Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Машина за цепене на дърва

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Машина за цепене на дърва

    Намерих Нещо интересно. Просто и удобно включително и за жени. http://www.youtube.com/watch?v=ko0Dv...eature=related
    [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

    Коментар


    • От: Машина за цепене на дърва

      Коментирано е по-нагоре май - на тая женица и връчи една букова цепеница земи една бира и и гледай сеира.
      When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

      Коментар


      • От: Машина за цепене на дърва

        А случайно ей така заради спорта някой да е пробвал с къртач или перфоратор.С възможно най-голямото длето което има.Съжелявам че в момента моя го няма в мен веднага бих опиталАко някой му е подръка да сподели!
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • От: Машина за цепене на дърва

          А м/у другото такава ръчна машинка си я представях като тежест която се вдига на принципа на лебедката ,и после се спуска.Като скоростта на вдигане и тежестта мислех да ги определя на принцип опит-грешка.
          Намиране на евтино решение изобщо не е майтап работа да ви кажа -ако знаете колко хорица по села и градове бухат с брадвите с дни наред "за да има на зима"
          П.П Не мисля да се извинявам ако ви се е сторило тъпо поради факта че от мързел доста изобретения са се появили на тоя свят.
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • От: Машина за цепене на дърва

            Първоначално публикуван от radolino1 Преглед на мнение
            А случайно ей така заради спорта някой да е пробвал с къртач или перфоратор.С възможно най-голямото длето което има.Съжелявам че в момента моя го няма в мен веднага бих опиталАко някой му е подръка да сподели!
            По-добре не опитвай
            Погледни формата на клин за цепене и на длетото на перфоратора - ще се забие и няма изваждане.

            Коментар


            • От: Машина за цепене на дърва

              Първоначално публикуван от radolino1 Преглед на мнение
              П.П Не мисля да се извинявам ако ви се е сторило тъпо поради факта че от мързел доста изобретения са се появили на тоя свят.
              това е един от основните принципи на повечето инженери

              между другото, понеже не съм писал от доста време, намерих си резервоар от ГАЗ-ка 22литра с масления филтър на него. Заварихме стойката, на която ще се разположат двигателя и другите компоненти (идеята я взех от агрегата ми), а върху нея ще сложа двойно Т върху което ще е цилиндъра и клина. За външния край на стойката ще има колелца, а на противоположния край на машината (след клина) ще има дръжка за по-лесно пренасяне. Снимки ме е срам да кача, но като грундирам и закрепя всичко - ще постна. Вчера 4 часа си играх със закрепването на мотора, тъй като е само с фланец и няма крака...

              Коментар


              • От: Машина за цепене на дърва

                Извинявай че се меся в проекта, но не си ли мислил да го направиш това нещо по вертикала.Електромотор или пневматика издигат тежест ти докато зареждаш пъновете и с лост освобождаваш тежестта и тя се сгромолясва върху дървото и го цепи.Докато вадиш цепениците и вкарваш нов пън тежестта се издига и....Тежест можеш да си излееш от бетон да кажем, армиран здраво с кука в горната част а в долната с острие(та).Удара дърво-бетон не вярвам да разруши бетона с течение на времето още повече че е единичен удар а не няква резонансна честота.Пък и да го разруши ще си излеш нов за 1,40лв
                Sent from my Nokia s fenerche

                Коментар


                • От: Машина за цепене на дърва

                  Винаги се забавлявам с подобни идеи...
                  Подобна машина, работеща с удар, задължително трябва да е обезопасена със щит, пък било то и от мрежа, заради опасноста от отскачащи трески. Сега си представете, че този щит трябва да е лесно подвижен, за да се съберат парчетата от цепеницата и да се постави нова... Добавете и условието, че дървата трябва да са отрязани перпиндекулярно, за да стоят под клина с тежеста, както и умението да поставяме различни по диаметър цепеници, така, че да се цепят на избрано от нас място. А, да... и механизъм който да откача тежеста, както и да я закача долу, при това осигурен така, че в никакъв случай, да не допуска случайно откачане, особено при свален щит. Едва сега можем да говорим за работоспособност и... евентуална себестойност.
                  Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                  Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                  Коментар


                  • От: Машина за цепене на дърва

                    Аз пък съм сигурен че точно ти ако се захванеш с идеята (за този проект говорим ) ще я реализираш най много за 3-4 цели дни заедно с безопасността, ефективността и квото още е нужно .Най простите неща са най ефективни и най-малко се чупят -ама това май го знаете.
                    П.С.Като цепиш с брадва пак нямаш щит а и други сакатлъци съм чувал да се случват.
                    Sent from my Nokia s fenerche

                    Коментар


                    • От: Машина за цепене на дърва

                      Може би сте прав, но не бих се захванал, защото точно в този случай, хидравликата е най-подходяща. В института, за 5 години научих най-важното за хидравликата, а то е, че ако има начин, да не я ползвам... За съжаление, точно такава машина е едно от изключенията.

                      П.П. Подобна машина ще се ползва от всякакви хора, по отношение на техническа грамотност, включително от жени и деца, за това трябва да е максимално безопасна и лесна за работа.
                      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                      Коментар


                      • От: Машина за цепене на дърва

                        Като цяло решението на проблема е да се нацепи пънчето наведнъж на 4-6-8 цепеници.Хамалогията с брадвата е в повторенията - на 2 ,после половинките на по още 2,четвъртинките и тяхна 2 -който иска да си смята ударите.В момента съм на работа и с едно око зърнах в YouTube няколко пневматични машини и си мисля че историята с хидравликите не си заслужава ако режещия край не е направен поне с 3-4 лъча.
                        Sent from my Nokia s fenerche

                        Коментар


                        • От: Машина за цепене на дърва

                          Предполагам същите, чиито клипчета са показани тук, в по-предни мнения... Всички те, без изключение, са хидравлични.



                          Последно редактирано от giorgio; 01-10-10, 18:37.
                          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                          Коментар


                          • От: Машина за цепене на дърва

                            Първоначално публикуван от radolino1 Преглед на мнение
                            В момента съм на работа и с едно око зърнах в YouTube няколко пневматични машини и си мисля че историята с хидравликите не си заслужава ако режещия край не е направен поне с 3-4 лъча.
                            аз лично ще направя два клина. Единия ще цепи дърветата на две (за по-тънките), а другия ще ги цепи директно на 4 (за по-дебелите). Клиновете ще се сменят с минимум усилия. Дори намерих материал за клиновете (ламаринка с дебелина 25мм) а в задния край винкели.
                            Ако наистина смяташ, че споменатата от теб технология е удачна - действай и показвай

                            Коментар


                            • От: Машина за цепене на дърва

                              Колега на 25мм. плоча ламаринка ли му викаш
                              С винкели ще отслабиш клина.На фреза или струг се растъргва на центъра на размер +0.02 от стержена,който също растъргваш.Така набиваш клина и лети.

                              Коментар


                              • От: Машина за цепене на дърва

                                Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                                Колега на 25мм. плоча ламаринка ли му викаш
                                С винкели ще отслабиш клина.На фреза или струг се растъргва на центъра на размер +0.02 от стержена,който също растъргваш.Така набиваш клина и лети.
                                може би не се изразих правилно... клина ще бъде наточен и закален отпред, а отзад ще го удебеля с винкел 50х50х5 зада стане като конус и да не реже, а да цепи дървото... а клина, който ще цепи на 4, все още го мисля...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X