Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лентов шлайф PARKSIDE PBS 900 C3

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лентов шлайф PARKSIDE PBS 900 C3

    Много от нас са изпитвали чувството да ни се иска да си реновираме любима маса, бюро или друга мебел. Новите някак си стоят евтини, а моето любимо бюро е толкова хубаво, масивно, направено е без да се пести материал - знаете за какво говоря.

    Хубави инструменти на достъпни цени правят домашните ремонти и за нас не-професионалистите, по-достъпни. (Този текст не е предназначен за съпруги )



    Дойде и моят ред да съм тестер, добре че ми се падна шлайф, може да дигна малко прахоляк но поне няма да се карам със съседите докато дупча стените...



    С Лентов Шлайф PARKSIDE PBS 900 C3 реновирането на стари мебели става още по-лесно и достъпно за всеки домашен майстор.

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:43d4afd79306797bf66b18f2e61301ab.jpeg Прегледи:0 Размер:101.6 КБ ID:6546367



    Лентовият шлайф Parkside е с размери на лентата 75 x 533 mm.

    Комплекта включва следните принадлежности:

    1 кутия за събиране на прах,
    1 адаптер с редуциращ накрайник за външен прахоуловител,
    2 винтови скоби,
    1 лентова шкурка (зърнистост 80).

    ТЕХНИЧЕСКИ ДАННИ:

    Номинална консумация: 900 W
    Скорост на лентата на празен ход: 240 – 400 m/min



    Лентовият шлайф Parkside е с размери на лентата 75 x 533 mm. Скоростта му се регулира плавно благодарение на превключвател за включване и изключване с регулиращо колело. Шлайфът е лек и удобен. Работата с него не изморява.

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSCF0210.jpg Прегледи:0 Размер:419.4 КБ ID:6546369

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSCF0220.jpg Прегледи:0 Размер:397.3 КБ ID:6546370


    Налична е и система за затягане без инструменти, която подсигурява лесната смяна на лентовата шкурка. Машината може да се използва и стационарно, което е голям плюс, тъй като дава възможност да я използваш при по-разнообразни проекти.


    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSCF0181.jpg Прегледи:0 Размер:423.2 КБ ID:6546368


    Друго предимство на шлайфа, с чиято помощ намалява запрашването на обработвания детайл и работната среда, е вградената функция за прахоулавяне със сваляща се кутия за събиране на прах. Включена е и приставка, чрез която може да се закачи прахосмукачката за още по "чиста" работа. Слагам чиста в кавички, защото шлайфането на дърво няма как да е чиста работа. Все пак PAKSIDE са направили всичко възможно по-дребните частици от прахоляка да се събере, все пак това са и най-летящите и проникващи навсякъде частици.

    Дръжките на шлайфа са с ергономична форма за повече удобство при боравене с инструмента и са подходящи за работа както с дясна, така и с лява ръка. Кабелът е с дължина от 4 метра.

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSCF0207.jpg Прегледи:0 Размер:438.5 КБ ID:6546371



    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSCF0221.jpg Прегледи:0 Размер:532.4 КБ ID:6546372


    За повече информация може да видите долните видеа.

    Разопаковане на шлайфа:




    Смяна на шкурката:




    Шлайфане и сваляне на боя:




    Точене на ножове:

    Последно редактирано от Венцислав Петров; 19-01-20, 11:18.

  • #2
    Събине, ти по-малко ножче нямаше ли?

    И не си мълчи, а вземи сподели как е машината за точиларските ни занимания, да си имам едно наум...?
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      Дали ще се справи машинката и да ми изшкури до идеално гладки, добре изсъхнали и твърди орехови шайби, мисля да ги направя на стенни часовници?

      Тези лентови шкурки дали са стандартни като размер, или ще трябва да се презапасяваме с повече бройки ако ни потрябват в бъдеще?

      Коментар


      • travelling
        travelling коментира
        Редактиране на коментар
        Ще се справи, шкурки има навсякъде, размера е най-разпрострненият .

      • sabin
        sabin коментира
        Редактиране на коментар
        Твърдо да, доста е ефективен. Аз дори не натисках грам, че много прахоляк.

    • #4
      Пробвал съм с такъв шлайф, моето мнение е -не става за ножове, скоростта не е достатъчна за да се получи добър резултат . За мачете по-може .
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • #5
        Ако искаме истинско заточване - камъните са незаменими. Имам 6 японски камъка от 300 до 10000. За кухненските ножове, с които съпругата и децата режат в тавите и чиниите обаче не си заслужава труда - поне за мен. Скиптичен бях колко ще става за точене когато видях в друго ревю че го правят, но чесно казано доста приятно се изненадах. Дори на оригиналната шкурка, която е 80-ка ножа се заточи учудващо добре.

        Да не би да си натискал много и затова резултата да не е бил добър?

        Коментар


        • travelling
          travelling коментира
          Редактиране на коментар
          Опита ми е на база гриндер, не бих тръгнал да правя нож на дърводелски лентов шлайф .

      • #6
        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
        Събине, ти по-малко ножче нямаше ли?

        И не си мълчи, а вземи сподели как е машината за точиларските ни занимания, да си имам едно наум...?
        Оказа се много добра за профилиране. Както казах и във видеата, не грее много а отнема прилично. Мисля че най-едрия ми камък и диамантите ми няма да ги използвам вече.
        Последно редактирано от sabin; 12-01-20, 13:24.

        Коментар


        • #7
          Събине, как е за шкурене и заглаждане на дъски? Дали мога да заглаждам с него материал от палета, че имам един проект наум? То не че при тая цена няма да става и за друго, но имам един виброшлайф на друга марка и не съм доволен от него при работа с дърво
          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
          www.ADV-Bulgaria.com

          Коментар


          • #8
            Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
            Събине, как е за шкурене и заглаждане на дъски? Дали мога да заглаждам с него материал от палета, че имам един проект наум? То не че при тая цена няма да става и за друго, но имам един виброшлайф на друга марка и не съм доволен от него при работа с дърво
            Е той затова е направен! Отнема доста сериозно с шкурката вървяща с машината и въпреки това е доста гладко. При по дребна шкурка ще стане "стъкло".

            Коментар


            • #9
              Биброшлайфа е в пъти по-бавен от лентовия .
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • #10
                Това е точния инструмент за заглаждане на дъски, виброшлайфа не е за палети.
                Последно редактирано от Самодържец; 15-01-20, 14:57.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • #11
                  Мерси, ясно е сега, купувам и ще споделя резултата.
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X