Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Aматьори пратиха камера в космоса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Aматьори пратиха камера в космоса

    Баща и син изпратиха камера в космоса , вързана за балон пълен с хелий
    линкъ
    http://vimeo.com/15091562

  • #2
    От: Aматьори пратиха камера в космоса

    Все пак, стратосферата не се брои за Космос, освен в по-широк смисъл. А реденето на любителска електроника (вкл. камери) в стратосферни балони в момента е масов спорт.

    Коментар


    • #3
      От: Aматьори пратиха камера в космоса

      За мен лично беше интересно. Голям късмет, че е паднало само на 30 мили от тях

      Коментар


      • #4
        От: Aматьори пратиха камера в космоса

        Много яко
        Тук писахме за други такива :
        Снимки от горните слоеве на стратосферата с подръчни материали



        Ще ми се и ние малко да потрошим техника

        Коментар


        • #5
          От: Aматьори пратиха камера в космоса

          Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
          Ще ми се и ние малко да потрошим техника
          Много съм навит... Щом в САЩ успяват с $150, значи ние ще паднем под тази летва...
          Публикувайте отговор

          Коментар


          • #6
            От: Aматьори пратиха камера в космоса

            Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
            Много съм навит... Щом в САЩ успяват с $150, значи ние ще паднем под тази летва...
            тц, там техниката е бая по-евтина от тука

            Коментар


            • #7
              От: Aматьори пратиха камера в космоса

              фотото и камерите.. не са проблем мисля, ми такъв балон не знам къде се намира

              Коментар


              • #8
                От: Aматьори пратиха камера в космоса

                Веднага давам един Canon A420, подобен на аматьорите, напълно работящ. Трябва само да се ъпдейтне за да снима нон-стоп... Пишем до тука $0 разход...
                Ти остави балона, важния въпрос е от къде да се пусне...
                Публикувайте отговор

                Коментар


                • #9
                  От: Aматьори пратиха камера в космоса

                  Някъде в центъра на България
                  Ще му боднем един СПОТ и ще се молим да падне в трудно достъпен район, да може да се заиграят хард групите
                  Ето една идея за събора догодина

                  Коментар


                  • #10
                    От: Aматьори пратиха камера в космоса

                    Центъра на България мисля не е подходящо. Все пак "отгоре" минават въздушни коридори и е лудница от самолети...
                    Публикувайте отговор

                    Коментар


                    • #11
                      От: Aматьори пратиха камера в космоса

                      Момчета, пожелавам Ви успех! Ще се радвам и в БГ да имаме такива постижения!

                      За мен обаче един от големите проблем е в логистиката на парашута.
                      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Aматьори пратиха камера в космоса

                        Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                        Момчета, пожелавам Ви успех! Ще се радвам и в БГ да имаме такива постижения!

                        За мен обаче един от големите проблем е в логистиката на парашута.
                        ...Добра идея ....парашути може би има схеми как да се направят.
                        Предното ми мнение , плод на некомпетентност
                        Последно редактирано от sir Borko; 06-10-10, 12:04.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Aматьори пратиха камера в космоса

                          Добре е когато на човек всичко му е ясно .
                          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Aматьори пратиха камера в космоса

                            Хм, няма ли хора, които да са се занимавали с ракетомоделизъм? Помня, че имаше едни много красиви и много сгъваеми парашутчета. между другото, материята беше много здрава и лека, май би била подходяща за външна обвивка на балона?
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Aматьори пратиха камера в космоса

                              Стериопорените бирени кутии за охлаждане(все пак трябва и бира да има ) са много леки и подходящи. Ако кутията е с парашут, мисля че много далеч може да бъде отвята.

                              По чужди университетски сайтове на съм виждал "калкулатори" да изчисляват приблизителната траектория спрямо прогнозата за времето.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 117,215 в 10:38 на 20-06-26.

                              Зареждам...
                              X