Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос - Нитове вместо заварка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос - Нитове вместо заварка?

    Здравейте,предстои ми да кърпя купе на витара и ми прави впечетление че колите ръждясват най вече там където е прегорено от предишни заварки. Мога да си я подкарам с ЦО-то,но ми се върти из главата идеята да нитя там където имам достъп с нитачката.
    Въпросите ми са :
    1 по малко здраво ли ще стане?
    2 колко дебела ламарина да използвам за кръпките,0.8 тънко ли ще е?
    3 Какъв размер нитове да ползвам и през колко?
    Благодаря предварително на включилите се в дискусията.
    http://vbox7.com/play:398e8b82

  • #2
    От: Въпрос - Нитове вместо заварка?

    Нито ще е по-здраво, нито ще е по-устойчиво на корозия. Не и в домашни условия.

    А впечатлението ти е заради факта че обикновено въпросните заварки са по места, по които се насъбира гняс. Логично и ръждясват най-напред. Ако по шасито - хем около тях се насъбира най-лесно гняс, хем точно там са концентрирани деформациите, съответно и боята пада най-напред.

    Не че отричам че топлинното натоварване покрай заварката я "активира", но това е ефект от нефелна обработка след това, а не от самото заваряване. По колите, където са точкови заварки, това пък е ефект от факта че между двата листа ламарина няма как да защитиш качествено от корозия, каквото и да правиш. Абсолютно същия ефект ще е с нитовете (впрочем ако си мислиш за поп нитове - съвсем забрави).

    Някакво решение е почистване до метал, след което грундиране с епоксиден грунд, след което лепене с полиуретаново лепило (с това ги лепят и в завода), след което нитоване. И пак ще тръгне корозия около нитовете.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос - Нитове вместо заварка?

      Благодаря,спести ми доста мъки и време. Не че си правя илюзии да я карам 20г. тая витара но ми се ще да стане както трябва и за това ми се въртяха такива идеи из главата.
      Да кърпя ли с ламарина от тавани и капаци на коли,''неръждясала,такава имам'' или да купувам черна. Основно е за кърпене пода и подкалниците ,0.8 стига ли като дебелина?
      http://vbox7.com/play:398e8b82

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос - Нитове вместо заварка?

        Първоначално публикуван от васето Преглед на мнение
        Благодаря,спести ми доста мъки и време. Не че си правя илюзии да я карам 20г. тая витара но ми се ще да стане както трябва и за това ми се въртяха такива идеи из главата.
        Да кърпя ли с ламарина от тавани и капаци на коли,''неръждясала,такава имам'' или да купувам черна. Основно е за кърпене пода и подкалниците ,0.8 стига ли като дебелина?
        Копи си черна ламарина 0.8 или 1-лесно се формова,не се налага чистене на кръпкат за да стане читава заварка.След като изкърпиш,обработи добре,овън и отвътре.
        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос - Нитове вместо заварка?

          Преди около 30г. един майстор сменя калниците на жигулито на баща ми с поп нитове ражда нямаше никъде и си бяха доста здраво хванати няма да разказвам какво е преживяло и че ми беше първия "джип" отиде на скрап преди 4г. след 3 смени на двигатели с нови и няколко предни моста.

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос - Нитове вместо заварка?

            +1 за изкърпване с телоподаващо. По мое лично мнение черната ламарина с дебелина 1мм е най-балансирания материал за кърпене. Хем става за прости кръпки, хем можеш да си изработиш и усилващи кутии с достатъчна здравина. Успех с ремонта.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос - Нитове вместо заварка?

              Смяната на калниците при жигулито и хващането им с нитове не е най-вярното решение, тъй като калника заедно с подкалника образуват кутия, която не е само с декоративна цел, а се явява и структурен елемент.Обичайно се разкрачва предницата след такава манипулация.

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос - Нитове вместо заварка?

                Предницата се разкрачва от ботушите но това е друга тема. Не знам колко са здрави нитовите но съм чувал че самолетите ги сглобявали само с нитови сглобки.

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос - Нитове вместо заварка?

                  Първоначално публикуван от sportaga Преглед на мнение
                  Предницата се разкрачва от ботушите но това е друга тема. Не знам колко са здрави нитовите но съм чувал че самолетите ги сглобявали само с нитови сглобки.
                  Интересно ми е,как е бил занитен калника от към вратата и "пестилката".При използването на алуминиеви нитове,се наблюдава,след време корозия на самите нитове-колкото и да са здрави,когато корозират вече не държат.
                  Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос - Нитове вместо заварка?

                    Първоначално публикуван от sportaga Преглед на мнение
                    Не знам колко са здрави нитовите но съм чувал че самолетите ги сглобявали само с нитови сглобки.
                    Да, ама едно време. И корабите - също.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос - Нитове вместо заварка?

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Да, ама едно време. И корабите - също.
                      Да, ама "ония" нитове нямат нищо общо с тия, за които си приказваме. Тия по самолетите - също, най-малкото като материал. Пък и не са само нитове. Има и лепило. Поне при самолетите де.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос - Нитове вместо заварка?

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Да, ама "ония" нитове нямат нищо общо с тия, за които си приказваме. Тия по самолетите - също, най-малкото като материал. Пък и не са само нитове. Има и лепило. Поне при самолетите де.
                        Ми колегата не е конкретизирал за какви иде реч. Щото аз съм виждал и бакърени.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос - Нитове вместо заварка?

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Ми колегата не е конкретизирал за какви иде реч. Щото аз съм виждал и бакърени.
                          И поп-нитове да са, и стоманени - все тая. Нитове се ползват там, дето дават нещо. В случая не дават нищо повече от заварка. Мостове, кораби, самолети и прочие са все подложени на деформации, при това не малки. Американците и шаситата на камионите си правят с нитове. Ама не съм видял ламарините на кола да са правени така.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос - Нитове вместо заварка?

                            Не искам да споря просто мисля че ако са качествени нитовите също вършат добра работа.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос - Нитове вместо заварка?

                              Занитването като сглобка по принцип, с нищо не е по-лоша от заварката - и обратно. Единственото, с което заварката печели е технологичност. В самолетостроенето и досега масово се ползват нитове, защото там основно се работи с алуминиеви сплави, за които заваръчните технологии не са на ниво като при стоманите. При употреба на нитове от материал, различен от този на сглобяваните елементи, резонно има електрохимична корозия.
                              Поп-нитовете са съвсем "друга бира", всичко дотук, общо-взето не се отнася за тях, те са просто един компромис и думата "сглобка" не е съвсем адекватна - с тях се осъществява някакво "закрепване".
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X