Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да развия болт със "замазана" глава ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Как да развия болт със "замазана" глава ?

    Наистина на течния метал както и на каквито и да било други лепила не разчитай...
    Ако наистина си го направил вече гладко отвътре, то варината е само на телеподоващото.
    Като преди това хубаво избърши нафтата около мястото и заварявайте с повишено внимание.

    Коментар


    • #17
      От: Как да развия болт със "замазана" глава ?

      Както колегата по горе ти каза,закови в отвора един торс с подходящ размер ама не шестограм а от другите по рошавите много е ефикасно
      ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

      Коментар


      • #18
        От: Как да развия болт със "замазана" глава ?

        Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
        Както колегата по горе ти каза,закови в отвора един торс с подходящ размер ама не шестограм а от другите по рошавите много е ефикасно
        Ми той нали от там е тръгнал?

        Коментар


        • #19
          От: Как да развия болт със "замазана" глава ?

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Славине, недей лъга човека. Тези течни "метали", "стомани" и какви ли не гръмки имена са си епоксидни лепила. Пробвал съм да възстаноявавам една врътка която се стяга на ръка, но и за там не става. Та за сериозно усилие като това надали ще свърши работа.

          Фаца, не знам по Австрийско дали се намират такива майстори, но според мен само със заварка ще стане. Щом си разказал играта на главата на болта вече нищо не може да набиеш, че да държи здраво. То е било както трябва и не се е развило, камо ли сега, като няма как да се захване здраво главата.
          Отделно от това-топлинното разширение и после свиване при заваряването охлабват "хватката", и после развиването става доста лесно.

          Като заварявате изключете акумулатора. За всеки случай. И си вземи пожарогасител под ръка.
          Страх ме е да заварявам (или да се пробвам изобщо на това място, то там отсякъде нафта ... да не пламне , че замина колата). По бих предпочел да му играя 2 удара на клапана и да го счупя и да го сменя (160€ e , не са милиони, ама ако може да не ги давам е още по/добре).
          Иначе има място да му се отсече главата на болта , ще пробвам с клещите дето Пенчо ги е показал.
          Иначе на самия клапан няма резба , резбата е чак в помпата , което ме води на мисъл , че "само" главата на болта държи клапана към помпата.
          Съответно ако прорежа още малко главата и я откъсна с клещи или каквото и да е , ще мога да го махна или бъркам ?
          Парчето което ще остане да стърчи като се махне самия клапан , бих го отвил с 2 гайки , едната да държи контра и с гайчен ключ.
          Ето една по-ясна снимка на клапана:
          Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
          Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
          Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

          Коментар


          • #20
            От: Как да развия болт със "замазана" глава ?

            Мне, той е развивал с еврейско, торса (благодаря на колегата, че ме подсети) се набива хубаво и почти винаги върши работа.

            Коментар


            • #21
              От: Как да развия болт със "замазана" глава ?

              Кольо, този детайл глупав май е от пластмаса и заварката ...... аз бих заточил леко на конус следващия размер торкс и бих го набил с чука. Няма много място за замах там и не знам дали е удачен съвет. А няма място и за чираци като гледам.
              0888932647

              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

              Коментар


              • #22
                От: Как да развия болт със "замазана" глава ?

                Вземи си чираци. Те и за доста други работи стават.

                Коментар


                • #23
                  От: Как да развия болт със "замазана" глава ?

                  Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                  Кольо, този детайл глупав май е от пластмаса и заварката ...... аз бих заточил леко на конус следващия размер торкс и бих го набил с чука. Няма много място за замах там и не знам дали е удачен съвет. А няма място и за чираци като гледам.
                  За клещи има място , днес мислих да пробвам с едни такива , и имаше достатъчно място да го хвана от горе, между помпата и клапана
                  има място да се бръкне.



                  Събрах сила ... във вторник или сряда пак съм над животното да го мъча
                  Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                  Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                  Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                  Коментар


                  • #24
                    От: Как да развия болт със "замазана" глава ?

                    Със "гаргите" ще стане, точно това си мислех да препоръчам докато четях темата и накрая видях, че и ти си стигнал до тях.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Как да развия болт със "замазана" глава ?

                      При тези трябва да си много як в ръцете. Потърси като моите. Веднъж като ги щракнеш, не е необходимо да се стиска, докато развиваш.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Как да развия болт със "замазана" глава ?

                        С гаргите няма да стане.
                        При нас ключа на Пенчо му викат трета ръка с него ще стане като хване не пуска или в водопроводен ключ но той е по дълъг.
                        А и пръсни му малко контакторен спей

                        Коментар


                        • #27
                          От: Как да развия болт със "замазана" глава ?

                          Когато и с "гаргата" и "чирака" не става използвам тръбен ключ /водопроводен/. Имам три размера, малък, среден и толям.
                          Напоследък, може ли да хване тръбния, направо минавам на него.
                          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                          Коментар


                          • #28
                            От: Как да развия болт със "замазана" глава ?

                            Бе и двата вида клещи вършат работа. Пак не можах да се ориентирам колко стърчи главата на болта, но ако е поне 8-10 мм може и да стане с клещите.
                            Чираците не изискват сила за задържане (стискане), и силата се прилага само за развиване. което е доста удобно. Гаргите пък са с дълги дръжки, и също са доста удобни за работа. Съвет-пробвай(ако има място да се завре малък ъглошлайф) да направиш главата на болта на двуграм. После става много по-здрав захвата на клещите. Само гледай двуграма да е в такава посока, че да може да се хване добре с клещите. А ако се постараеш повечко с шлайфа може и с гаечен ключ да пробваш по-напред.
                            Като започнеш да напъваш на развиване-ако има място за чук удряй в осево направление болта. Но болта, не челюстите на клещите, така няма полза от чукането.

                            Ако все пак дойде до заваряване-с електрожен с базичен електрод става най-здраво. Измиваш с паро/водоструйка двигателя, увиваш с мокър(ама много мокър) парцал клапана, с друг мокър завиваш чаркаляците около мястото на завяряване, приготвяш си за всеки случай един пожарогасител, и който ще заварява-да почва.

                            "Базичен" идва от "основен", в смисъл алкален. Но ако заварчика се чуди какво е това-бягай при друг. Дано да не се стига до заваряване де...

                            Да ни държиш в течение.
                            И малко по-светли снимки
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Как да развия болт със "замазана" глава ?

                              Здравей колега, точно преди седмица имах същият проблем като теб. Само, че ти си свалил колекторните тръби, а аз не ги свалих. Взех една дълга и здрава отверка и един чук. И се започна здрав бой с чука по отверката в посока на отвиване на болта. След десет минути бой и псуване, болта се предаде . В моя случай се оказа, че имобилайзера (клапана, както го наричаш), а не гумичката изпуска нафта.
                              Търпението калява силния и прогонва слабия.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Как да развия болт със "замазана" глава ?

                                Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                                Когато и с "гаргата" и "чирака" не става използвам тръбен ключ /водопроводен/. Имам три размера, малък, среден и толям.
                                Напоследък, може ли да хване тръбния, направо минавам на него.
                                Имам 1 гарга, 3 чирака и 3 водняка. По колите до водопроводен се е стигало само при нещо над М16. На чираците зъбите им са по-остри и закалени. Поне на по големите. Забиват се дълбоко и не изпускат. Директно късат. Тука, като гледам е М6 или 8.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X