Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заточна машинка за вериги .

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Заточна машинка за вериги .

    Навремето като я видях първата мисъл ми беше че повече прилича на детска играчка от колкото на машина . Казва си думата професионталната деформация цял живот да си работил все на голями машини и въобще не и обърнах внимание . В работилницата се отопляваме на дърва и се налага да режа с верижния трион всичко . Един пирон или десетина дъски от кофраж с бетон по тях и веригата е заминала а както е известно каквото и да режеш трябва добре и правилно заточен инструмент . Аритметиката: Примерно 3 вериги за точене половин час път до Бриколаж или магазина на Хусварна . Поне половин час докато ги наточат и още половин час обратно с колата . Три вериги по 4 лева 12 лева . Като се абстрахираме от загубеното време и дадените пари основния проблем е че там този който точи на машината веригите не му пука за веригата слага голяма стъпка и на един пас колкото вземе . До сега не съм имал случай поне половината зъби да не са с посинели върхове . Това лято един колега ми даде една лидълска машинка на заем за половин час си наточих всичките вериги без нито един прегрят зъб . Естествено веднага почнах да се ослушвам за такава машинка . Един колега от форума беше решил че не му трябва и ми я продаде . Малките габарити се оказах плюс събира се без проблеми в шкафа с електроинструмент и когато ми потрябва я вадя слагам я на масата и работя . Естествено това не е машината ако ще си изкарваш хляба със заточване на вериги но е идеална за домашна работа . В комплекта няма резервно дискче но тази на колегата е от първите промоции и е наточила поне 50 вериги без някакво осезаемо износване на диска . Определено си заслужава цената и реално с 10 - 12 заточвания си е изкарала вложените пари . Тия дни ще съсипя някоя верига и ще я покажа в действие .
    Прикачени файлове
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X