Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Машина за цепене на дърва

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Машина за цепене на дърва

    Първоначално публикуван от Сианга Преглед на мнение
    Ако ще си говорим за машини за цепене на дърва, ето една истинска машина.
    https://www.youtube.com/watch?v=Z7xEwQKqK4I
    Проблема на тези "истински машини" е ,че проявяват селективност към дървесината за цепене. Нека се пробват на цер и подобна дървесина.....

    Коментар


    • От: Машина за цепене на дърва

      Или на усукан габър с чворове...

      Коментар


      • От: Машина за цепене на дърва

        Вдигам стара тема, ама попаднах на едно клипче. И аз ги цепя така, но не бързам толкова като тоя. Нареждам ги в редица и едно след друго. Както и да го гледам, подреждането на 1 дърво в редицата и удара с брадвата по него ще е доста по-бърз и лесен метод в сравнение с пренасянето на дървото до машината и натискането му към конуса или натискането на лоста. За мен извода е, че машини за цепене на дърва (изключая тракторите от последните постове) са оправдани само за трудно цепещи се дърва (вързулести или метровки).
        https://www.facebook.com/thewoodwork...type=2&theater

        ПП. Клипа е от фейсбук и не съм сигурен дали правилно дадох линк към него.

        Коментар


        • От: Машина за цепене на дърва

          Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
          Вдигам стара тема, ама попаднах на едно клипче. И аз ги цепя така, но не бързам толкова като тоя. Нареждам ги в редица и едно след друго. Както и да го гледам, подреждането на 1 дърво в редицата и удара с брадвата по него ще е доста по-бърз и лесен метод в сравнение с пренасянето на дървото до машината и натискането му към конуса или натискането на лоста. За мен извода е, че машини за цепене на дърва (изключая тракторите от последните постове) са оправдани само за трудно цепещи се дърва (вързулести или метровки).
          https://www.facebook.com/thewoodwork...type=2&theater

          ПП. Клипа е от фейсбук и не съм сигурен дали правилно дадох линк към него.
          Твое право си е да предпочиташ да размахваш брадвата, само дето темата е за машини за цепене на дърва, а не за твоите предпочитания ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • От: Машина за цепене на дърва

            Е, и? Не съм писал за машините ли?

            Коментар


            • Понеже темата за цепене на дърва винаги е актуална, да попитам някой ползва ли купена от магазина машина и какви са му наблюденията.
              Благодаря.

              https://www.youtube.com/watch?v=TQoL-auYLIQ

              Това става ли за нещо или е ала-бала
              Последно редактирано от ogimaster; 26-07-23, 11:33.
              Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
              Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
              Opel Campo 3,1 TD '99
              Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

              Коментар


              • Привет. Този тип машина според мен ще цепи
                само дърва без големи чворове. Аз ползвам немска хидравлична със седем тона натиск и се справя доста добре като се има впредвид' че почти изцяло цепя само дъбови дърва. По бавно се движи хидравличната машина но цепи

                Коментар


                • Първоначално публикуван от Suzuki liana Преглед на мнение
                  Аз ползвам немска хидравлична със седем тона натиск
                  Каква е машината - хоризонтална или вертикална.
                  От къде може да се вземе?
                  Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                  Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                  Opel Campo 3,1 TD '99
                  Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                  Коментар


                  • Моята е хоризонтална. Взех я втора употреба от базар бг. За 400лв.

                    Коментар


                    • Голямата хамалогия по цепенето на дърва, всъщност, е докарването и нагласянето до дръвника (машината) и последващото отнасяне и подреждане на мястото им. Тия хиляди клипчета по рекламни сайтове и ютуб спестяват тези действия. Отстрани нещата изглеждат суперлесни и смарт. Отделно, дръвцата в клиповете са подбрани без чепове и с добре окастрени клонаци.
                      Трябва да си бъхтал бая с балтията и да си мъкнал цепеници на ръка, за да оцениш реално тия клипове. Аз не бих имал нищо против да застана на мястото на тая машинка, стига да има двама, дето да ми носят и отнасят. Ей така, за кеф ще го направя.
                      Конкретната машинка... може и да става за цепене на моливи, ама... нещо не ми вдъхва доверие. Аз бих заложил на въртящ се по остта конус с резба. Поне като за начало.
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар


                      • ogimaster
                        ogimaster коментира
                        Редактиране на коментар
                        Може и аз нещо да съм слънчасъл от жегите последните дни, но 10 куб.м букови метровици нещо ме озориха и се замислих как да оптимизирам и облекча процеса.
                        Рязането, местенето, прекарването и реденето не ме измориха толкова, колкото цепенето.
                        Мисля, че с една такава машинка близо до камарата с дърва нещата няма да са толкова трудни.
                        Затова събирам впечатления от хора работили с такива машинки.

                    • Ми, не знам как да го кажа...
                      При нас това занятие е голям кеф. Може би, защото сме градски чеда, но двамата с брат ми сме отрасли с брадви в ръцете и това ни е едно от малкото забавления и физическо разтоварване.
                      Насело имаме един трифазен циркуляр с работна част няма и 15 см. Да, ама пред вратата се стоварват едни на бой и половина, дебели по 30-40. Ако искаме да ги качим на люлката, трябва да ги сцепим поне на четири. Това става или с кама и чук, или с две брадви една срещу друга. Във втория случай, всяка брадва трябва да знае какво прави, да цели дамара и да помага на другата. Иначе, можеш да заклещиш и дори да счупиш сапа.
                      Превърнали сме го в спорт. Първо цепим, после режем. Разходът е около две кила червено вино и кило мезе за 6 часа на 10 кубика. Обикновено го правим през ноември, когато всички вече са си прибрали дървата. Първите години местните байчовци се спираха около нас, на път към или от хоремага, даваха съвети, дялаха дървени ками, да ни покажат как стават нещата... После взеха да дюдюкат "Бах, кога ги овършаа теа кубици тия гълваци"... Сега, само минават и поздравяват. Е, нема такъв кеф.
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X