Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хибриди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Re: От: Re: Хибриди

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    Абсолютно... На таблото си мога да изкарам де що има информация - например напрежението на борда, налягане на всяка гума, температура на масло,температура на трансмисията, ъгъл на завиване на гумите, положение на окачването на всяко колело, заключване на диференциал, наличие на автомобил в зоната на действие на радара, магнитен курс, разход, статистика и т.н. и т.н...
    Въпрос само за въображението на програмиста. Това съвсем не значи, че таблото ми е претрупано - избирам си какво да ми се показва. И се радвам, че ги има функциите - в някои случаи се налага да включиш дадена много рядко искана информация и тя ти е полезна...
    Е те такъв хибрид, като Вашия си мечтая да си купя.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • От: Хибриди

      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
      Дойдохме си на думата...
      Всъщност докато дойде времето да се зареждат по-бързо или да имат достатъчно голям капацитет е достатъчно нещо такова за по-дълги пътувания, идеята се е родила покрай първите Rav4 EV от Toyota (1997-2003).

      Коментар


      • От: Re: Хибриди

        Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
        Може и да си прав. Но на колите които съм имал винаги ми е липсвало нещо.
        Съгласен съм, че имането не е като нямането. Визирах основно вида на информацията. При някои от по-старите хибриди имаше някакви светещи борчета или каквото бяха, графики, как въртящият момент се предава от електродвигателя към колелата. При подаване на повече "газ", в шаренията се включваше и двигателя. При спиране, обратния процес - от колелата, към генератора, и от него към батериите. Вероятно и тоя тип информация си има своя смисъл, но аз още не съм успял да схвана какъв е той. За мен си е безполезна шарения, да не кажа кич...

        Таблото показано няколко мнения по-нагоре е съвсем друга работа. Изглежда подредено и семпло.
        Тоест, важно е в какъв вид е поднесена информацията и каква е тя...
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • От: Хибриди

          А някой нещо за безжичното зареждане да каже?
          Знам за практически тестове с автобуси за градски транспорт.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • От: Хибриди

            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            А някой нещо за безжичното зареждане да каже?
            Към момента е фантастика.

            Коментар


            • От: Хибриди

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Към момента е фантастика.
              В момента до 3.3 kW, в бъдеще >20 kW

              Коментар


              • От: Хибриди

                Първоначално публикуван от nikidd Преглед на мнение
                В момента до 3.3 kW, в бъдеще >20 kW
                Хитреци. Никъде не пишат за ефективност и е само в гаража.

                Обадете ми се когато улиците започнат да го правят в движение, без да изискват сантиметрова точност.

                Коментар


                • От: Хибриди

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Към момента е фантастика.
                  Наистина имаше съвсем сериозни опити миналата година в Берлин. Но не от улицата, а на специални места на последните спирки. Едната последна спирка, беше на една от възловите жп-гари и от там се взимаше ток направо от железниците. Електро - Автобусите бяха полски, и експеримента беше само по една линия. Но доколкото чувах, имали някакви проблеми...не съм се интересувал подробно и не знам до къде са докарали тестовете.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • От: Хибриди

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    .....Обадете ми се когато улиците започнат да го правят в движение, без да изискват сантиметрова точност.
                    Ясене - знаеш, че е въпрос на лесноизпълнима техника - дори и прахосмукачката има 'сантиметрова' точност като си търси базата - нищо не пречи с малко електроника и механика и малко инфраструктура процеса да се автоматизира така, че да няма нужда шофьора да има супер-способности... (на времето си правехме моделчета с обикновени фоторезистори, които да вървят по линия )...
                    Ама всяко нещо с времето си....
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: Хибриди

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Ясене - знаеш, че е въпрос на лесноизпълнима техника - дори и прахосмукачката има 'сантиметрова' точност като си търси базата - нищо не пречи с малко електроника и механика и малко инфраструктура процеса да се автоматизира така, че да няма нужда шофьора да има супер-способности... (на времето си правехме моделчета с обикновени фоторезистори, които да вървят по линия )...
                      Ама всяко нещо с времето си....
                      Не е никак лесноизпълнима тази техника. Това е много вероятно бъдеще, но засега си е точно това - бъдеще.

                      А в гаража много не ме бърка дали ще е кабел - даже кабелът позволява повече варианти. И КПД му е повече.

                      Коментар


                      • От: Хибриди

                        До колко е възможен варианта акомулаторен блок и блок от супер кондензатори ? Вече в София експериментално се движеше електробус с такива и минуса беше ограничения пробег от около 40 километра , но плюсът бързото зареждане за около 7 минути ? Въпросът ми е предимно към Ясен макар , че напоследък не ще да ми отговаря !

                        Коментар


                        • От: Хибриди

                          Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                          До колко е възможен варианта акомулаторен блок и блок от супер кондензатори ? Вече в София експериментално се движеше електробус с такива и минуса беше ограничения пробег от около 40 километра , но плюсът бързото зареждане за около 7 минути ? Въпросът ми е предимно към Ясен макар , че напоследък не ще да ми отговаря !
                          Забряваш да кажеш размера на "зарядното" - зеления трафопост на тротоара след спирката на сточна гара. Има и две тоководещи шини над платното.
                          Ники

                          Коментар


                          • От: Хибриди

                            Суперкондензаторите са глух клон

                            Коментар


                            • От: Хибриди

                              Бърз заряд с теоретично безкраен брой цикли . Какво значение има размера на зарядното ? Компресори те на метан станциите да не са малки .

                              Коментар


                              • От: Хибриди

                                Рискът при бърз заряд на суперкондензатор и акумулатор е твърде голям. Самото пехвърляне на енергията при горивата е много по-лесно и бързо засега.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X