Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хибриди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хибриди

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Виж ги колко време седят по стоянките - само един разклонител им трябва от близкото ел. табло.
    И като дойде клиента какво ? Таксиджията му казва пуши една цигара че още няма ток за до Обеля и се кръсти да няма задръстване по "Сливница" щото ще трябва да буташ до контакта
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Хибриди

      Първоначално публикуван от vento5 Преглед на мнение
      и тук са хирбриди, и затова ми стана интересно защо Ясен не вижда смисъл от тях. Въпросите ми бяха към неговото мнение.
      В момента в тази тема сме някъде 1999та, Никон Д1 тъкмо се е появил на пазара, а ние ожесточено обсъждаме дали някога професионалистите ще минат изцяло на цифрови камери или лентовата Д5ца с опция електронен заден капак отпечатващ първобитен exif по лентата между кадрите ще си остане истинския избор на професионалиста.

      Всичко е въпрос на повратна точка. Просто кофата не се е наклонила достатъчно.

      Наклони ли се - хибрида ще си остане това което е - междинен глух клон в еволюцията със строго определената си историческа роля да пробута алтернатива на дизела на американския пазар. Коментирал съм го вероятно някъде в началото на темата преди години.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • От: Хибриди

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        .. са настроили компютрите да подават лъжлива информация........
        Бордните компове на всичко де съм карал досега (мин. 10 вида) показват по-голям разход от реалния. Няма кола на която да не съм смъкнал разхода под тоя в книжката.

        Хибридите въобще не са глух клон, съществували са и ще ги има, докато не се приложат при електричките акумулатори носещи много повече Вт/ч в кг.
        И всяко качване на петрола ще ги усъвършенства.
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • От: Хибриди

          Така е, полека-лека ще стане. За сега обаче хирбрида дава предимството да е малко по-икономичен/ малко по-"напомпан" откъм мощност при някой модели.
          Понякога си мисля как ли би се държала джипка на рама с хирбридно задвижване от 2л напомпан турбо дизел работещ в оптимални обороти за да захранва подходяща батерия, и 4 ел мотора-по един на колело. Клиранс бол, блокажи не ти трябват, въртящ момент колкото искаш... Ех мечти
          Toyota Land Cruiser BJ70 1985
          Lexus LS430

          Коментар


          • От: Хибриди

            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
            В момента в тази тема сме някъде 1999та, Никон Д1 тъкмо се е появил на пазара, а ние ожесточено обсъждаме дали някога професионалистите ще минат изцяло на цифрови камери или лентовата Д5ца с опция електронен заден капак отпечатващ първобитен exif по лентата между кадрите ще си остане истинския избор на професионалиста.

            Всичко е въпрос на повратна точка. Просто кофата не се е наклонила достатъчно.

            Наклони ли се - хибрида ще си остане това което е - междинен глух клон в еволюцията със строго определената си историческа роля да пробута алтернатива на дизела на американския пазар. Коментирал съм го вероятно някъде в началото на темата преди години.
            Не, ще останат хибриди и ще се ползват там където има по-големи разстояния м/у контактите. Докато батериете не запоцнат да се зареждат по- бързо или да се сменят със заредени.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • От: Хибриди

              Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
              Ще пътувам и ще заредя днес - ще споделя по-късно точно колко.


              Подобни картинки винаги са изглеждали много ефектно - посока на енергията, графики, шарении, детайлни логове - кое, кога и как.
              Въпреки това, според мен, ползата от тях е доста съмнителна. Все едно да сложа логер до електромера на жилището и всеки ден да се "кьоря" кога какво и как. Като се замисля, май има и по-интересни неща в тоя живот...
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • От: Хибриди

                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                Подобни картинки винаги са изглеждали много ефектно - посока на енергията, графики, шарении, детайлни логове - кое, кога и как.
                Въпреки това, според мен, ползата от тях е доста съмнителна. Все едно да сложа логер до електромера на жилището и всеки ден да се "кьоря" кога какво и как. Като се замисля, май има и по-интересни неща в тоя живот...
                Има смисъл, защото може да те накара да оптимизираш стила на каране с цел икономия.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • От: Хибриди

                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  ...Докато батериете не запоцнат да се зареждат по- бързо или да се сменят със заредени.
                  Дойдохме си на думата..

                  И животинската тяга е била по-разпространена докато не са се появили бензиностанциите. А преоборудването на съществуващите бензиностанции за бърза замяна на част от акумулаторния пакет е много по-лесно отколкото е било преоборудването на станция за фураж и грижа за конете в бензиностанция.

                  Ето ТУК съм го споменавал в тази същата тема, ама пусто тесльовци вече са го били измислили година преди това.

                  При спиране в зарядна станция е имало избор или да заредиш гратис за час и нещо, или да ти сменят акумулаторния пакет за минути.

                  Сега, три години по-късно, е прекратено поради липса на клиентски интерес. Но тази система е затворена, със смяна на целия акумулаторен пакет, който е специфичен за марката и вероятно за модела. Това може да сработи ако (както Тесла) притежаваш и зарядните станции.

                  При стандартен модел просто трябва да се стандартизира малък акумулаторен пакет (отделен от основния акумулаторен пакет) който да е лесен и бърз за стандартна сняна и който да ти дава някаква (не максимална) автономия. Колкото да се прибереш в къщи, или да се придвижиш до следващата бързозарядна станция или каквото е там.

                  В бензиновия свят си го представи все едно зареждането на резервоар да се превърне в процедура отнемаща не две, а десет минути, и всички коли да имаха някъде стандартизиран отсек за някакъв стандартен петлитров бидон на бърз щуцер, който да се сменя за секунди - празен с пълен. Или да си с газова уредба състояща се от една голяма и една малка бутилка, като малката се сменя както би сменил бутилка на малка печка.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • От: Хибриди

                    Имат бързорарядни станции , в които се зарежда за няколко минути ( не казаха колкто точно )
                    А цената на пътуване от Осло до Лондон е ....... 5 Юрота
                    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                    A1+

                    Коментар


                    • От: Хибриди

                      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                      ....
                      Ето ТУК съм го споменавал в тази същата тема, ама пусто тесльовци вече са го били измислили година преди това. ...
                      Да не те обезсърчавам ама Рено спрягаше тази технология от преди 2009г (Quickdrop)


                      Иначе батериите имат бързозарядни станции, ама все пак им трябва почти час (по памет) за достигане около 80% от капацитета им...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Хибриди

                        Технологията със смяна на батериите е експериментирана още от преди появата на ДВГ.

                        Коментар


                        • От: Хибриди

                          Ха, вярно, че ако се вярва на уикипедията още в началото на 20 век е имало работещи компании за подмяна на батериите на ел.автомобили... Дааа, всичко ново е добре забравено старо
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Хибриди

                            Е, батериите са били малко по-различни.

                            Основният проблем с батериите е тяхното състояние - те се износват, при това с не съвсем предсказуема скорост. Поради това смяната пълно за празно е малко по-сложна. Никога не се знае каква ще ти се падне.

                            Коментар


                            • От: Хибриди

                              То още Фердинанд Порше е опитал да направи танк хибрид
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Хибриди

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Е, батериите са били малко по-различни.
                                ...Никога не се знае каква ще ти се падне.
                                Това не би трябвало да има грам значение, по същия начин по който едно време не ме беше грижа дали ще ми донесат очукана газова бутилка в къщи, или чисто нова. Платил съм си депозит за бутилката веднъж, и после ми носят пълни бутилки и взимат старата.

                                Би ме вълнувало изключително много ако всеки път ми сменят целия акумулаторен пакет (зер взел съм го нов с колата, и като нищо може това да е било част от причината схемата на Тесла със смяна на пакета да не потръгне), но ако допълнителния акумулатор е по някаква депозитна схема - какво ме бърка с какъв ми го сменят.

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                То още Фердинанд Порше е опитал да направи танк хибрид
                                Аааа, на дизел-електричките съм върл фен. Към хибридите имам известни задръжки (към икономията за която претендират, не към това което представляват. Новата Акура NSX с всичките и спортнохибридни джаджи не бих я заплюл, освен по идеологически причини че е грозна като гз в сравнение със старата).
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X