Обява

Свий
Няма добавени обяви.

МНОГОФУНКЦИОНАЛЕН ИНСТРУМЕНТ PMFW 310 D2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • МНОГОФУНКЦИОНАЛЕН ИНСТРУМЕНТ PMFW 310 D2

    Много от Вас знаят, че се занимавам с диагностика и ремонт на автомобили от доста години. Инструментите, които ползвам ежедневно, са маркови, съответно и цената им.
    Имам лентов и вибрационен шлайф и бях сигурен, че това ми е достатъчно.

    Поговорката, че човек има винаги какво още да научи и види, обаче се оказа вярна :-)

    Ясно беше, че по някое време ще се наложи да съм тестер, горе долу си представях и някакъв инструментариум, пък и нали съм си добре сложен, викам си - ще ми дадат нещо като за по-ячки люде. Е, изненадаха ме с "най-големия" дребосък

    Машинката, която дойде при мен - "MULTI-PURPOSE TOOL", в описанието е преведена като "многофункционален инструмент".
    Аз, като го прочетох това за мултифункционалното, веднага миксер ми изниква в главата, но то само размерът се оказа близък. И подхождам научно: вместо накрая, решавам първо с четене на инструкцията да започна.
    .
    Цитат от оригиналното ръководство за експлоатация: "Уредът е предназначен за рязане, отрязване и шлифоване. Могат да се обработват предимно следните материали: дърво, пластмаса, елементи за сухо строителство, леки и цветни метали, крепежни елементи (напр. гвоздеи, винтове) и стенни керамични плочки."
    (Ти да видиш, то май само компресор не може да го играе.)

    И да уточня, че уредът не е предназначен за професионална употреба. Е, с изключение на моите тестове де



    Да започнем с техническите данни:

    Номинална консумация: 310 W
    Номинално напрежение: 230 V~, 50 Hz
    (променлив ток)
    Номинална честота на
    въртене на празен ход: n0
    15 000 –
    21 000 min-1
    Клас на защита: II / (двойна изолация)
    Стойност на шумовите емисии:
    Измерена стойност за шум съгласно EN 60745.
    Измереното по скала „А“ ниво на шума на
    електрическия инструмент обикновено възлиза
    на:
    Шумови емисии:
    Ниво на звука LpA: 81 dB(A)
    Възможна неточност
    на измерването KpA: 3 dB
    Ниво на звукова
    мощност LWA: 92 dB(A)
    Възможна неточност
    на измерването KWA: 3 dB
    Сумарна стойност на вибрациите:
    Сумарни стойности на вибрациите (векторна
    сума от трите посоки), определени съгласно
    EN 60745:
    Стойност на вибрационните емисии
    ah
    = 9,0 m/s2
    Възможна неточност на измерването
    K = 1,5 m/s2


    Какво получаваме при покупката на този инструмент.

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200112_084157.jpg Прегледи:0 Размер:635.8 КБ ID:6548089
    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200112_084443.jpg Прегледи:0 Размер:529.7 КБ ID:6548090

    Добре опакована кутия.

    Пластмасов куфар с метални закопчалки.

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200112_084525.jpg Прегледи:0 Размер:719.9 КБ ID:6548091Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200112_084556.jpg Прегледи:0 Размер:611.3 КБ ID:6548092


    И съдържанието на кутията:

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200112_084619.jpg Прегледи:0 Размер:626.5 КБ ID:6548093Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200112_084706.jpg Прегледи:0 Размер:592.8 КБ ID:6548094Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200112_085004.jpg Прегледи:0 Размер:561.6 КБ ID:6548095Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200112_085020.jpg Прегледи:0 Размер:542.6 КБ ID:6548096

    Корпусът на машината е в традиционния зелен цвят на PARKSIDE, солидно изглеждаща пластмаса и метална глава отпред. Удобна в ръката и с противоплъзгащи елементи. Ергономията му е на нивото на други чисто професионални инструменти.
    Дължината на захранващия кабел е 4 метра - според мен напълно достатъчно.

    Пет инструмента:

    1. Потапящ се нож (20 mm) Z20 C3
    Подходящ за следните материали:
    алуминиеви и медни ламарини и тръби до
    около 3 mm
    Приложение:
    рязане и отрязване на тръби и ламарини

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Image_2020-01-14 11-52-35.968.png Прегледи:0 Размер:53.9 КБ ID:6548099

    2. Потапящ се нож (32 mm) Z32 C3
    Подходящ за следните материали:
    дърво, пластмаса, гипс и други меки материали
    Приложение:
    – отрязване и рязане чрез потапяне
    – рязане в близост до ръбове и на труднодостъпни места
    Пример: рязане на отвори в стени от леки
    строителни материали
    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Image_2020-01-14 11-53-06.103.png Прегледи:0 Размер:63.1 КБ ID:6548098
    3. Шлифовъчна плоча
    Подходяща за дърво, метал, сваляне на боя с шкурките от окомплектовката. Необходимо е само да подберем подходящата едрина.
    Приложение:
    шлифоване на ръбове и труднодостъпни места

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Image_2020-01-14 11-53-25.920.png Прегледи:0 Размер:107.1 КБ ID:6548100

    Шкурки с едрина 60, 120, 240.

    4. Сегментен нож Z85 C3
    Подходящ за дърво
    Приложение:
    – отрязване и рязане чрез потапяне
    – рязане в близост до ръбове и на труднодостъпни места
    Пример: обработка на паркет и др. подови
    настилки, включително с рязане чрез потапяне

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Image_2020-01-14 11-53-55.307.png Прегледи:0 Размер:90.4 КБ ID:6548101

    5. Остъргващ нож Z52 B2
    Подходящ за следните материали:
    остатъци от строителен разтвор, бетон, лепило
    за керамични плочки, лепило за мокети, боя и
    силикон
    Приложение:
    – отстраняване на остатъци от материали,
    например лепила за керамични плочки при
    смяна на повредени керамични плочки

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Image_2020-01-14 11-54-45.799.png Прегледи:0 Размер:51.6 КБ ID:6548103

    Освен инструментите има и приспособление за събиране на прах, състоящо се от две части. Трябва само да се монтира и да се върже към прахосмукачката, с което поне за малко можете да отложите скандала относно чистотата у дома.

    Инструментите се закрепват за главата чрез доста добре замислен механизъм, много здраво и винаги на пет точки, без да е необходим някакъв друг инструмент.
    Ъгълът на закрепване може да бъде избиран произволно.

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200112_085039.jpg Прегледи:0 Размер:410.4 КБ ID:6548097


    Регулаторът на обороти си го има като при повечето съвремени уреди, но не пречи. Намерили са му доста подходящо място.



    Смяната на работните инструменти е много лесна и бърза:



    Стената ми се видя неравна, те реших да я позагладя:







    Почистването на малки петна от лепило за MULTIPOR по циментовия под се оказа много бърза и лесна работа:



    С голямото петно също се справи, но, разбира се, за повече време. Размерите на петното бяха около 2-3 цигарени кутии с дебелина 10-15 мм:




    Преди време ми се наложи да правя отвор в стара вертикална канализациона PVC тръба, за да се заусти още една. Стана с ъглошлайфа, ама си беше доста пилене и хвърчане на стружки и по-големи парчета навсякъде. Сами прецете колко и как се стравя мулти-тулчето:




    От стари колеги съм чувал поговорката, че за всяка работа си има инструмент. Е, за тая е тоя!



    С рязането на дърво нямах съмнение, че ще се справи, но друго си е "Око да види и ръка да пипне":




    Следващата задача е да направим отвор за брава в дъска 20 мм. Предварително пробих един отвор за дръжката и два отвора за патрона. Остана да ги съединя:




    Кръгъл отвор се прави лесно, но винаги ми е било много трудно да направя някакъв различен по форма отвор. Първо пробиваш, после пилиш, докато докараш необходимата форма... Всеки знае колко и какво му е коствало. Вижте резултата и времето, за което се справя "нашето" тулче:





    Когато е необходимо вкопаване под някакъв ъгъл:




    Чистенето на ръжда по труднодостъпни места и последващото шкурене вероятно е най-силният "коз" на мулти-машинката:








    След всичко споделено с Вас бях много приятно изненедан от инструмента като цяло.

    Дали става за търкане на ръждиви тенекии по джипката или по рамата - моят отговор е ДА.



    Основното предимство на многофункционалния инструмент е неговата компактност и възможността да се достигат и обработват ъгли, нещо непосилно за вибрационните машини с кръгла глава или лентов шлайф.
    Подходящ е особено за работи в близост до ръбове и в една и съща равнина.
    Възможността да се правят отвори с прави стени - квадратни, правоъгълни или с произволна форма го прави за мен уникален. Нямам все още някакъв инструмент, с който мога да го постигна. Ясно е, че ще заприходя един в сервиза.

    Работи се много лесно и леко с една ръка, без значение пола на ползващия го. Тоест става и за жени... и подобни...

    Подходящ за всеки дом, офис или сервиз, като уговорката, че уредът не е предназначен за професионална употреба е в сила.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Венцислав Петров; 26-01-20, 09:09.
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

  • #2
    За рязане на труднодостъпни места тия уреди са ненадминати , сменях си паркета и по старият модел машинка ми спести местене на голяма секция от масивно дърво просто изрязах и под секцията остана стария паркет . С консуматива с абразивна посипка доста успешно се справя с фаянс , обаче за шлайфане е много слаба по добре човек да си вземе делташлайф .

    Коментар


    • #3
      ехх каква хубава работа щеше да ми свърши....

      Цяла седмица се чудя как да направя разрез за резе на ключалка и накая с един дремел се измъчих чупейки 5 бургии...

      Коментар


      • #4
        Имам го същия на Райдер.
        До тук-канали за чисто нова инсталация на два партамента. Изрязал е поне 250 метра канали в тухла. Реже мазилката като масло без да кърти парчета.
        Ремонт на частично загнило дюшеме-прави идеални снадки.
        В единия апартамент-подрязване на всички врати (майсторите плочкаджии трябваше да го направят, ама аз направих грешката да им платя преди да са срязали вратите-съответно повече никога не ги видях).
        Сваляния на бои, шлайф на каси за врати, фина работа по гипскартон и пр. неща, равносилни на часове пипкава работа изобщо не ги броим.

        Накратко-наистина е универсален. И второ-след толкова работа дори няма признаци да е тръгнал да умира. Лидълския вероятно е по-качествен и ще кара повече.
        Недостатък: много е шумен и освен това вибрациите не позволяват продължителна работа-ръката изтръпва.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          Много добра работи ми върши по-стар модел (PMFW 310 В1) на това. За рязане и шлайфане на трудно достъпни места - примерно почистване на паркета под радиаторите на парното, рязане близо до стени или някакви предмети. Използвах си го и за рязане на первазите за паркета.

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:P_20171031_115716.jpg Прегледи:25 Размер:72.9 КБ ID:6549408

          Също и за оформяне на отвори за брава, гнезда за панти и т.н.

          Като гледам, сменили са фиксирането на инструмента. На моя това става с имбусно болтче с шестогран. Ако не се затегне много добре е склонно към разхлабване от вибрациите и в един момент инструментът започва да се мандахерца.
          Между другото, ножовете на мултитула на Парксайд не стават на уреди от, примерно, Бош, защото отворите им са кръгли.
          Последно редактирано от Чавдар (V93); 18-01-20, 09:37.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Между другото, ножовете на мултитула на Парксайд не стават на уреди от, примерно, Бош, защото отворите им са кръгли.
            А обратното ?

            When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

            Коментар


            • Чавдар (V93)
              Чавдар (V93) коментира
              Редактиране на коментар
              Не съм пробвал

          • #7
            Обратното е обратно, стават.
            подаръци за мъже от FACOM
            промоция на читави инструменти

            и на хоби такива

            тел. О879 Ч8Ч 2З5

            Коментар


            • #8
              Някой да има опит с работа по шаси (ръжда) с такъв инструмент?
              VPetrov.photography

              Коментар


              • Венцислав Петров
                Венцислав Петров коментира
                Редактиране на коментар
                Правил съм го :-) (като по-млад в казармата) Идеята е, че за шаси или се прави като хората или не. И питам най-вече ако не се сваля разбира се, на място... Вече съм обработвал едно шаси на ръка (УАЗ) за съжаление инструменти само отдолу. Този изглежда подходящ като да може да се завре тук, там... Ще се пробва явно...

              • kbot
                kbot коментира
                Редактиране на коментар
                Имам го. Има неща, които няма как да се свършат с друг инструмент, и тогава е незаменим. Но си е бавно и пипкаво. За много работа, трябва много търпение, а и не вярвам да издържи.
                Инструмента работи с вибрации. Ако го подържиш по-дълго, после ръцете ти сами си вибрират. Ако опре където не трябва не върши работа, та със завирането на тясно място е малко сложно.

              • Kirilpm
                Kirilpm коментира
                Редактиране на коментар
                Това е много фина машинка за тази задача, няма смисъл да се тормози, а и ще трябва редовно да почива.За шаси 125 или 230мм шлайф с що-годе читава телена четка и умерено натискане.От евтините телени четки на райдер примерно шанса да попаднеш на балансирана е горе долу 1 към 5, освен че разбиват редуктора на шлайфа, тормозят значително и ръцете.A вибрациите не са толкова безобидни, в гугъл има информация за White Fingers както го наричат докторите, макар че не е фатално, едва ли е много приятно.

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X