Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хибриди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хибриди

    Като стане въпрос за електричка всеки път се сещам за пътуването ми из Норвегия - дясната лента на единствената им магистрала заета от ТеслИте (наистина много имат), които пестят ток с 90км/ч, а в лявата хората с дърти дрънгели се си движат нормално в ограниченията за магистрала
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • От: Хибриди

      Одеве се шматках около яхтеното пристанище на Барселона и попаднах на мобилен шоурум на Тесла с актуалните модели. Беше отворен само откъм яхтите - ясно кого ухажват като потенциални клиенти, точно в неделя, когато цялото простолюдие барабар с туристите беше наоколо.

      Коментар


      • От: Хибриди

        При цена от около 100 000 евро за модела Х ясно кой пазарен сегмент гонят
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Хибриди

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          При цена от около 100 000 евро за модела Х ясно кой пазарен сегмент гонят
          За тия пари взимаш 2 или 3 Тойоти + 1 Лексъс - в различните сегменти...
          Да не говорим, че 2-3 годишни хибриди Яриси, има за по 10-12 бона в Е, Ауриси за по 15 и т.н.
          Ама пусто все ниски ми идват... неща да се навеждам... RAV-а e оптимален, версията 4Х2 е с 5 бона надолу...
          3 RAV h = 1 Tesla ??? Верно си е голема теслА...
          та така...

          Коментар


          • От: Хибриди

            Въпросните модели на Тойота са елктромобили? Ако не са, сравнението не е много коректно.
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • От: Хибриди

              Не са, и аз това исках да напомня за теслата
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Хибриди

                Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                За тия пари взимаш 2 или 3 Тойоти + 1 Лексъс - в различните сегменти...
                Да не говорим, че 2-3 годишни хибриди Яриси, има за по 10-12 бона в Е, Ауриси за по 15 и т.н.
                Ама пусто все ниски ми идват... неща да се навеждам... RAV-а e оптимален, версията 4Х2 е с 5 бона надолу...
                3 RAV h = 1 Tesla ??? Верно си е голема теслА...
                та така...
                По принцип електромобилите са си голяма тесла . Електроенергията която е нужна за зареждането на акумолаторите от къде идва ? Щото не виждаме пушека от комина на ТЕЦа та ни е чиста съвестта че пазим природата .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Хибриди

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Електроенергията която е нужна за зареждането на акумолаторите от къде идва ? Щото не виждаме пушека от комина на ТЕЦа та ни е чиста съвестта че пазим природата .
                  Това е много рехав аргумент ама сме го обсъждали другаде.

                  Коментар


                  • От: Хибриди

                    Атомната енергетика по чиста ли е ? Това че нашето отработено гориво го връщаме на руснаците а не го складираме и преработваме на наша територия е добре за нас ама пак някъде отива .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Хибриди

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Атомната енергетика по чиста ли е ? Това че нашето отработено гориво го връщаме на руснаците а не го складираме и преработваме на наша територия е добре за нас ама пак някъде отива .
                      Крие потенциални рискове, но е по-чиста. Всички горива отделят повече или по-малко вредни вещества.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • От: Хибриди

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        По принцип електромобилите са си голяма тесла . Електроенергията която е нужна за зареждането на акумолаторите от къде идва ? Щото не виждаме пушека от комина на ТЕЦа та ни е чиста съвестта че пазим природата .
                        Ако това беше най-големият им проблем, с цветя да ги окичиш...
                        Набързо:
                        недостатъчен пробег с едно зареждане
                        липсва възможност за бърз заряд - сравним като време с това необходимо за зареждане на автомобил с ДВГ с гориво
                        липсва адекватен начин за отопление на купето
                        в общия случай, дизайнът им е правен от хигиенистката във фирмата...
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • От: Хибриди

                          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                          в общия случай, дизайнът им е правен от хигиенистката във фирмата...
                          Теслите са тотално изключение от това правило - дизайнът им е 8/10 за мен поне

                          Коментар


                          • От: Хибриди

                            И не само.В нета е пълно с клипове,докато батерията има заряд,няма цивилна кола/мотор която да и стъпи на малкият пръст.Върви в пъти повече.Старт от място,ластици никакви шансове.
                            Ще се усъвършенства още технологията.Като най-голямото issue остава по-бързото качествено зареждане.Друго го имат.

                            Коментар


                            • От: Хибриди

                              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                              Теслите са тотално изключение от това правило - дизайнът им е 8/10 за мен поне
                              Конкретно за Тесла - да кажем че отвън биват. Отвътре, с тоя китайски таблет вместо централна конзола, поне на мен не ми допада. Нито като визия, нито функционално. Та си е мислено и правено точно от хигиенистката.

                              Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                              И не само.В нета е пълно с клипове,докато батерията има заряд,няма цивилна кола/мотор която да и стъпи на малкият пръст.Върви в пъти повече.Старт от място,ластици никакви шансове...
                              В нета има много клипове за много неща. А в реалния живот все още има деца завити с одеалце на задната седалка, и пъплене по магистралата с 90 км/ч, щото електриката е кът...
                              За справка - по-нагоре.
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар


                              • От: Хибриди

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                Като стане въпрос за електричка всеки път се сещам за пътуването ми из Норвегия - дясната лента на единствената им магистрала заета от ТеслИте (наистина много имат), които пестят ток с 90км/ч, а в лявата хората с дърти дрънгели се си движат нормално в ограниченията за магистрала
                                Защо като си вложил 100 000 долара за електричка ще икономисваш от гориво и електричество?
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X