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • От: Хибриди

        Ето официална статистика - https://www.kba.de/DE/Statistik/Fahr...html?nn=644526

        Те тука по-подробно пак на немски (то цифрите се разбират май и без него) - https://www.kba.de/SharedDocs/Publik...cationFile&v=2

        Накратко, евро 3 и надолу са малко под 10% от общо около 45 милиона леки коли. Демек около 4 милиона. От тях 600 хиляди са над 30 годишни - т.е. олдтаймери. По около 30% са Евро 4 и 5.
        Евро 6 малко над 13 процента. Около 35 хиляди електрически и около 165 хиляди хибридни возила. Иначе бензин срещу дизел - 65,5% към близо 33% (в полза на бензина).
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • От: Хибриди

          Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
          ...ама малко по-други са ми приоритетите...
          За C-HR h - след още 3 месеца, изминати 12 000 км. идеалната градска "кола" - не е точно SUV за мен, гаджето тотално ме свали от нея , никакви грижи и разход под 5 л./100 км. Единствената ми забележка е обезшумяването - вратите и особено отзад в багажника, може да бъде и по-добре...

          Коментар


          • От: Хибриди

            Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
            За C-HR h - след още 3 месеца, изминати 12 000 км. идеалната градска "кола" - не е точно SUV за мен, гаджето тотално ме свали от нея , никакви грижи и разход под 5 л./100 км. Единствената ми забележка е обезшумяването - вратите и особено отзад в багажника, може да бъде и по-добре...

            Докато данъка на кола с евро 6, ще е по-голям от такъв на масов 20годишен автомобил - няма да съм екологично настроен.
            Докато ГО на нова кола, ще е над два пъти по-голям от такава стара - няма да съм екологично настроен.
            Докато в пунктовете за ГТП може да се минава БЕЗ данък, БЕЗ спирачки, а и изобщо БЕЗ кола - няма да съм екологично настроен.
            Докато пътищата ни са в това състояние - няма да съм екологично настроен.
            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

            Коментар


            • От: Хибриди

              Аз също няма да съм екологично настроен, когато някой е решил да си поръча чисто нови 2 тона ламарини, кабели, пластмаса, кожи и някои други редки материали, чието производство и обработка не е никак екологично. Решил е, че трябва да го прави на всеки 3-5 год. Решил, че някой друг(и), който е спестил произвдството на още 2 нови такива тона трябва да го субсидира с по-ниски данъци, безплатно паркиране или пък да не го проверяват технически, само защото той си мисли, че е еко въпреки даже голата истина, която си признаха с половин уста повече от половината автопроизводители.
              WG 2.7 CRD

              Коментар


              • От: Хибриди

                Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                ... - няма да съм екологично настроен.
                ... - няма да съм екологично настроен.
                ... - няма да съм екологично настроен.
                ... - няма да съм екологично настроен.
                Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                Аз също няма да съм екологично настроен...
                Не бъдете, бре.
                Но не се и чудете що сме number one в Гейропата (па може и в света, ама за много бонго-бонго страни просто нема статистика) по онкологични заболявания и ич не протестирайте, когато за химиотерапия Ви поискат "доплащане" от 80 000 лв. в държавна болница (сутринта го дадоха за пример по една тАлавизия).
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: Хибриди

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Не бъдете, бре.
                  Но не се и чудете що сме number one в Гейропата (па може и в света, ама за много бонго-бонго страни просто нема статистика) по онкологични заболявания и ич не протестирайте, когато за химиотерапия Ви поискат "доплащане" от 80 000 лв. в държавна болница (сутринта го дадоха за пример по една тАлавизия).
                  Това трябва да го обясниш на половината свят, дето си е купил и купува чисто нови vw двигатели или си мисли, че горният му мехур е по-малък от някой от предходните ;-)

                  WG 2.7 CRD

                  Коментар


                  • От: Хибриди

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Не бъдете, бре.
                    Но не се и чудете що сме number one в Гейропата (па може и в света, ама за много бонго-бонго страни просто нема статистика) по онкологични заболявания и ич не протестирайте, когато за химиотерапия Ви поискат "доплащане" от 80 000 лв. в държавна болница (сутринта го дадоха за пример по една тАлавизия).
                    Прав си Гагич! Но то си е до прословутия ни манталитет.
                    Същото е с задължителното ползване на каска или колан. Много хора не разбират защо са задължителни- не е заради грижата за човека, а защото на общетвото така е по-евтино, отколкото да им плащаме сметките за лечение след инцидент.
                    Та така - ще се тровим ние и децата ни, но ще мразим хибриите и електричките. Само щото са нови и скъпи.

                    За лъжливите дизели на Фолкваген - скоро разбрах с учудване, че след скандала продажбите в България на тези дизели са се изтреляли нагоре. А в Америка никой не иска да ги чуе и види...Каквото си направим сами никой не може да ни го направи!
                    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                    Коментар


                    • От: Хибриди

                      Вагеновите дизели със всичките им шашми пак са по-чисти от предишното поколение. И много, ама много по-чисти от почти всичко което се движи у нас.

                      Коментар


                      • От: Хибриди

                        Щото са много чисти затова плащат в Щатите милиарди като попове.
                        А тук като попитах кога ще ми платят компенсацията за моя УЖ евро 5 Амарок просто ми се изсмяха.

                        Така, че Фолкваген ще си купя отново в следващия живот.
                        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                        Коментар


                        • От: Хибриди

                          Трябва да уточним една друга опорна точка - как за производството на един хибрид се отделяла толкова мръсотия, колкото от "Евро О" дизел за 40 години. Да, ама не. Хаби се н'ам си колко повече енергия, отколкото би потребил автомобил с петролно гориво. Да-а-а-а, ще каже някой, ама потребяването на тая енергия замърсява околната среда, нали? Да, ама не със същите отрови и не по градовете ни, където ги дишаме - това е отговорът. Хибридите не са за икономии на гориво, те са за повече чистота на въздуха в градовете. Икономиите на гориво си ги плащаме ние с данъчните облекчения и отчасти тези, които си купуват хибриди, т.е. икономиЙ няма.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Хибриди

                            Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                            Щото са много чисти затова плащат в Щатите милиарди като попове.
                            А тук като попитах кога ще ми платят компенсацията за моя УЖ евро 5 Амарок просто ми се изсмяха.

                            Така, че Фолкваген ще си купя отново в следващия живот.
                            В Европа още не е приключило, но не пречи да си искаш всичките пари, защото си измамен при покупката
                            Следи и новините от ЕК по случая. https://www.ft.com/content/aabb64b0-...0-1ce02ef0def9
                            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                            Суперспам - спама на суперите

                            Коментар


                            • От: Хибриди

                              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                              Само щото са нови и скъпи.
                              Мене само второто ме спира иначе сигурно и още много хора също, не че не искат особено и след като тока е по-евтин от бензина.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: Хибриди

                                Току мина предаване по Босфор ТВ. 14% от замърсителите на въздуха е от превозни средства. Останалото е от печки на дърва, кюмюр и пластмасови боклуци. Неслучайно само в отоплителния сезон има такава миризлива мъгла в София. Лятото е в пъти по-добре.
                                Цялата работа е да ми забранят да си карам стария дръгел, че някой вносител да намаже надебело. Екологията е универсален сапун за всякакви нечисти лобизми. Отделно, че производството на електричка генерира вредни газове колкото няколко пъти теглото и. Отделно че производството на самия ток също не е екологично. ТЕЦ-ове в София се сещам 3 без да се замисля, вероятно има и други. Значи не кади от ауспуха, ами от централата дето пак е в града.

                                Вместо да оправят мафията Топлофикация - тръгнали да ми търсят Евро 7-8-9 последният да затвори вратата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X