Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Машина за цепене на дърва

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Машина за цепене на дърва

    Здравеите! Какво стана с машината за цепене на дърва?Ние също направихме една машина.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB110058.jpg
Прегледи:1
Размер:173.0 КБ
ID:5226421

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB110060.jpg
Прегледи:1
Размер:176.9 КБ
ID:5226422

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB110059.jpg
Прегледи:1
Размер:176.3 КБ
ID:5226423

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB110061.jpg
Прегледи:1
Размер:179.5 КБ
ID:5226424

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB110057.jpg
Прегледи:1
Размер:196.8 КБ
ID:5226425

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB110056.jpg
Прегледи:1
Размер:147.7 КБ
ID:5226426
    Последно редактирано от giorgio; 11-11-10, 18:06.

    Коментар


    • От: Машина за цепене на дърва

      Първоначално публикуван от todpreg Преглед на мнение
      Здравеите! Какво стана с машината за цепене на дърва?Ние също направихме една машина.
      От последния ми пост нищо не съм правил. Купих апартамент и всички усилия, време и финанси отиват там. Останаха ми маркучите, ППК и маслото и мога да тествам. Надявам се скоро да приключа.
      Поздрави
      П.С. Машината ти изглежда добре, каква помпа сложихте??

      Коментар


      • От: Машина за цепене на дърва

        52 литрова 3kw мотор 1500 оборота

        Коментар


        • От: Машина за цепене на дърва

          Първоначално публикуван от Y.Stoqnov Преглед на мнение
          .... Купих апартамент и всички усилия, време и финанси отиват там. ...
          Е т'ва малшанс. И сега няма да ти трябват и дърва за зимата.(шега,извинявай за спама)
          А иначе, не се отказвай.

          Коментар


          • От: Машина за цепене на дърва

            Първоначално публикуван от Paladin Преглед на мнение
            Е т'ва малшанс. И сега няма да ти трябват и дърва за зимата.(шега,извинявай за спама)
            А иначе, не се отказвай.
            не съм се отказал, аз и преди не се отоплявах на дърва. А колкото до апартамента - всичко вече е готово.

            Коментар


            • От: Машина за цепене на дърва

              Здравей колега.Чак сега виждам хубата и полезна тема.Миналата година и аз минах по твоя път.Направих я на колела като ремарке ,с бензинов двигател ,след това сложих и ел.мотор.Ако има трифазен ток ,цепя на ток,ако няма или в гората на бензин.Цепи и хоризонтално и вертикално.Тия дни ще направя снимки да я видиш.
              0887632135-Краси

              Коментар


              • От: Машина за цепене на дърва

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:16112010218.jpg
Прегледи:1
Размер:157.7 КБ
ID:5228959Натиснете снимката за да я уголемите

Име:16112010219.jpg
Прегледи:1
Размер:167.0 КБ
ID:5228960Натиснете снимката за да я уголемите

Име:16112010217.jpg
Прегледи:1
Размер:130.0 КБ
ID:5228961Натиснете снимката за да я уголемите

Име:16112010215.jpg
Прегледи:1
Размер:137.9 КБ
ID:5228962Натиснете снимката за да я уголемите

Име:16112010216.jpg
Прегледи:1
Размер:126.1 КБ
ID:5228963Натиснете снимката за да я уголемите

Име:16112010220.jpg
Прегледи:1
Размер:114.6 КБ
ID:5228964Това е моята самоделка.Дано съм ти помогнал с някоя идея.
                0887632135-Краси

                Коментар


                • От: Машина за цепене на дърва

                  Доста добро испълнение-Само имам някой въпроси.Така както е вързан цилиндъра не се ли приплъзва назад като натиснеш.И другия въпрос тая шайба някъква с ел. муфа ли е или така ми изглежда.

                  Коментар


                  • От: Машина за цепене на дърва

                    До сега цилиндара не се е приплъзвал,има контра две точки с електрожена на самия цилиндар ,които не могат да минат през захвата.Шайбата няма ел.муфа ,а гумен привод.Двигателя е с ценробежен съединител , който зацепва само когато има движение откъм двигателя.Когато работи с ел.мотора съединителя не сработва и двигателя не се върти.
                    0887632135-Краси

                    Коментар


                    • Браво Много са хубави машините на страницата. ЕВАЛАТА
                      Да ви кажа и аз една идейка която я видях в youtube. Доста е хитро и за направата му са необходими малко материали и малко работа. Може да го има по-назад в темата, но ме мързе да търся.

                      Нещото,което цепи е конус с приблизителни размери h120-150 d50-80
                      нещо такова трубва да е. На конуса е направена резба със стъпка 3-5мм. Конуса се куплира към електромотор, оборотите на конуса не са ми известни, така че тахнически по-грамотните да дават предложения.... И друго да добавя, резбата трябва да се съобрази с оборотите, защото ако оборотите са много весоки и резбата е голяма, конуса ще влиза много бързо и може да се озовете в опасна ситуация, ако пък стане обротноте с много ситна резба може и да не цепи, ако са ниски оборотите конуса трудно ще разруши повърхността на дървото и бавно ще цепи..... Абе варианти колкото щеш....
                      Осто на конуса се намира на 90-100мм от работния плота, а еликтромотора от долу някаде.

                      Пускаш машината и конуса започва да се върти. Подаваш му трупче поставено право (оста на трупчето е перпендекулярна на оста на вяртене на конуса) лека полека конусната резба захапва и започва да тегли трупчето, като го разцепва през това време.
                      Няма никакво усилие при тая рабона и единственото, от което трябва да се пазиш е конуса да не ти дръпне ръкавите иле нещо друго.

                      Ще потърся клипчетата и като ги намеря ще ги приложа.

                      Ето и обещаните клипчета:
                      http://www.youtube.com/watch?v=N1HZztie5ac
                      http://www.youtube.com/watch?v=GnZUkl0NC5A&NR=1
                      http://www.youtube.com/watch?v=Cc0Mf...eature=related
                      http://www.youtube.com/watch?v=UQLYdzlJndo&NR=1
                      http://www.youtube.com/watch?v=AYNVln0I0m0&NR=1
                      http://www.youtube.com/watch?v=2dMjNa4DQgM&NR=1
                      Последно редактирано от giorgio; 22-11-10, 09:53.
                      ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                      Коментар


                      • От: Машина за цепене на дърва

                        Първоначално публикуван от graf_fon_kochev Преглед на мнение
                        ....
                        Може да го има по-назад в темата, но ме мързе да търся.
                        Ами има го, даже е и обсъждано. Опитай се следващият път да преглеждаш цялата тема преди да пишеш . Поздрави.

                        Коментар


                        • От: Машина за цепене на дърва

                          Първоначално публикуван от graf_fon_kochev Преглед на мнение
                          Браво ..... Може да го има по-назад в темата, но ме мързе да търся.

                          ... И друго да добавя, резбата трябва да се съобрази с оборотите, ...........
                          Не може а го има и е обсъждано ....има и снимка на машината с тех.данните - ел. двигателя и конуса ....ама и на мен не ми се търси къде точно е .... най важното е не резбата а мощността на двигателя колкото по мощен толкова по добре но минимум трябва да е 4 кВт и то за по малки дръвца ....
                          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                          Коментар


                          • От: Машина за цепене на дърва

                            Ето една машина за цепене на дърва с малко повечко екстри

                            Коментар


                            • От: Машина за цепене на дърва

                              намерих 25 литрова помпа, утре ще я монтирам.
                              Какво хидравлично масло ще е подходящо и от къде да се сдобия с него?

                              Коментар


                              • От: Машина за цепене на дърва

                                Няма кой знае какъв избор на хидравлични масла, но във всеки по-голям град(вероятно и в Ст.Загора) има специализирани фирми, за продажба на масла.
                                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X