Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Машина за цепене на дърва

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Машина за цепене на дърва

    Баш "производително" не е в никакъв случай.

    Коментар


    • От: Машина за цепене на дърва

      Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
      Баш "производително" не е в никакъв случай.
      Не знам от къде са "производствените" ВИ впечатления,и за какъв "часов обем" иде реч.
      Редно е да има някъква база за съпоставка,- еквивалентна-ползвана мощност(к.в.), цена на "машината" и размера(дължината) на дървата за цепене.( А ,че има индустриални с над 80 тона усилие и над 10 кубика на час...)
      За какво говотим...?

      Коментар


      • От: Машина за цепене на дърва

        Аз казах за "производителна". Защо намесваш други фактори? Ти ми кажи, според теб, кой метод е по-непроизводителен от конуса!?

        Коментар


        • От: Машина за цепене на дърва

          Вместо да си играем на "къси пасове"(аз съм качил кадри на ползвани от мен решения),споделете Вашия опит,за да се ориентират колегите, пред които стоят подобни проблеми(нали това е основната идея ).
          Житейския опит доказва ,че-" по лесно се отрича и руши, отколкото да се доказва и гради". По лесно се задава"умен"въпрос,по трудно се дава "умен" отговор.

          -Пробите с конусите (60,70,80 мм.) при нас се оказаха със "задоволителни" резултати. Последния,задвижван от силоотводния вал на тракторче (15 кв.) цепи дървата за огрев (2-4 секунди),без да се "замисля".
          Последно редактирано от petkov_bb; 16-06-14, 17:29.

          Коментар


          • От: Машина за цепене на дърва

            Пич, нямам намерение да споря с теб. Казваш, че била "производителна". И цитираш 2-4 секунди. Но си збравил да включиш и времето за което ще му занесеш дървото и ще махнеш сцепените. Искаш ли да се обзаложим за производителност - ти с конуса, аз с една обикновена циганска брадва? Ела ми на гости - имам двайсетина кубика дърва за рязане!

            Коментар


            • От: Машина за цепене на дърва

              Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
              Пич, нямам намерение да споря с теб...!
              То и аз нямам намерение да споря,та само ще те попитам...Ти освен с брадва,с друго цепил ли си дърва...Или се дърляш ей така,за спорта...

              Коментар


              • От: Машина за цепене на дърва

                Колега Монков, на рязане- сечене, машината е безспорен фаворит. На цепене... машината има известни предимства, брадвата печели в мобилност.... много зависи. Да кажем брадва към машина : 1 към 1,5. Зависи от човека, дървата, и прочее. Може да се докара и до 1 към 1, а ако изпляска и маркуч- брадвата може и да спечели.
                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                Коментар


                • От: Машина за цепене на дърва

                  Бях се засилил да си купувам хидравличен от тези по 4-5 тона натиск. Но не ме впечатли точно откъм "производителност". Конуса се бях засилил да си правя преди поне 4 години. Но се замислих, че ще ми е повече играта с пренасяне и отнасяне на дърва до него.

                  Предложението за облог важи за всеки. Предупреждавам, че дървата ги цепя на камарата - почти без да ги пипам.

                  ПП. Сещам се, веднъж в една фирма за дърва за огрев в Монтана гледам двама мургави маат с брадвите яко. Питам шефа "Що не вземеш някоя цепачка?". "Имам - вика. Ама много бавно с нея."
                  Последно редактирано от Veselin Monkov; 16-06-14, 19:41. Причина: послеписа

                  Коментар


                  • От: Машина за цепене на дърва

                    Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
                    Бях се засилил ......... Предупреждавам, че дървата ги цепя на камарата - почти без да ги пипам.
                    Май и сега се засилваш...Та прочети ми подписа...Колко кубика можеш да "смачкаш" днес...па макар и "гулии"...
                    И аз преди да стана мързелиФ,съм цепил с брадва....ама бех млад и ....(както там се римува)...

                    Коментар


                    • От: Машина за цепене на дърва

                      Предложението ми важи. Който иска да доказва каквото и да било - да заповяда. Не мисля да се обяснявам на никой повече.

                      Коментар


                      • От: Машина за цепене на дърва

                        Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
                        Предложението ми важи...
                        Давай параметрите на облога.

                        Коментар


                        • От: Машина за цепене на дърва

                          2 купа дърва. Ти си избираш твоя. Избери си и залога (вече съм казал, че съм готов да се обзаложа).

                          Коментар


                          • От: Машина за цепене на дърва

                            Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
                            2 купа дърва. Ти си избираш твоя. Избери си и залога (вече съм казал, че съм готов да се обзаложа).
                            Аз осигурявам и двата купа,ти избираш залога.Кога започваме.Ако спечелиш,отнасяш и моя куп,барабар с недоцепените...

                            Коментар


                            • От: Машина за цепене на дърва

                              -Гледам,че се е разразил "дебат" в който мога да се включа с "техника" и труд. Понеже влизам в графата на мързеливите,освен с "модифицирани" брадви съм пробвал и техническите решения на "по- мързеливите от мен".
                              То , "дебата" може да се състои,ако "мотивировката е сериозна", и трябва да има поне два "купа" по 20-30 кубика за цепене. (За да не разнасям железа на 220км,мога да осигуря ореховите дърва "почерпката",техниката , "хронометъра" и предварително знам резултата -без "боб")
                              Лошото е , че не помагаме много по темата с "дебата". Лека нощ.

                              Коментар


                              • От: Машина за цепене на дърва

                                И да не забравите да снимате,да ви се радваме и подкрепяме
                                Нищо не мога,и нищо не знам...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X