Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Водна Помпа мнение -спешно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Водна Помпа мнение -спешно

    Колеги днес видях че от основата на водната помпа капе антифриз ,и сега не знам какво да правя ,свалих я и гледам че гарнитурката е скапана ,но как да разбера дали се е скапала и самата водна помпа ,освен това има странна дупка предполагам за гресиорка кажете какво мислите БлагодаляНатиснете снимката за да я уголемите

Име:100_3658.jpg
Прегледи:1
Размер:164.2 КБ
ID:5909208Натиснете снимката за да я уголемите

Име:100_3659.jpg
Прегледи:1
Размер:165.7 КБ
ID:5909209

  • #2
    От: Водна Пампа мнение -спешно

    Според мен отворът не е за гресьорка, а за отвеждане на антифриза когата протече уплътнението на вала.Така не влиза антифриз до легерите. Ако и оттам капе ще се наложи подмяна на уплътненията на вала - челното и пръстена. От какъв двигател е помпата?

    Коментар


    • #3
      От: Водна Пампа мнение -спешно

      Дали се е скапала може да разбереш по луфта на вала. Ако има и най-малък луфт значи е тръгнала да се скапва

      Коментар


      • #4
        От: Водна Помпа мнение -спешно

        Ако отвора е от долната страна на помпата значи е за изтичане на охлаждащата течност както казва колегата по-горе.Този отвор трябва да се намира пред лагерите,ако отвора е отгорната страна или странично и се намира между лагерите тогава е за гресиране,но тогава ще са два отвора.През него протича течност когато фибъра се протрие или мехчето се пробие.Ако е текла течност през този отвор помпата е повредена.От снимката до колкото се вижда този отвор е точно за това и по него се вижда налеп.Ако двигателя е на много мото часове и щом вече е свалена подмени всичко в нея.Един такъв комплект няма да струва по-вече от 30лв.Все пак от какъв двигател е водната помпа.

        Коментар


        • #5
          От: Водна Помпа мнение -спешно

          Помпата е от Волга 24-10 малко по модернизираната версия на газ 24 но е с нормалната глава с 8 клапана . пред дилема съм намерих нова помпа за 40 лева и се чудя дали да си правя експерименти или да купя нова вие мислите че от това отворче е текло антифриз ,защото друг отвор няма и този се намира в долната част на помпата . Има ли начин без да избивам лагерите на помпата и по сериозно разглобяване да разбера дали проблема е в нея луфт според мене няма никакъв . Лошото е че захвана ли се за ремонт ще ми излезе 30тина лева ,а нова е 40 и се чудя дали има начин да мина по леко....Ако някой колега от София разполага с преса да се запресова след ремонта ще заплатя каквото трябва.
          Последно редактирано от zilala; 11-12-10, 19:41.

          Коментар


          • #6
            От: Водна Помпа мнение -спешно

            Колега аз преса имам и съм от София но.... От опита който имам мога да ти кажа едно. По добре 40лв. дадени от колкото спестени. Ако помпата я отвориш, сложиж новите втулки,лагери, запресоваш и монтираш, дали ще знаем номинали на износване на оста, допуски и т.н но все пак запресоваме старата. До тук добре, помпата спира да тече и ти след 1-2-3-4 дни забравяш за проблема, случайно тръгваш ей така да разходиш колата и се радваш на мъркането на двигателя, усмивката ти не слиза от лицето, ушите слушат песента на двигателя и пропускат случайно стържещият звук от разбито легло на оста на помпата....и какво става или помпата спира да работи щото вече е на предела на материала и е време за нова. Или унесен в разходката мотора прегрява щото помпата не работи както трябва. Виждал съм помпи с липси по турбинното колело и хората са ги карали поне още 5 000км. И като видят каква поразия са направили от спестени помпи им става лошо. После ходят да се оплакват че колите им греят, нямат парно, не се охлаждали, моторите не работели каичествно т.н

            Ако си обичаш колата смени помпата. Като гледам от снимките иска сериозно почистване, има скъсана гарнитура. Без да се обиждаш или да те засягам по някакъв начин, но начина по който се отнасяме с автомобилите си показва как се отнасяме и към самите нас. Ако се замислиш ръцете които държат волана държат и животите на возещите се. Не подценявай този факт и не си играйте със съдбата.
            Който оцелее ще закусва!

            Коментар


            • #7
              От: Водна Помпа мнение -спешно

              Колега отговорати много ми хареса ,обичам колата си даже сега я реставрирам и аз принципно обичам новите части публикувам снимки след почистването и въпроса ми е възможно ли е теча да е от гарнитурата към блока която или е невъзможно....
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #8
                От: Водна Помпа мнение -спешно

                Втората снимка дава отговор на въпроса ти. Не се мъчи да го затапваш, защото ще е временно решение. Ако тече от гарнитурата ще има следи по блока. Вероятността да избие от там обаче е малка и веднага щеше да го хванеш по следите. От снимите съдя че колата е била карана повече с вода от колкото антифриз. Ръждивите следи са показателни и те са помогнали за съкращаване на живота. Отделно тези следи ме насочват за една хубава промивка на цялата водна система. Включая радиатора и това на парното. Може да ползваш химикали за почистване, които не реагират с водните съеднения. Понякога става и с обикновен оцет. Ще помогнеш така на двигателчето да е почуства по добре.
                Който оцелее ще закусва!

                Коментар


                • #9
                  От: Водна Помпа мнение -спешно

                  Колега извинявай за спама ама на мен от толкова твой теми свързани с колата няма ли да пуснеш една, в която да покажеш малко по общи снимки на колата!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Водна Помпа мнение -спешно

                    Колега вземи си сложи новата помпа а старата на спокойствие си я отремотирай за резервна. За стария модел помпи се продаваше цял ремонтен комплект лагери фибър ос и турбинка даже наскоро мернах две бакелитови турбинки в една кутийка в гаража.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Водна Помпа мнение -спешно

                      Първоначално публикуван от zilala Преглед на мнение
                      Помпата е от Волга 24-10 малко по модернизираната версия на газ 24 но е с нормалната глава с 8 клапана . пред дилема съм намерих нова помпа за 40 лева и се чудя дали да си правя експерименти или да купя нова вие мислите че от това отворче е текло а
                      Ремонтирал ли си до сега водна помпа?
                      Има едно "фибърче" - струва 3 лв и всичките беди идват от него. Когато се прави ремонт се сменя и фибъра, иначе ..... безмислено.
                      Смяната на фибърчето е свързано с точни повърхности(равни) за да го набиеш нежно и правилно. Иначе прокапва ПАК.
                      Трябва ти и подходящ "дорник" (с него да набиваш фибърчето) до ТОЧНОТО натягане на пружинката.(това е "тънка "работа)
                      Освен това се сменя и лагера с оста (забравил съм дали са едно цяло или не ). Имал съм и ГАЗ-24 и 3210 . И от опит казвам :
                      Слагай новата и забрави за експериментите.
                      За отвора в корпуса не се притеснявай. Има зашо да е там и не е за гресьорка.
                      Успех !

                      Коментар


                      • #12
                        От: Водна Помпа мнение -спешно

                        Благодаря , на всички който се отзоваха ,сложих новата помпа а колата ще я покажа как няма само малко да я нагласа да е в добър външен вид . Още веднъж благодаря на всички.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Водна Помпа мнение -спешно

                          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                          Ремонтирал ли си до сега водна помпа?
                          Има едно "фибърче" - струва 3 лв и всичките беди идват от него. Когато се прави ремонт се сменя и фибъра, иначе ..... безмислено.
                          Смяната на фибърчето е свързано с точни повърхности(равни) за да го набиеш нежно и правилно. Иначе прокапва ПАК.
                          Трябва ти и подходящ "дорник" (с него да набиваш фибърчето) до ТОЧНОТО натягане на пружинката.(това е "тънка "работа)
                          Освен това се сменя и лагера с оста (забравил съм дали са едно цяло или не ). Имал съм и ГАЗ-24 и 3210 . И от опит казвам :
                          Слагай новата и забрави за експериментите.
                          За отвора в корпуса не се притеснявай. Има зашо да е там и не е за гресьорка.
                          Успех !
                          Подкрепям напълно мнението.Имах навремето УАЗ-ка с 24 мотор и ги правих тия упражнения...докато не сложих помпа(тогава струваше 70 лева) от магазина .Но по-интересното е ,че като я взех от магазина и като видях с какви груби и невзрачни лопатки на турбината беше заводски се зачудих какво течане на флуида ще предизвика в главата на мотора.После прочетох в едно цветно-илюстровано ръководство за ремонт ,че системата разчитала на термосифонния принцип и помпата не била ''главна'' част-верхний бачок и нижний бачок и так дальше.
                          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Водна Помпа мнение -спешно

                            Всичко е добре когато завършва добре.Така,че колега ти желая всичко най-добро с автомобила.Отнасяй се с машината като с жив организъм и тя ще ти служи вярно.На добър път.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X