Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направи си сам "къмпинг оборудване"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Направи си сам "къмпинг оборудване"

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Малко калпави излязоха пикчърите, ама май се разбира.
    Чичо Пенчо, каква е себестойността на това осветително тяло?
    Поздравления за идеята!
    Публикувайте отговор

    Коментар


    • #32
      От: Направи си сам "къмпинг оборудване"

      1 метър IP65 ( водоустойчива лента) е между 5 и 7.2 лв. в зависимост от гъстотата на диодите. Дето се вика допълнителните матрЯли да са не повече от 2-3 лв. Така, че за 10 лв. и кефа че си си го направил сам мисля е идеално
      Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
      A POS
      0885600200
      За момента пасажер

      Коментар


      • #33
        От: Направи си сам "къмпинг оборудване"

        Първоначално публикуван от Paladin Преглед на мнение
        То хубаво си го обяснил но както казват хората "една снимка е по добре и от хиляда думи", искам да кажа снимай следващият път като имаш възможност и покажи нагледно.


        Следващото което искам да покажа е "Печка котлон", която е разглобяема и заема относително малко място.
        [ATTACH=CONFIG]335038[/ATTACH]

        Възможни са два варианта с едни и същи части (частите са от неръждаема ламарина, изрязани на лазер).

        [ATTACH=CONFIG]335035[/ATTACH]


        - четириъгълна - по-малкият вариант
        [ATTACH=CONFIG]335036[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]335039[/ATTACH]

        - шестоъгълна - по-големият вариант - този вариант има тавичка за събиране на пепелта от изгорелите дърва и "плоча" от горната страна върху която се слага съда в който ще се готви, като по този начин се предпазва съда от пламъците за да не почернява.
        [ATTACH=CONFIG]335037[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]335040[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]335041[/ATTACH]

        И двата варианта са предвидени да се използват и върху триножника, като могат да се завъртат 90°
        [ATTACH=CONFIG]335044[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]335045[/ATTACH]
        Ако някой иска да си направи такава печка и не му се чертае нека се обади, ще му дам чертежите.
        Ако не е проблем пусни по-точни размери/шаблон на сглобяемата печка.
        имам колега със СНС плазма и лазер ще направим програма и които иска ще му отрежим. може и на емаил-а/ico_net@proshe.bg/
        Другия вариянт ако ми дадеш някви кординати на човека който е направил твойта.- дори като се замисля е подобрия вариянт
        Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!
        Suzuki Grand Vitara 2.5 V6
        Mercedes Benz ML55 AMG
        Ицо - 0888Ч6Ч6Ч6

        Коментар


        • #34
          От: Направи си сам "къмпинг оборудване"

          Първоначално публикуван от ico_net Преглед на мнение
          Ако не е проблем пусни по-точни размери/шаблон на сглобяемата печка....
          Не, не е проблем да дам .DWG файла на който го поиска. pechka.rar
          Първоначално публикуван от ico_net Преглед на мнение
          ...имам колега със СНС плазма и лазер ще направим програма и които иска ще му отрежим. може и на емаил-а/ico_net@proshe.bg/....
          Абе то лазери има много и навсякъде (макар че има и малко огъване), то това най-лесно дет' се вика. Интересно е колко ще струва.
          Първоначално публикуван от ico_net Преглед на мнение
          ...Другия вариянт ако ми дадеш някви кординати на човека който е направил твойта.- дори като се замисля е подобрия вариянт
          Ами аз съм, то да ти кажа не познавам друг които би се занимавал с подобни щуротии.

          Коментар


          • #35
            От: Направи си сам "къмпинг оборудване"

            Понеже не знам как мога (и дали въобще може) да кача файл в ЛС, ще кача файл с ексе (.exe) в .RAR -а който се отваря на всеки компютър, той е само да се види какво има на .DWG файла от предният пост. За колега от форума които няма програма с която да отвори .DWG
            pechka 2 view.rar

            Коментар


            • #36
              От: Направи си сам "къмпинг оборудване"

              Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
              От два месеца търся такъв душ, но няма. От къде го купи?
              Извинявам се за спама. Темата е направи си сам, не купи си сам, както е отбелязано по горе...Но, вероятно би било полезно за някой...

              http://www.amazon.co.uk/Ring-Automot...camping+shower

              Аз бих препоръчал този модел. Предимството е, че работи и с батерии. Може да се ползва навсякъде и няма нужда да се врем покрай колите. Имам го от година и съм много доволен.

              Коментар


              • #37
                От: Направи си сам "къмпинг оборудване"

                Здравейте, ето нещо и от мен. Това е сандък който служи хем за маса, хем за пренасяне/съхранение на различни пособия за къмпинг. Бутилката е 5л мин. вода и е поставена за онагледяване на мащаба.

                Това е изглед отвътре.

                Считам, че е разбираемо, но за всеки случай да уточня - в лявата половина, дългото кафявото по диагонал са 4 дървени крака, кръглото бялото е купа с капак в която има прибори за еднократна употреба, а трите кутийки има кафе, захар и чай. В дясната половина, пак по диагонал - 4 походни трикраки столчета, зеленото горе в ляво е газ.бутилка за многократна употреба (май е 1л, не съм я ползвал още), а долу в дясно е печка на твърдо гориво.
                А това в сглобено положение

                В дясната половина, долу в дясно е печка на твърдо гориво от кривул

                Друга моя разработка е направена от сефер - комплект от 2 тенджерки, като долната е преработена в печка на твърдо гориво.



                Идеята на това е да се готви по време на движение, но все още не пробвано по тоя начин - притеснявам се от "пътечка" от въглени след мен. Удобството тук е, че долната тенджерка (печката) може да се съхранява готова, заредена със съчки, а в горната тенджерка - подправки, кафе, пържолки - кой каквото му е кеф.
                А това работи с познатия на всички ни "бирен" примус - само че два. Идеята е в случай на необходимост кутията да се ползва за тенджерка (варене на супичка, пържене на картофки), а капака за тиган (например яйца на очи). Кафявото което е на втората снимка е дъска дебела 2 пръста и е достатъчно стабилна да носи тежестта на готвеното. В момента умувам по въпроса за спиране на течовете от снадките.


                Последно редактирано от gavra74; 27-03-14, 19:17. Причина: Допълване
                Психолозите съветват, когато някой много те е нервирал да броиш до 10 наум... И после да му вкараш един между зъбите - тъкмо ще се е отпуснал и няма да го очаква

                Коментар


                • #38
                  От: Направи си сам "къмпинг оборудване"

                  Зелената бутилка с газ необезсмисля ли останалите печки?
                  Only after the last tree has been cut down,
                  Only after the last river has been poisoned,
                  Only after the last fish has been caught,
                  Only then will you find that money cannot be eaten.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Направи си сам "къмпинг оборудване"

                    вътре нося само тая бутилката за газ и печката от кривул на дърва. Ползват се когато каквото ми е кеф. Предвидил съм ги за места където няма чалъм за огнище. Ама досега съм ползвал само кривула 2-3 пъти, а през останалите случаи - огнище.
                    Психолозите съветват, когато някой много те е нервирал да броиш до 10 наум... И после да му вкараш един между зъбите - тъкмо ще се е отпуснал и няма да го очаква

                    Коментар


                    • #40
                      От: Направи си сам "къмпинг оборудване"

                      Не се занимавайте с тея светодиодни ленти. Голяма играчка е да се реже и после да се запоява.
                      Аз моята лампа я направих с модули. Водоустойчиви, удароустойчиви ... абе дуракоустойчиви.
                      Малко е мръсна понеже я ползвам повече в сервиза. Налепил съм ги на парче полипропилен. Общо са към 60 вата ама могат да се режат и да се направят няколко лампи. Продават се както ги виждате по 20 бройки на връзка. Спойките също са изолирани. Заляти са с нещо прозрачно и твърдо.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140530_183700.jpg
Прегледи:1
Размер:200.0 КБ
ID:5590966Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140530_183705.jpg
Прегледи:1
Размер:163.1 КБ
ID:5590967
                      Последно редактирано от valchog; 30-05-14, 17:57.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Направи си сам "къмпинг оборудване"

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:537091_408673189222135_1286392038_n.jpg
Прегледи:1
Размер:104.2 КБ
ID:5590968

                        Къмпинг вана
                        Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                        Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Направи си сам "къмпинг оборудване"

                          .На някои места в Африка на това му викат казана с обяда
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #43
                            От: Направи си сам "къмпинг оборудване"

                            Първоначално публикуван от valchog Преглед на мнение
                            Не се занимавайте с тея светодиодни ленти. Голяма играчка е да се реже и после да се запоява.
                            Аз моята лампа я направих с модули. Водоустойчиви, удароустойчиви ... абе дуракоустойчиви.
                            Малко е мръсна понеже я ползвам повече в сервиза. Налепил съм ги на парче полипропилен. Общо са към 60 вата ама могат да се режат и да се направят няколко лампи. Продават се както ги виждате по 20 бройки на връзка. Спойките също са изолирани. Заляти са с нещо прозрачно и твърдо.
                            [ATTACH=CONFIG]715215[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]715216[/ATTACH]
                            Колега това с ватовете не звучи добре и една четвърт от осветлението да използваш пак си е 15 вата което за една нощ акумулатора отива.За сервиз бива ама там ток дал господ.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Направи си сам "къмпинг оборудване"

                              Не било 60 вата, а 15 вата за 20 бройки. Не съм забелязал да пада акумулатора (70А) за една нощ.След това си палиш като пич.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Направи си сам "къмпинг оборудване"

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                .На някои места в Африка на това му викат казана с обяда
                                Пък и е мобилно, ако ходиш да къмпираш с... Камаз с кран...
                                edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X