Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нивомер от газова бутилка и бензинов показател на таблото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нивомер от газова бутилка и бензинов показател на таблото

    Здравейте,
    Моля за съвети
    Реших и сложих газово на Нисана, като газовата бутилка я сложих на мястото на резервоара. А монтираха по-малък резервоар на друго място. Този малък бензинов резервоар е изработен от газова бутилка, с газова сонда и газов нивомер.... общо взето целия комплект само няколко допълнителни дупки върху бутилката.....
    Сега проблемът е следния нямам показания изнесени никъде на таблото за нивото на бензина.
    И сега много ми се иска да накарам падналата бензива стрелка на таблото отново да заработи.

    Моля дайте съвети как да стане това.

    Четох из интернет за холандските газови устройства, които показват на таблото нивото и двата вида гориво. Но сякаш се обърквам повече.
    На мен нивото на газта си е изнесено стандартно на копче с лампички... Искам единствено бензина отново да се показва на таблото....
    Газовата бутилка с частите към нея мисля си е стандартна, но ще погледна отново за сигурност.

    Поздрави
    Тодор Ламбев - 0886 757285 Варна/София
    Nissan Terrano II `98г. 2.4i SWB

  • #2
    От: Нивомер от газова бутилка и бензинов показател на таблото

    Купуваш си евро сонда (ако не е такава) на нейния нивомер има буксичка за 2 кабелчета които са в комплекта. Закачаш ги директно на 2-те кабелчета които са били на твоя нивомер и това е всичко. Има вероятност самата стрелка да работи обратно но ще работи. Виж самия поплавък ако не са го махнали дали няма да се размекне в бензина,ако е проблем ползвай поплавък от бензинов резервоар.
    http://vbox7.com/play:398e8b82

    Коментар


    • #3
      От: Нивомер от газова бутилка и бензинов показател на таблото

      Вторият вариант бе, но вече е май късно, да се купи бензиномер от Нива / че е по-евтин/ или от каквото и да е друго и да се монтира преди монтажа в бутилката.
      Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

      Коментар


      • #4
        От: Нивомер от газова бутилка и бензинов показател на таблото

        Благодаря за отговорите
        Всичко отдавна си работи без проблеми, е като изключим тази стрелка де .... (винаги стои на нула).
        Иначе няма проблеми, нивото на бензина го разбирам от монтираната отвън нова бензинова помпа. Когато падне под 8 литра - помпата започва да работи доста шумно, сякаш през нея преминава и въздух.... Но поради това че и при нормална работа си е доста шумна съм се насочил към изработката на резервоар в който да монтирам оригиналната помпа и нивомер.
        Тодор Ламбев - 0886 757285 Варна/София
        Nissan Terrano II `98г. 2.4i SWB

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X