Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Машина за цепене на дърва

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Машина за цепене на дърва

    Първоначално публикуван от zemooo99 Преглед на мнение
    Ами това си е един вид защита. Да не изгори мотора,а да прибоксува ремъка.
    Като стана въпрос за защита,доколкото си спомням, нямам(говора за токова). Ключа ми е в две посоки, за да мога да обръщам движението......

    Коментар


    • От: Машина за цепене на дърва

      Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
      Е па вия дръвници ли цепите бе?! 2kw досега не съм го спирал по никакъв начин! Подавам дървото няма хър, няма мър. Освен както споменах като заклини спира, ама не двигателя, а ремъка буксува. То вярно, че и предавката ми е бавничка, та въртящ момент се намира......
      Ще споделиш ли каква ти е предавката?
      о 88 з 417 оо 4 - Стоян

      Коментар


      • От: Машина за цепене на дърва

        Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
        Ще споделиш ли каква ти е предавката?
        Разбира се, довечера ще кача диаметрите на шайбите и оборотите на двигателя.

        Коментар


        • От: Машина за цепене на дърва

          Така. Значи шайбата на двигателя е 10,5см(105mm). Тази на конуса е 22см(220mm). Оборотите на двигателя са 1450. Излиза, че предавката ми е 2,09. Тоест около 650 оборота на конуса.

          Коментар


          • От: Машина за цепене на дърва

            Не видях дали това го има в темата, но е най-простото, което съм виждал...

            https://www.facebook.com/dailybest.m...4597656062225/
            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

            Коментар


            • От: Машина за цепене на дърва

              По елеменрарна цепачка нямя ,опитах се кача видео но не иска да излезе ,а от компа не виждам как .Става въпрос за следнот ,мотор с ниски обороти и на вала директно захваната глава която представлява конус с резба по целия конус ,от към 5мм до към Ф70 .Сега само подавате материала за цепене и буквално главата го засмуква ,а конуса го цепи,адски ме накефи

              Коментар


              • От: Машина за цепене на дърва

                Първоначално публикуван от pifco Преглед на мнение
                По елеменрарна цепачка нямя ,опитах се кача видео но не иска да излезе ,а от компа не виждам как .Става въпрос за следнот ,мотор с ниски обороти и на вала директно захваната глава която представлява конус с резба по целия конус ,от към 5мм до към Ф70 .Сега само подавате материала за цепене и буквално главата го засмуква ,а конуса го цепи,адски ме накефи
                Виж дали е тази от предния пост?
                edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                Коментар


                • От: Машина за цепене на дърва

                  Има го тоя конус, неколкократно качен в тая тема, но закачен на мястото на задна, лява гума на Жигула, вдигната на трупче. Не ми се рови сега.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • От: Машина за цепене на дърва

                    Да същата е ,прави ми впечатление ,че е адски лесна за изработване и напълно безопасна,извинявам се просто не е видях.

                    Коментар


                    • От: Машина за цепене на дърва

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:getDynamicImage.aspx.jpg
Прегледи:1
Размер:80.7 КБ
ID:5683534
                      О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                      Коментар


                      • От: Машина за цепене на дърва

                        Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                        ...
                        Да бе, да
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • От: Машина за цепене на дърва

                          Това видео със конуса и Жигулата добре изглежда. Ама все си мисля какво става ако дървото се завърти в ръцете на шофЕра.
                          Аз дървата не ги цепя като ги режа. Оставям си ги така. На зима като взема някое отрязано то вече си има цепнатини.
                          Слагам секача в цепнатината и с една малка брадвичка чуквам по секача. Той влиза в цепнатината и дървото се разцепва много лесно.
                          Щото ме мързи да цепя с голямата брадва.

                          Коментар


                          • От: Машина за цепене на дърва

                            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                            Да бе, да
                            Е, за разпали де...
                            О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                            Коментар


                            • От: Машина за цепене на дърва

                              Ако ще си говорим за машини за цепене на дърва, ето една истинска машина.
                              https://www.youtube.com/watch?v=Z7xEwQKqK4I
                              Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                              Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                              Коментар


                              • От: Машина за цепене на дърва

                                И още нещо по темата
                                https://www.youtube.com/watch?v=vvJvgEridiM
                                Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                                Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X