Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хитринки за повече км. за същите пари :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хитринки за повече км. за същите пари :)

    Добре ще е да съберем на едно място хитринки за икономия на гориво

    1. Каране зад по-голяма от тебе машина. Идеята е, този отпред да цепи въздуха. Това е с много голям ефект за жипки

    2. Гуми: по-тесни и по-напомпени.

    3. Гориво: зареждане при минимална температура, на бензиностанцията с най-висока надморска височина по маршрута.

    За зимата първите 2 хитринки могат да са опасни !
    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
    Суперспам - спама на суперите

  • #2
    От: Хитринки за повече км. за същите пари

    1. Не става щото за да влезеш в струята трябва да си залепен
    2. Иди дойди
    3. Така и така лъжат та се 200
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Хитринки за повече км. за същите пари



      1. на 2м. работи яко . Редовно може да видиш таксиджии зад автобус

      3. "при равни други условия " де
      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
      Суперспам - спама на суперите

      Коментар


      • #4
        От: Хитринки за повече км. за същите пари

        Таксиджиите не са мерило за познания по физика. На 2м няма нищо
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: Хитринки за повече км. за същите пари

          Първото съм го пробвал с мотоцклет, кагота бях млад и глупав. Работи, но само на няколко метра от предния. Изключително опасно! Никаква видимост, никакво време за реакции.
          За второто - ясно.
          Третото, не особено. Горивото в резервоарите на бензиностанциите под земята, няма как да се повлияе от дневните температурни амплитуди.
          А надморската височина, защо? Защото най-високо е най-студено? Или заради по-ниското атмосферното налягане? Но то според мен ще има обратен ефект.

          Коментар


          • #6
            От: Хитринки за повече км. за същите пари

            До къде го докарахме...
            Най-сигурния метод е с въображаемо яйце на десния педал, ама аз не го мога.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #7
              От: Хитринки за повече км. за същите пари

              Или билет за влака ......
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #8
                От: Хитринки за повече км. за същите пари

                по-голяма височина -> повече енергия.

                50кг вдигнати на 1000м имат енергия, просто се иска на слизаш по инерция когато има надолнище
                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • #9
                  От: Хитринки за повече км. за същите пари

                  1. Може и да работи, зависи зад какво караме. Примерно, карането зад багер или валяк със сигурност ще е икономично.
                  2. Има ефект. По същата логика - без гуми триенето ще е минимално, а икономията ще е максимална. Карайте по джанти.
                  3. Имам съмнения по въпроса. Ходенето до Хималаите за зареждане дали няма да обезсмисли начинанието...

                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Хитринки за повече км. за същите пари

                    1. Ускоряване с много малко газ,
                    2. пускане по инерция
                    пак т.1.
                    ********************************
                    Пускане по инерция по принцип при всяка възможност

                    ********************************
                    каране с ниска скорост (възд. съпр. е по квадратичен закон от скороста)

                    Коментар


                    • #11
                      От: Хитринки за повече км. за същите пари

                      Тва пускане по инерция тцъ. В 21 век повечето коли на скорост и при затворена дроселова клапа харчат 0/100. На празен ход не баш
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Хитринки за повече км. за същите пари

                        В една друга тема го обсъждахме - ако не изключиш от скорост - двигателят действа като спирачка. Да, 0/100, ама ти отнема инерцията допълнително.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Хитринки за повече км. за същите пари

                          Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                          В една друга тема го обсъждахме - ако не изключиш от скорост - двигателят действа като спирачка. Да, 0/100, ама ти отнема инерцията допълнително.
                          как е възможно 0/100?
                          ако пускаш час! нали двигателя си работи, не може да не харчи изобщо?
                          Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Хитринки за повече км. за същите пари

                            Просто компютъра отчита, че си включил някаква предавка, а педала на газта е отпуснат и командва дюзите да са постоянно затворени-не пускат гориво.
                            Като подадеш газ дюзите си заработват според това колко си натиснал педала. също и ако изключиш от скорост-за да има тихи обороти.

                            Когато ми се налага да карам икономично ускорявам нормално, карам на най-висока възможна предавка, като не превишавам 70 км/ч долу-горе. НА моите машини това е най-икономичната скорост. като се мине над 90-100 започва да се увеличава въздушното съпротивление.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Хитринки за повече км. за същите пари

                              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                              До къде го докарахме...
                              Най-сигурния метод е с въображаемо яйце на десния педал, ама аз не го мога.
                              Сложи истинско
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X