Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Машина за цепене на дърва

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Машина за цепене на дърва

    по-скоро въпросът ми трябваше да е с какъв вискозитет да е, но не съм се изразил правилно.
    ...а след малко търсене и четене си огтоворих:
    За зъбните помпи препоръчителния вискозитет на използваното масло е между 20 и 60 mm2/s.
    повече инфо - >>тук<<
    Намерих подходящо на Шел с вискозитет 68. Излиза 133лв за 20л туба с отстъпката.
    Последно редактирано от Y.Stoqnov; 16-12-10, 15:34.

    Коментар


    • От: Машина за цепене на дърва

      Гъстичко е, още повече, че ще го ползваш в студено време... потърси някакво с вискозитет 30-40.
      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

      Коментар


      • От: Машина за цепене на дърва

        По наще ширини най разпространеното хидравлично масло е МХЛ 32 виждал съм да го продават на голямите бензиностанций на Петрол и Лукойл в туби по 20 литра . Ако намериш такова сипвай спокойно.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Машина за цепене на дърва

          ок, ще Ви послушам. Благодаря!

          Коментар


          • От: Машина за цепене на дърва

            Интересна тема. Реших и аз да правя такава машина че стана 2-3 години няма мераклии да цепят дървата ми и си ги цепя сам. Имам въпрос . Понеже горя само сух бряст с ф30-40-50 как да определя какъв напън трябва да има за да се сцепи . И това е бряст няма нищо общо с бука и дъба а и е сух.

            Коментар


            • От: Машина за цепене на дърва

              ами... ако има кой да сметне силата ти на удъра при тежеста на брадвата ти и дължината на сапа... аз реших да не го смятам, а просто да я сглобя с каквото намеря за без пари... оказах се късметлия с повечето части. При мен остана само боята, маслото и маркучите, но засега празници...

              Коментар


              • От: Машина за цепене на дърва

                Трябва да отидеш на някой селски панаир и да питаш дали може да легнат боксовата круша за да я удариш с брадвата
                Sent from my Nokia s fenerche

                Коментар


                • От: Машина за цепене на дърва

                  Първоначално публикуван от MIK Преглед на мнение
                  ... Имам въпрос . Понеже горя само сух бряст с ф30-40-50 как да определя какъв напън трябва да има за да се сцепи...
                  Ако бяхте прочели внимателно темата, то щяхте да забележите, че очакваме пускането в действие на въпросната машина, за да измерим необходимата сила.
                  Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                  Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                  Коментар


                  • От: Машина за цепене на дърва

                    То е хубаво да е забавно но едно е да цепиш клен, дъб ,ясен и акация друго е да е бряст и то сух а да не говорим за плътновлакнест финлански бор . Защото гледам машините които се продават са с различна сила което следва и щом цената е по висока то и производителността да е . Аз ще я ползвам само за мен .Имам 3 хидравлични помпи , електромотор ,разпределител и над 100 нови маркуча .Друго не ми трябва освен железа .Ако ще се цепят ясен ще си ги нацепя сам или поне ще платя на някой и готово .Но проблема тук е че сухия бряст е много здраво дърво което вътре стои като на влакна и не се цепи а само с ками и чук ,което бави много .Това лято един манго ми цепи 4 кубика цял ден и останаха към 50 см ненацепени . Ако е с машина то би трябвало за час най много да е готово. И интересното е че машината е много проста за правене но дали ще има сила това е въпроса . При мотор 2,2 кв и помпа 32 уш които ползват за тракторите

                    Коментар


                    • От: Машина за цепене на дърва

                      Хех... пак ще го обръщаме на начално училище...

                      Колко е "здрав" този бряст, колкото ниско въглеродна стомана ли е, или по... Колко тона Ви трябват... 20, 50, или може би 100?!

                      Моля, прочетете поне тази тема от начало, до край и тогава, ако все още имате въпроси, задайте ги!
                      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                      Коментар


                      • От: Машина за цепене на дърва

                        Здравейте момчета.Нов съм във форума.От доста време търся схема на такава машина,но не намирам.Искам да си направя такава,на 17 години съм и за това се опасявам,че няма да мога.Ще съм ви много благодарен ако искажете мнение.

                        Коментар


                        • От: Машина за цепене на дърва

                          Първоначално публикуван от plovkata Преглед на мнение
                          Здравейте момчета.Нов съм във форума.От доста време търся схема на такава машина,но не намирам.Искам да си направя такава,на 17 години съм и за това се опасявам,че няма да мога.Ще съм ви много благодарен ако искажете мнение.
                          Здравей и добре дошъл.
                          Схема има - прочете ли цялата тема?
                          Какво като си на 17? Моцарт е направил чудеса на тази възраст... ако искаш нещо - ще намериш начин да го направиш.... или оправдания, за да не го направиш!
                          Това ми е мнението

                          Коментар


                          • От: Машина за цепене на дърва

                            Намери ме на скайп -nasa_worldwind3890 ,ще ти кажа как да я направиш,може и някой консумативи да земеш за машината от мене-бутилка,помпа,распределител и т.н.

                            Коментар


                            • От: Машина за цепене на дърва

                              Здравейте,прочетох цялата тема.Имам предвид,че никога не съм правил подобно нещо.Иначе съм твърдо решен да я направя.

                              Коментар


                              • От: Машина за цепене на дърва

                                Първоначално публикуван от plovkata Преглед на мнение
                                Здравейте,прочетох цялата тема.Имам предвид,че никога не съм правил подобно нещо.Иначе съм твърдо решен да я направя.
                                Има няколко начина да я направите. Единият е като прочетете цялата тема и ако нещо остане неясно, да питате.

                                Друг, свързан с повечко време и средства, на прибципа: проба -грешка...
                                Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                                Намери ме на скайп -nasa_worldwind3890,_ще ти кажа как да я направиш,_може и някой консумативи да вземеш за машината от мене-_бутилка,_помпа,_разпределител и т.н.
                                Помпата и разпределителят не са консумативи. За бутилките - не знам... зависи от съдържанието им.
                                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X