Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хибриди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хибриди

    Имах предвид следното - нали СО2 е пряко свързано с разхода..
    Например разход на Аудито 10л/100км дизел ти 'дава' 265гр/км СО2...
    Докато ТИР-а разхода предполагам би трябвало да ти е някъде над 30л/100км, което ще е равно на 795гр/км СО2....
    Просто няма как да е другояче.. За другите параметри - там навярно вече може да има аномалии, но пак няма да са прекалено драстични..
    Да не би да има някаква уловка както при статистиките - например грамаж на СО2 спрямо теглото на автомобила или нещо подобно?
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • От: Хибриди

      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
      Имах предвид следното - нали СО2 е пряко свързано с разхода..
      Например разход на Аудито 10л/100км дизел ти 'дава' 265гр/км СО2...
      Докато ТИР-а разхода предполагам би трябвало да ти е някъде над 30л/100км, което ще е равно на 795гр/км СО2....
      Просто няма как да е другояче.. За другите параметри - там навярно вече може да има аномалии, но пак няма да са прекалено драстични..
      Да не би да има някаква уловка както при статистиките - например грамаж на СО2 спрямо теглото на автомобила или нещо подобно?
      Не съм експерт по въпроса - но точно за това стана дума към края - с подвижна-мобилна лаборатория на Грийнпийс, на Ауди-то беше към 200 незнам си кво, на TIR-а беше към 100...

      Коментар


      • От: Хибриди

        Грамовете CO2 са пропорционални на разхода на гориво и зависят от вида гориво (ама не много, освен при метана). Те са само за километър, а нормите са им за класове автомобили.

        Това което при седловия влекач е по-добре отколкото при лека кола са емисиите азотни оксиди (NOx). Обикновено е в пъти по-добре - това се постига със системи за активно неутрализиране, които използват отделен консуматив (адблу). Нормата за азотни оксиди обаче не е на пробег, а като обемно съдържание в изгорелите газове (поне доскоро беше, вече може и на пробег да са я приравнили).

        Азотните оксиди са проблемни само в гъсто населени райони, защото са силно дразнещи за човешката дихателна система. Животът им в атмосферата е кратък и бързо финишират в почвата като азотен тор.

        Коментар


        • От: Хибриди

          Audi също имат автомобили/двигатели с Адблу... То май последните Евро 6 са практически недостижими без Адблу. Джипката за нашия пазар по изключение бе без Адблу. Затова е Евро5В+, но не може да докара до Евро 6 (не че не може някои производители да са успели да 'излъжат' системата де)...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Хибриди

            Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
            ...Дизела определено няма бъдеще. Данъците и еко-нормите ще бъдат завишени. Догодина изтича и 2-годишния гратисен период за задържане на показателите на високите вредни емисии наложени на Брюксел от картела на европейските автопроизводители... Това рано или късно ще се "рамкира" и обложи с все по-големи данъци и в БГ.
            Та така...
            Което идва да покаже, че светът е шарен. Според мен, хибридите са глух клон в еволюцията. На тия със щепсела все още им е рано технологично. Поне за масовия пазар. Кой знае и кога ще гръмне някой еко-скандал с производството на батерии, или ще видим първия самозапалил се електромобил или хибрид...
            Затова, засега няма да се вайкаме и да се тръшкаме, а кротко ще си чадим с печките, пък като се появят алтернативите, ще го мислим.
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • От: Хибриди

              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
              ...Кой знае и кога .... ще видим първия самозапалил се електромобил или хибрид...
              Това отдавна вече е проблем, който се разглежда http://fakti.bg/technozone/167729-te...e-na-zarejdane
              Но натам е бъдещето - отказ от ДВГ (и хибридите в частност), преминаване към електрически автомобили или техни производни (като fuel cell и т.н.)...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: Хибриди

                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                ...или ще видим първия самозапалил се електромобил или хибрид...
                Затова, засега няма да се вайкаме и да се тръшкаме, а кротко ще си чадим с печките, пък като се появят алтернативите, ще го мислим.
                Като се запали - първо тук ще пиша
                А колкото до "каденето" - днес 712 км. - 45,5 л. - 6,39 л./100 км.
                50 % аутобан - 50 % градско/извънградско
                заредих на 1,10 EUR в Австрия - 7,02 EUR на 100 км. - 15 лв. ги кажи...
                та така...

                Коментар


                • От: Хибриди

                  Кой как възприема разхода на автомобила който използва, явно е индивидуално. Въпреки това, след всяко зареждане, да започваш да цъкаш по бутоните на калкулатора, изглежда много, ама много досадно...
                  Струва ми се, че подобен разход е по силите на съвременна печка или поне се доближава.
                  Отделно, градското и задръстванията при вас са доста по-умерени от нашенските.

                  Надявам се да не се налага да се хвалиш с това което си цитирал. Не съм виждал подобно събитие на живо, но съм убеден, че е преживяване което няма да липсва никому...
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • От: Хибриди

                    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    ....Струва ми се, че подобен разход е по силите на съвременна печка или поне се доближава. ....
                    Ъъъъ.. Абе вчера отскочих на 120км от Варна, като 2/3 от пътя е магистрала... Като излизах от Варна средния ми само градски разход бе 12л/100км (гадни къси отсечки предимно със студен двигател)......

                    Врътнах тези 240км, като особено връщането бе ... абе бързичко - на магистралата вървяхме пакет с един мерцедес ГЛ 450СДИ с близка до максималната скорост - нито той можеше да избяга, нито аз (да, неговата максимална скорост на книга е доста по-голяма, но пък в динамиката май бе по-зле)... И разхода малко ми се увеличи в сравнение с градския - 12.1л/100км
                    Хибридния разход е постижим само ако карам САМО извънградско и то около 80-90км/ч... Обаче ако така кара и хибрида, сигурно ще му даде разход под 5 л/100км
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: Хибриди

                      Не се ли сещат производителите да пробват и дизел-хибрид?!
                      Все пак всички преносими генератори за ток над определена мощност, през последния половин-един век, бяха с дизелови мотори заради по-добрия КПД.
                      Бакалски сметнато, щом това харчи 5 до 7, дизела ще е нещо като 3 до 5л/100км. Екологията също няма да му е голям проблем, може да се ползва само в най-чистия му режим.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • От: Хибриди

                        Чистите режими на дизела са при установено умерено натоварване без промяна на режим и при загрял двигател и катализатор... Старт/стопа му е голяма мъка на дизела...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Хибриди

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          ...Врътнах тези 240км, като особено връщането бе ... абе бързичко - на магистралата вървяхме пакет с един мерцедес ГЛ 450СДИ с близка до максималната скорост - нито той можеше да избяга, нито аз (да, неговата максимална скорост на книга е доста по-голяма, но пък в динамиката май бе по-зле)... И разхода малко ми се увеличи в сравнение с градския - 12.1л/100км
                          Хибридния разход е постижим само ако карам САМО извънградско и то около 80-90км/ч... Обаче ако така кара и хибрида, сигурно ще му даде разход под 5 л/100км
                          Е, максималните режими са друг случай и зависят от много фактори - аеродинамика, гуми, външни условия, че и мощност на двигателя. За последното, определено малолитражките могат да покажат впечатляващи резултати. В негативния смисъл. Споменах го не защото караш такава, а по принцип.
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • От: Хибриди

                            Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                            Като се запали - първо тук ще пиша
                            А колкото до "каденето" - днес 712 км. - 45,5 л. - 6,39 л./100 км.
                            50 % аутобан - 50 % градско/извънградско
                            заредих на 1,10 EUR в Австрия - 7,02 EUR на 100 км. - 15 лв. ги кажи...
                            та така...
                            Такъв разход с дизел,ако е същата кубатура на двигателя,забрави.Подобен разход се постига с 1.4 дизел 90 к.с, и то ако не го тормозиш.
                            Явно ще се минава към хибриди,ама ще видим кога...

                            Коментар


                            • От: Хибриди

                              От около месец карам Фокус комби 1,5 дизел , 2016 г , 120 к.с с ръчни скорости , старт - стоп система и Евро 6 екосертификат . За момента от екологична гледна точка покрива и изискванията на най-новата , все още не влязла в сила синя плакета за Германия . Разхода преобладаващо магистрален е около 5 л със скорости максимално разрешени по маршрута за движение , а там където няма ограничения е в порядъка на 140 - 150 км . . Определено старт -стоп системата ме дразни и я изключвам . Надявам се че до 20 000 км разхода ще се промени . За едно отиване и връщане до Амстердам на 260 км от вкъщи на предимно равен терен разхода се промени с около 300 гр надолу . За момента от икономическа гледна точка бие хибрида . Средствата за придобиване , последваща експлоатация и отстраняване на последващи проблеми са по-ниски . Предполагам че с течение на времето ще се наложи да се минава на електрика и се надявам че тогава вече колата ще бъде изминала нормалният си жизнен път по пътищата на западна европа и ще започне своят нов живот в източната й част .
                              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                              Коментар


                              • От: Хибриди

                                Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                                За момента от икономическа гледна точка бие хибрида
                                Не го бие... Ярис, Приус, Аурис хибридите горят под 5 л./100 км.
                                Но не е само разхода - като качество, надеждност, безаварийност са недостижими и от премиум марките и моделите...
                                И то на достъпна цена... Не случайно отбелязват най-висок % ръст на продажбите. И то, дори на пазар традиционно доминиран от дизела, като германския.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X