Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хибриди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хибриди

    Идеята да имаш два отделни пакета батерии, при това единият стандартизиран (чети: по-ниско ефективен защото не можеш да прилагаш своите си тайни и/или патентовани хитрини), а другият свой, е инженерен кошмар. За разлика от газовата бутилка която всеки път ти я носят с 10кг газ, тук получаваш нещо което съдържа между 30 и 45 киловатчаса, а колко точно ще разбереш когато му дойде времето.

    Отделно че стандартизирането на каквото и да е в една индустрия рядко и трудно се случва в периода на бързите промени в началото. Тук имаш не едно, а поне четири неща за унифициране: форма и крепеж, силовите връзки, управлението и охлаждането.

    Коментар


    • От: Хибриди

      Не споря, проблем си е. Предполагам отчасти за това тесльовци си направиха патентите безплатни. Но нищо чудно прогреса в скоростта на зареждането да отнеме по-малко време от времето необходимо да се стандартизира втори акумулаторен пакет.

      И за кошмара си прав, но от друга страна - малко неща са по-кошмарни от това да хванеш едно парче метал, да го засилиш със скорост 18м/с в една посока, да му обърнеш посоката след 10см, пак да вдигнеш тая скорост, да му обърнеш посоката пак, и на всичкото отгоре на всяко второ или на всяко четвърто пътуване да го шамаросваш с изгарянето на порция гориво... Абсолютна механична еретичност ако питаш мен, напреки на всякаква инженерна логика. Да беше се родил Рудолф Ванкел 70тина години по-рано...

      Но пусто човечеството го бива да докара до практична ефективност абсолютно идиотски идеи
      Последно редактирано от Goblin; 26-04-16, 19:12.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • От: Хибриди

        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
        Да беше се родил Рудолф Ванкел 70тина години по-рано...

        Но пусто човечеството го бива да докара до практична ефективност абсолютно идиотски идеи
        Сума народ се е фиксирал във ванкеловия двигател. А той просто не става.

        Както не става двутактовия за много работи - нищо че по-прост и теоретично по-мощен.

        Коментар


        • От: Хибриди

          Аааа сакън, ванкеловия ми е мил все едно аз съм го измислил. Сигурно не става, но все пак е на 50 години, на колкото са били нашите през 1940та, и от тия 50 години 40 го разработва и доизкусурява една единствена фирма. Добра, наистина, но една. Щом при тези условия е докаран до това което е...
          Но да не размивам темата.

          А прочее има ли начин при идеално обкръжение и относително контролирана среда (де да знам там яко охлаждане и ненам какво си) съществуващата технология акумулатори да се зареждат по-бързо ? На тесльовци тия турбозарядните станции дето ти дават 40% заряд за няколко десетки минути как го правят ?
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • От: Хибриди

            Оф да се... Да бе. Рудолф Дизел, Феликс Ванкел...
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • От: Хибриди

              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
              А прочее има ли начин при идеално обкръжение и относително контролирана среда (де да знам там яко охлаждане и ненам какво си) съществуващата технология акумулатори да се зареждат по-бързо ? На тесльовци тия турбозарядните станции дето ти дават 40% заряд за няколко десетки минути как го правят ?
              Не съм сигурен че си държал друго устройство което превключва толкова голяма мощност (поток на енергия за единица време), или даже 1/10 от това, колкото клапана на маркуча за бензин на бензиностанцията. При литър в секунда там са около 40 мегавата.

              40% от 85 киловатчаса са примерно 35 киловатчаса. За да ги претикаш за 20 минути ти трябва мощност от 100+ киловата без загубите. В мерките на Тесла това са примерно 300 ампера по 300 волта.
              Избери си кое да увеличиш - амперите ли (кабелът тежи пропорционално), волтовете ли (кабелът е ДЕБЕЛ и КОРАВ пропорционално, заради изолацията) докато стане непрактичен и започне да ти трябва механичен манипулатор за да си го ръгнеш в колата.

              And don't even get me started on самите батерии. В Тесла те са съставени от голям брой 18650-та, всяко от които носи примерно 10 ват-часа. Като ги нашпориш да ги зареждаш бързо, греят. Охлаждаш ги с течност която тече директно между тях и която има охладителния капацитет на нормална лека кола, само че работеща от по-ниска температура (те мразят да ги грееш над 50 градуса, мерено в центъра на клетката, което значи по-големи радиатори и по-голям дебит на течността). Загубите (топлината) във всичко това са омични, значи растат с квадрата на тока и ако искаш двойно по-бързо, измисли как да ги охлаждаш ЧЕТВОРНО по-ефективно. Или да удвоиш тегловия дял на токоотводите в общата маса (бай-бай ватчасове за килограм, токоотводите и сега не са малко). Отделно че ще трябва да прежалиш четворно повече ток (клонящ сега към 15%) който да потъне в загубите и ти отидЕ претенцията че си ефективен.

              Всичките тези проблеми ги имаш и при харченето на тока, ама за кратко. Ако упорито се ускоряваш с максималната мощност бързо ще стигнеш максималната скорост.

              п.п. insult added to injury: загубите са не само омични, а тия дето не са омични са химико-кинетични и растат не квадратично, а грубо казано експоненциално и освен топлината правят и други бели.

              Коментар


              • Re: От: Хибриди

                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                Подобни картинки винаги са изглеждали много ефектно - посока на енергията, графики, шарении, детайлни логове - кое, кога и как.
                Въпреки това, според мен, ползата от тях е доста съмнителна. Все едно да сложа логер до електромера на жилището и всеки ден да се "кьоря" кога какво и как. Като се замисля, май има и по-интересни неща в тоя живот...
                Уникално е да имаш пълно инфо за това какво се случва. Върл фен съм на шаренийките които за мен носят полезна информация.

                Коментар


                • Re: От: Хибриди

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  То още Фердинанд Порше е опитал да направи танк хибрид
                  Доста изчетох за тази джага. Уникална новаторска идея. За съжаление не се е получило от първия път. За сметка на което немците са направили бензонов танк, даже му се кефят. Според мен пълно недоразумение, нисък въртящ момент, малка мощност, трудно намиране на гориво /руските боклуци са многогоривни/ с две думи гола вода.

                  Коментар


                  • От: Re: От: Хибриди

                    Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                    Доста изчетох за тази джага. Уникална новаторска идея. За съжаление не се е получило от първия път. За сметка на което немците са направили бензонов танк, даже му се кефят. Според мен пълно недоразумение, нисък въртящ момент, малка мощност, трудно намиране на гориво /руските боклуци са многогоривни/ с две думи гола вода.
                    Всички танкове от епохата на втората световна война освен руските са бензинови . За това американските шърмани си носят прякора Зипо английските Ронсон и тнт . Обикновено в танковете са слагали модифициран самолетен двигател . Такъв е и двигателя на Тигър . Само руснаците по това време с все цялата им ниска технология успяват да създадат достатъчно мощен ; лек и компактен танков дизел . Идеята на Порше за бензин/дизел електрическо задвижване се използва до ден днешен по разни локомотиви ; кранове и друга тежка техника . Ако приемем че идеята е най вече за икономия на гориво то тежката самоходна артилерийска установка Фердинанд с два бензинови двигател - генераторни блока е харчила над тон бензин на 100 километра . С такъв разход не може да се "похвали" нито една руска машина от онова време пък и от след това при положение че за руснаците разхода на гориво никога не е бил фактор . Харчи много но за сметка на това е много бавна най бавната машина на Вермахта успява някак си да вдигне около 20 километра http://www.igromania.ru/bro/detail/2...ya_Tiger_P.htm След Фердинанд Порше тази идея никой повече не се е опитвал да я приложи в танк .
                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

                    п.п. insult added to injury: загубите са не само омични, а тия дето не са омични са химико-кинетични и растат не квадратично, а грубо казано експоненциално и освен топлината правят и други бели.
                    А с колко съкращават живота на батерията бързите зарядни цикли ?
                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    . За разлика от газовата бутилка която всеки път ти я носят с 10кг газ, тук .
                    Не е много сигурно Освен това само в България има поне 20 вида различни по обем и форма газови бутилки и десетина различни типове кранове и вентили на тях . Според един приятел който наскоро беше в Китай там са успели със стандартизацията . В Пекин се движели сигурно милиони електрически скутерчета различни марки и модели но с еднаква батерия . Спираш и вземаш от пункт заредена срещу някакви пари . Щом там са успели да стандартизират батерията не виждам причини това да не стане и в останалия свят .
                    Последно редактирано от sek.1; 27-04-16, 06:25.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Re: От: Хибриди

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Щом там са успели да стандартизират батерията не виждам причини това да не стане и в останалия свят .
                      Останалият свят не е Китай.

                      Коментар


                      • От: Re: От: Хибриди

                        Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                        Уникално е да имаш пълно инфо за това какво се случва. Върл фен съм на шаренийките които за мен носят полезна информация.
                        Зависи. Представи си - накичвам всяка от перифериите на компютъра ти с всевъзможни индикатори.
                        Например за мишката - захранващо напрежение, консумиран ток и калкулираната консумирана мощност. Честота на клока на шината и фазов шум. Някакъв скромен джам с декодираните данни по шината. Мога да измисля и още поне 10, за да е шаренко.
                        Същото за клавиатурата и за всяка по-елементарна периферия. За по-сложните ще има още поне 30 - 40 параметъра, за да е пълна статистиката.
                        Всички тия индикатори ще бачкат и ще са видими още с включването на компютъра.
                        Почти съм готов да се хвана на бас, че времето което ще губиш за да ги наблюдаваш, та било то и случайно спиране на погледа, ще надвишава многократно времето, през което те ще са ти от полза за диагностициране на даден проблем.
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • Re: Хибриди

                          Може и да си прав. Но на колите които съм имал винаги ми е липсвало нещо.

                          Коментар


                          • От: Re: Хибриди

                            Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                            Може и да си прав. Но на колите които съм имал винаги ми е липсвало нещо.
                            Най-добре според мен е да можеш да си менажираш необходимата информация, както примерно на ГПС-ите.
                            За някого моментния разход е интересен, за друг външната температура, а за трети заглавията на песнити или станцията на радиото.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • Re: От: Re: Хибриди

                              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                              Най-добре според мен е да можеш да си менажираш необходимата информация, както примерно на ГПС-ите.
                              За някого моментния разход е интересен, за друг външната температура, а за трети заглавията на песнити или станцията на радиото.
                              С новите технологии всичко е възможно.

                              Коментар


                              • От: Re: От: Re: Хибриди

                                Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                                С новите технологии всичко е възможно.
                                Абсолютно... На таблото си мога да изкарам де що има информация - например напрежението на борда, налягане на всяка гума, температура на масло,температура на трансмисията, ъгъл на завиване на гумите, положение на окачването на всяко колело, заключване на диференциал, наличие на автомобил в зоната на действие на радара, магнитен курс, разход, статистика и т.н. и т.н...
                                Въпрос само за въображението на програмиста. Това съвсем не значи, че таблото ми е претрупано - избирам си какво да ми се показва. И се радвам, че ги има функциите - в някои случаи се налага да включиш дадена много рядко искана информация и тя ти е полезна...

                                P.S. Да, не е хибрид, но в конкретния случай това няма значение - оборудването и ергономиката на приборите не зависят толкова от типа задвижване, а са общи тенденции..
                                Ето например различни режими на екрана на хибрид - ами то си е телевизор - каквато 'програма' искаш - такава ще си пуснеш :
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ip_anim.gif
Прегледи:1
Размер:144.4 КБ
ID:5712369
                                Последно редактирано от slowtraveler; 27-04-16, 12:39.
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X