Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хибриди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хибриди

    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
    Правилно ли съм разбрал идеите ти?
    Предложи алтернативи, след 5 години така или иначе, ще са спомени стандартните автомобили... или скъпо удоволствие...

    Коментар


    • От: Хибриди

      Няма да предложи, не и тук.

      Коментар


      • Хибриди

        Ivied леко се превъзбужда на тема хибриди.
        Да интересна технология е, но не може да бие съвременен немски дизел. Имам впредвид разход на гориво. За динамика пък да не говорим. За спиране пък СЪВСЕМ да не говорим.
        Сравнявам Lexus RX450h и Porsche Makan diesel S. Два автомобила еднакви по цена и размери.
        Все пак жена ми предпочита да кара Лексуса...
        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

        Коментар


        • От: Хибриди

          Повтарям си въпроса
          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Прочее, някой наясно ли е защо масово се бухат двигатели с цикъла на Аткинсън или Милър в хибридите?
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Хибриди

            Защото са по-ефективни, а капризите им са приемливи в хибридите.

            Коментар


            • От: Хибриди

              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
              ..... Имам впредвид разход на гориво. За динамика пък да не говорим. За спиране пък СЪВСЕМ да не говорим.
              Сравнявам Lexus RX450h и Porsche Makan diesel S. Два автомобила еднакви по цена и размери.
              Наистина ли?Питам сериозно.Просто се учудвам.Поне според нетските данни не би трябвало да е в минус за японеца и за двете неща - или ще върви по-малко, но ще е по-икономичен, или ще върви повече, но и ще харчи повече...
              Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
              0887/осемпет 66 4осем

              Коментар


              • От: Хибриди

                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                Сравнявам Lexus RX450h и Porsche Makan diesel S.
                Данъците им - не са... И застраховките им - не са... идентични... И все повече ще се променя кривата...
                Ок, и двата не съм ги карал, още повече дълго време...
                Но разход 6-6,5 л. за Rav 4 h и Lexus NX 300 h - е, много ме устойва за тая динамика, с 197 к.с. и си е много реално и различно, и то на цени от 30 х. евра... посочените от теб, са в по-горен сегмент.
                А тези са, като сравнително новичко пасатче демек... без много екстри... и така де, с по-скромнички коне, динамика, качества, надеждност... и разходи. А следващите 5 г.?
                А Ярис h, е под 4 л., Ауриса h - твърдо под 5 л...?
                За коли в диапазона 90 - 120 к.с.
                От статията по-горе дето цитирах, става ясно, че и БГ няма да я подминат тези тенденции, въпреки "мъдруването" на явно некомпетентни и далеч от усет за бъдещето чиновници...
                а:
                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                не може да бие съвременен немски дизел.
                ...те сами се биха, та след дизелгейт скандала на най-големия авто-производител (не коментирам кой/то, за каквото и както го предизвика...) и многото милиарди по-него - историята на дизела вече ще е по-скоро История и по-скоро отколкото си мислим...

                P.S. Апропо: сега една нова съм си набелязъл, ще я пробвам тези дни, C-HR h, от типа по-малко градско SUV-чe, по-леко и пъргаво, малко дизайнерски изкилифенщрено, ама може и да му се свикне , че реално обема, размера и тежеста на RAV-фа от около 1,8 т. реално не ми трябват/не ги ползвам...
                - са засега е , че този модел (C-HR) в h-версията си няма 4Х4...
                + e, че с премията от 3.300€, я има за 159,- €** на месец и. inkl. 3 Jahre Wartung gratis т.е. 3 години не се занимаваш с поддръжката и...
                Прикачени файлове
                Последно редактирано от ivied; 08-07-17, 02:34. Причина: C-HR

                Коментар


                • От: Хибриди

                  Слуховете за смъртта на дизеловия двигател са силно преувеличени.

                  Коментар


                  • Хибриди

                    А данъците в България са на конски сили, което е пак кофти за хибрида. Лексуса е 313к.с. , а Макана е 260. Данъка на хибрида за първата година беше над 1000лв!!!
                    Само да не излезе че защитавам дизела! Фен съм на хибридите.
                    Данните от продажбите на Тойота/Лексъс за първото 6 месечие на 2017 са красноречиви - 44% ръст. Продадени 208 000 броя.

                    Обаче когато ще пътувам надалеч или просто бързам , се качвам на Поршето.
                    Ако съм в града или искам да се направя на интересен вземам хибрида...
                    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                    Коментар


                    • От: Хибриди

                      За данъка на хибридите не се ли смяташе само мощността на ДВГ ?

                      Коментар


                      • Хибриди

                        Абе данъка е над 1000 лв(за София) . Всъщност ДВГ е 300к.с. Как изчисляват 313к.с. системна мощност не ми е ясно.
                        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                        Коментар


                        • От: Хибриди

                          От 2019 всички автомобили Volvo ще имат електрически мотор.

                          Volvo Cars прави голяма стъпка в прехода към електрическо задвижване на своите автомобили. Компанията обяви, че от 2019 година всеки модел ще е снабден с електрически мотор и така ще постави електрификацията в основната на бъдещия си бизнес, предава Mobile Bulgaria.
                          Volvo Cars обещава, че ще представи портфолио от електрически автомобили в цялата си моделна гама, като ще предложи напълно електрически модели, plug in хибриди и т.нар. меки хибриди. В допълнение компанията обяви, че ще пусне 5 изцяло електрически автомобила между 2019 и 2021 – три от тях ще са модели на Volvo, а два ще са мощни модели с марката на Polestar.
                          Тези пет модела ще бъдат съпроводени от серия от бензинови и дизелови plug in хибриди и меки хибриди с 48-волтова опция за всички модели. Това означава, че в бъдеще няма да има автомобили Volvo без електрически мотор, а тези с двигатели с вътрешно горене постепенно ще бъдат заменени от модели с ДВГ и електрически опции.
                          Volvo Cars планира до 2025 година да продаде 1 милион електрифицирани автомобили, а към същата година компанията възнамерява да има производство, което е с нулев въглероден отпечатък.

                          Коментар


                          • От: Хибриди

                            Каквото и да ви разправят-знайте, че винаги става въпрос за пари.

                            И друго-ако тези наистина са загрижени за екологията-ще работят в посока намаляване на автомобилите изобщо(а по принцип и пълното им изчезване), или поне за това една кола веднъж произведена-да се кара 20-30 години. Има си начин, по-дъртите сме карали такива коли.
                            Но нали-в автомобилния бизнес се въртят много милиарди-никой няма да започне такава кампания, а и силно се експлоатира изкуствено наложената нагласа на човечеството за опазване на природата.
                            И понеже 99% от населението е със стадни инстикти-веднъж някой като заблее блеенето се подема от цялата планета.

                            А е толкова трудно да се мисли, толкова трудно...
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • От: Хибриди

                              Не бой се Коле,няма да им е сефте на тия да фалират
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • От: Хибриди

                                ...
                                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X