Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хибриди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хибриди

    Тoyota Rav 4
    Plug-in-Hybrid Benzin, BJ 2016, 145 kW (197 PS)
    от април до сега:
    20.552 km със 1.225 л - или 5.96 л/100 км
    45% градско - 35% магистрала - 20% междуградско
    Изминати:
    икономично каране - 5,63 л./100 км или 1.616 км. с 91 л.
    нормално - 5,84 л./100 км. или 15.862 км. с 926 л.
    магистрала - 6,77 л./100 км. или 3.074 км. с 208 л.

    или 6,49 EUR/100km = 20.552 km за 1.335 EUR
    ремонти никакви - 1 посещение гаранционно в сервиза + за смяна на зимни гуми
    Последно редактирано от ivied; 04-12-16, 12:53. Причина: данни, сума

    Коментар


    • От: Хибриди

      Да отворим дума за употребяваните, че са интересни. Примерно мнения за приМус...
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Хибриди

        Е то какво да се каже за ПриМуса - добър автомобил
        Един от най-безпроблемните по всички класации... И много икономичен..
        С възможност за смяна на секции в батериите, ако е умряла някоя...
        Ама умре ли батерия - няма палене. Умре ли малкото акумулаторче - трябва да му даваш ток от друг автомобил, че пак няма палене - 'ба ти и електриката
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • От: Хибриди

          Е такива работи са интересни, от продължителната експлоатация. Сега примерно цена на секция от батерията?
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Хибриди

            Тoyota Rav 4 Plug-in-Hybrid - Зимата покачи с 1 л. нагоре - м/у 6,5/7 л. на 100 км - вече 2-ро зареждане

            Коментар


            • От: Хибриди

              Toyota Prius 2016.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160730_000200.jpg
Прегледи:1
Размер:93.5 КБ
ID:5738244 Среден разход на гориво при пътуване от Англия до България !

              Коментар


              • От: Хибриди

                Toyota Auris Touring Sport Hybrid - жената я търкаля вече над 2 месеца, 100 % градско каране (София) - грубо 5.5 литра/100 км. И то предвид, че ежедневния и маршрут включва панорамен тур из повечето най-зловещи задръствания в София вечерно време като ходи да прибира детето (Х. Димитър - Горна Баня), а и на жената малко и натежава десния крак, като се качи в кола. Дотук - предоволен съм.
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • От: Хибриди

                  Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                  Toyota Auris Touring Sport Hybrid - жената я търкаля вече над 2 месеца, 100 % градско каране (София) - грубо 5.5 литра/100 км. И то предвид, че ежедневния и маршрут включва панорамен тур из повечето най-зловещи задръствания в София вечерно време като ходи да прибира детето (Х. Димитър - Горна Баня), а и на жената малко и натежава десния крак, като се качи в кола. Дотук - предоволен съм.
                  Мииии, как да ти кажа, не звучи особено вчепетляващо.... Мерц-А 170 дизел (четвърта употреба) грубо 5.7 л/100 км. при дневен 49 км от които 12 до+от околомръсното, позле през киреча. Лятото де, някаква пролет беше дето съм засичал разход ....

                  Зареждайте ги тези батерии от контакта, какъв е смисъла иначе ....
                  Последно редактирано от deyan_h; 17-01-17, 19:33.
                  - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                  - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                  Коментар


                  • От: Хибриди

                    Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                    Лятото де, някаква пролет беше дето съм засичал разход ....
                    Може тука да е заровена собаката? Ше видим де, засега само първи впечатления споделям, но както казах - доволен съм засега.

                    ПъСъ - Ауриса е хавтоматик (всъщност - вариатор), със сигурност и от там вдига малко разхода.

                    ПъПъсъ - дизел повече нет, нет и еще раз нет, поне не и в тоя живот. В следващия - може.
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • От: Хибриди

                      А да ви е честито!И със здраве да си я карате!Поздравления за избора.
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • От: Хибриди

                        Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                        А да ви е честито!И със здраве да си я карате!Поздравления за избора.
                        И аз благодаря за ценните съвети - имам да ви черпя и тримата по още една бира
                        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                        Коментар


                        • От: Хибриди

                          А кога ли ще дораснем за хибридни ленд крузери и/или паджерота, и дали. Иначе и аз се мръщя много на дизела, много ми е компромисен.
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • От: Хибриди

                            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                            А кога ли ще дораснем за хибридни ленд крузери и/или паджерота, и дали. Иначе и аз се мръщя много на дизела, много ми е компромисен.
                            ИМХО, едва ли собствениците на Ленд Крузери и Паджерота да са точно таргет групата на хибридите. Поне и докато не превърнат (законодателно/данъчно) карането на мощен джип в лукс, непоносим финансово за простолюдието.

                            То и аз самият не знаех, че изгарям от желание да купя на жената хибрид, ама се оказа че на подсъзнателно ниво искам, и то много Ако си женен, ще ме разбереш. Ако не си - пак ще ме разбереш, ама по късно, като се ожениш.

                            Просто защото windwarrior - ханъм, е как е правилният термин, мммм... environmentally friendly, да речем. Не че е някаква изперкала еко-активистка (да пази Оня горе, пу пу), ама в къщи боклука се хвърля разделно - стъкло в една торба, хранителни отпадъци в друга, хартия и пластмаса в трета и т.н. И като си хвърля капачката от бирата в грешната торба - ми се образуват изречения. Отделно - тя колата си я ползва за комбинация от чадър, детска количка и пазарска торба, извънградско на практика не пътува.

                            Та при комбинацията на горните два фактора - хибрида си е баш дюшеш. Както казах не съжалявам за избора и... упс, пардон, за избора МИ.
                            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                            Коментар


                            • От: Хибриди

                              А какво стана с опитите на PSA груп да разработят хибриден дизел?
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • От: Хибриди

                                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                                А какво стана с опитите на PSA груп да разработят хибриден дизел?
                                Пише, че го има PEUGEOT 508 RXH BlueHDi
                                цените започват от 41.650 Е...
                                RAV4h Executive - струваше 37.000 Е...
                                h Edition-Comfort с 4X4 e 33.000 E
                                h 4X2 - 31.390 E...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X