Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Перфоратор PBH 800 A1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Перфоратор PBH 800 A1



    Живеем в света на less-нотията, wireless, cordless, brushless, и купища други "less".
    И аз виден хомо-динозаврус като наизвадя разклонители, кабели и удължители, първата ми работа е да ги направя на спагети и... докато ги разплитам си спомням всички 18+ песнички за мама.
    Блага работа са less-ните машини. Най-благи са work-less, ама това не е за нас, нали

    Въпреки това, за кабелни машини има, и още дълго време ще има, място в ръцете и на домашния хобимазохист, и на ултра-хипер-дупер-профи-контрактора.
    Дори и заради това, че акумулаторен такъв е по-скъп, по-тежък и все му пада "настроението" точно в най-неподходящия момент.
    За работа на около и под -10С да не говорим.

    За конкретната машина инфото от Лидъл гласи:

    "Електрическият перфоратор Parkside разполага с пневматичен ударен механизъм,
    максимална сила на удара 1,2 J и номинална мощност 800 W, което е напълно
    достатъчно, за да пробиваш с него отвори с максимален диаметър 13 mm в метал, 19
    mm в бетон и камък и 24 mm в дърво.
    Снабден е с удобен централен превключвател за
    всички налични функции: къртене и дълбаене с включен ударен механизъм, пробиване
    без удар и регулиране позицията на длетото.
    Ръкохватките му са с меко
    противоплъзгащо покритие за повече комфорт при работа, а предната дръжка се върти
    на 360°.
    Наличен е и бързодействащ патронник със система SDS-Plus за свредла с
    цилиндрична опашка.
    Повече сигурност при работа осигурява металният ограничител
    за дълбочина на пробиване.
    С негова помощ можеш да правиш еднакви отвори или
    такива с предварително определена дълбочина.
    В комплекта ще откриеш следните принадлежности:

    1бр. плоско длето (250 mm),
    3бр.свредла за бетон SDS+ (Ø 6/8/10 mm x 150 mm),
    1бр. метален ограничител за дълбочината на пробиване
    и
    1бр. бързодействащ патронник за свредла с кръгла шийка.

    ТЕХНИЧЕСКИ ДАННИ:
    Номинална консумация: 800 W
    Брой удари: 0 – 7500 bpm
    Обороти на празен ход: 0 – 1650 min⁻¹
    Max. диаметър на пробиване: 13 mm в метал / 19 mm в бетон и камък / 24 mm в дърво."

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:PC292749.jpg Прегледи:0 Размер:117.6 КБ ID:6541904


    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:PC292750.jpg Прегледи:0 Размер:139.2 КБ ID:6541905

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:PC292751.jpg Прегледи:0 Размер:104.3 КБ ID:6541906
    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:PC292752.jpg Прегледи:0 Размер:139.4 КБ ID:6541907

    Машината е учудващо компактна, огромен плюс, когато се налага да се разнася насам-натам или да се качва по етажи.
    За куфар с размери 35х30 см навсякъде има място, дори и в съвременна студиониера от новото строителство, където трудно се събират едновременно и двете ми чехли + зарядното за телефона, а тоалетната е под мивката.

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:PC292753.jpg Прегледи:0 Размер:114.2 КБ ID:6541908
    Машината също е и от най-леките в класа - само 2,2 кг. без кабела.
    Кабелът е наистина качествен и с дължина 3 метра.
    Въпреки компактните си размери на куфара всеки от инструментите си има място, закопчалките са метални и солидни.

    Прави добро впечетление с удобни дръжки и превключватели.
    Регулирането на оборотите е безстепенно от 0 до 1650 об.мин.
    По-скромната енергия на удар 1,2J се компенсира донякъде с по-голямата честота на ударите при максималните обороти - цели 7500 бода.
    Машината е учудващо тиха.
    Удобна екстра е позицията на превключвателя за настройка ъгъла на секача.

    Самият превключвател е с голям заключващ бутон, удобен за работа с ръкавици.
    Подвижната дръжка е достатъчно голяма за майстори с по-големи горни копитца, масивна и противоплъзгаща, добре обира вибрациите.

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:PC292754.jpg Прегледи:0 Размер:116.0 КБ ID:6541909

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:PC292755.jpg Прегледи:0 Размер:107.5 КБ ID:6541910

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:PC292756.jpg Прегледи:0 Размер:92.0 КБ ID:6541911

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:PC292757.jpg Прегледи:0 Размер:90.5 КБ ID:6541912


    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:PC292758.jpg Прегледи:0 Размер:123.3 КБ ID:6541913

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:PC292759.jpg Прегледи:0 Размер:166.3 КБ ID:6541914

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:PC292763.jpg Прегледи:0 Размер:69.9 КБ ID:6541915

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:PC292760.jpg Прегледи:0 Размер:161.1 КБ ID:6541916

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:PC292761.jpg Прегледи:0 Размер:105.8 КБ ID:6541917

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:PC292762.jpg Прегледи:0 Размер:135.3 КБ ID:6541918

    Тествах я с включените в комплекта свредла за бетон и секач. Съответно в бетон и в едно хубаво парче гранит. И машината, и инструментът се справят.
    В камъка я бях оставил забита и включена, да си рита и тропа белким се разтропа.
    Така стоя повече от 15 минути без признаци за загряване /то и малко студеничко, но.../, без промяна в звука и без да изцвъка каквато и да е субстанция от ударния механизъм.













    Както се вижда и от клипчето, осемстотинте вата са достатъчни да развърти големи боркорони, патронника не превърта и се държи също достатъчно добре, въпреки че не заключва с тресчотка. Разбира се има доста по-висок клас самозатягащи патронници, но всички знаем, че надвишават цената на цялата машина.



    Аз самият винаги съм избягвал лоу-кост машини, много години ползвам всякакви, но все съм гледал и купувал, ако не хай-енд от известни марки, то поне топ модела на някоя по-кучешка.
    Опитът ми от няколко месеца, след като една след друга ме предадоха две-три машини, след като чисто нова маркова машина / с жълт корпус/ от 1600 лв. се предаде в първите 10 дни, после престоя за мнение в сервиз 1 месец, после я ремонтираха 2 месеца....и т.н., да не изреждам..... Та този опит ме кара да мисля, че границите в техническо отношение между скъпи и евтини машини почват да се размиват.

    И всъщност безусловната гаранция и подмяната на машина без излишни разтакавания става все по-ценна.
    И по въпроса за цената - много неща струват повече от тази машина - кило дъвки, три кила кравешко месо, дори повечето детски играчки в световния търговски център Илиянци са по-скъпи.
    Последно редактирано от Венцислав Петров; 19-01-20, 11:16.

  • #2
    Да взема аз да напиша колко ми харесва на Румбата идеята. На Нова година вместо фойерверки къртене с машина... Ще го имам предвид Иначе Румба, идеално, навеждаш ме на мисълта да направим заедно няколко сравнения...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение




      патронника ... се държи също достатъчно добре,
      Биенето не те ли дразни?

      Коментар


      • #4
        Е, то тези машини не са за използване като чиста бормашина. Патронника се слага за инцидентни случаи, и малко биене е прие,мливо.
        А и имайки предвид къде се ползват перфоратори-в строителството където точност от една десета е непознато понятие-няма проблем да има леко биене.
        За по-прецизна работа си има друга техника.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          Това биене е само с главата за нормални бургии нали? Принципно SDS-Plus е доста хлабав захват, защото бургията за бетон подскача напред-назад, така че няма как да не бие поне малко с тази глава. Добрата новина, е че според мен, като тръгне да дупчи, това биене няма да пречи.

          Коментар


          • #6
            Взех един . Чака ме ремонт на баня и кухня. Като го приключа ще пиша отзивите ми от машината. Като не очаквам да изкъртя цяла баня на веднъж и ако изгори да го оплюя .

            Коментар


            • easenov
              easenov коментира
              Редактиране на коментар
              Пробвахте ли перфоратора, че мисля да купувам?

            • са6о
              са6о коментира
              Редактиране на коментар
              Все още не. Събота и неделя се очаква първа офанзива.

            • са6о
              са6о коментира
              Редактиране на коментар
              Пробвах го . Става . Съотношението цена -качество е добро .

          • #7
            Ще изгори това перфораторче не е за къртене , подобни перфоратори се ползват за пробиване на малки диаметри 5 ; 6 до 8 предимството е че са леки не умарят ръката .

            Коментар


            • са6о
              са6о коментира
              Редактиране на коментар
              Аз го взех главно , защото е лек . Имам голям за подове и цокли , но не мога да го държа на високо дълго време. А старият малък вече е на финала.

          • #8
            И на друго място писах, много ме кефят кутиите на инструментите, здрави, удобни и с метални закопчалки. Ужким евтини уреди, а на фона на останалите прекрасни и функционални кутии за пренос и съхранение.
            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
            www.ADV-Bulgaria.com

            Коментар


            • VECTOR
              VECTOR коментира
              Редактиране на коментар
              Имам тежкия кабелен перфоратор и още един акумулаторен. И на двата кутиите са еднакви по идея. Определено не бих ги нарекъл "здрави и удобни", а металните закопчалки са малко нефелни и със склонност да се откопчават.
              Не очаквам за тези пари нищо повече от куфарите на инструментите. Вярвам, че си виждал истински "прекрасни и функционални кутии" и те са далеч от ЛИДЛските. Нека бъдем обективни.

          • #9
            Кутията на лентоотрезната е с 4 закопчалки, никакъв шанс да ги закопчиш всичките, достатъчно крива е. На правия шлайф бива, но имаше откъртени ръбчета . За инструментите с много части и принадлежности е много важно кутията да е здрава, иначе стават като разсипана дамска чанта .
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • #10
              За шлайфа ще видим скоро как е ;-) А на другите които ми минаха през ръцете кутиите, явно са се паднали само 1-во качество... :-) Но завиждам благородно на тези с подредените машини в кутии. Добре че няма наблизо такъв, че жена ми съвсем няма да има какво да и кажа... Сега всеки път обяснявам, че няма живи хора дето да го правят... (последното е написано от Администратор на Офроуд България) - няма нищо общо с мен ако го чете жена ми
              VPetrov.photography

              Коментар


              • Кольо
                Кольо коментира
                Редактиране на коментар
                Хаха, и аз имам един куп празни кутии, няколко текстилни калъфа за ключове, няколко пластмасови "класьори" за лули и ключове, и един куп инструменти върху тезгяха, с кабели оплетени като спагети. Не, по-скоро кадаиф
                Само, че моята няма достъп до тезгяха.

              • travelling
                travelling коментира
                Редактиране на коментар
                Според Таргата шлайфа работи, понеже рядко ми трябва (то пък като го има се оказа не толкова рядко) взех един да има.
                По въпроса с кутиите, ако си изкарам всички машини и инструменти ще мога да се движа само на кукили из работилницата. Пробвай да отидеш някъде да свършиш нещо с машини и инструменти насипно (примерно забутано село в родопите) и така след няколко дни няма да знаеш с какво разполагаш, всъщност мен това ме научи да си подреждам инструментите.

            • #11
              До Румбата: Ако се повреди уред, който е в гаранция го носиш при търговеца(магазина), а не в сервиз. Искаш да получиш протокол и да впишат уреда в специална книга за рекламации. След 1 месец, ако не е ремонтиран искаш или подмяна с нов или връщане на парите. Изпробвано от мен няколко пъти. За справка ЗЗП.

              Коментар


              • #12
                Здравейте, аз имам въпросния перфоратор от около две години (мисля, че за първи път тогава излезе като модел) и да ви кажа ЧУК е! Дето каза колегата в началото на темата, за тия пари е направо СУПЕР. Моите ремонти са само в къщи, но го ползвам и за бъркалка, там също нямам забележки, направих банята с него, тоалетната, терасите, че и на приятели го давам, уж до третата година да се предаде, ама за сега няма изгледи. Като се замисля, никога не съм смазвал патрона, трябва нали?

                Коментар


                • #13
                  Тестовите инструменти, дали са еднакви с тези, от магазина ?
                  Оня ден с чисто нов такъв инструмент, пробих, стотина дупки в бетон - 6 мм , на 80 мм. Днес довърших още 50-а и от инструмента замириса на стопена пласмаса.
                  Да поясня, че след всяка дупка следваше малка почивка за набиването на дюбел пирон, а в помешението си беше доста студено.
                  Според мен тези инструменти са за съвсем дребни ремонти .
                  Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                  За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                  A1+

                  Коментар


                  • сто
                    сто коментира
                    Редактиране на коментар
                    10-15 лева на ден е перфоратор под наем. Истински, пробива с друга скорост и сила. При 150 дупки за ден дето са напълно възможни с такъв, си струва да заложиш по още 10 стотинки към цената на дюбела и да забравиш. Играчката е като забравиш някоя дупка, да има с какво да я пробиеш инцидентно, не за полупрофесионална употреба

                  • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                    ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                    Редактиране на коментар
                    Ама аз си правя нещо за себе си, не за клиент

                  • Чавдар (V93)
                    Чавдар (V93) коментира
                    Редактиране на коментар
                    Важен е броят дупки, а не кой или за кого ги прави.

                • #14
                  Ако ти притрябва в неделя в 7 сутринта от къде под наем ?
                  0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                  Коментар


                  • #15
                    Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                    Ако ти притрябва в неделя в 7 сутринта от къде под наем ?
                    В неделя се събуждаш с мисълта Дали да не врътна едни 150 дупки?
                    Иначе то е ясно, че лидълските и др. от този клас са точно за случаи като твоя - трябва ми да пробия някоя и друга дупка - ей го инструмента под ръка. За по-големи задачи - имаш си едно на ум, че може да замирише на пластмаса или направо да изпуши като моя флекс, когато пробвах дали може да свърши работа, за която строителните фирми я правят с едни други машини ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X