Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов сондаж и сондажни помпи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нов сондаж и сондажни помпи

    Здравейте,
    Преди няколко дни направиха сондаж, ф110 дълбочина 44м воден стълб 20-21м..Купих помпа 3" пуснах я в сондажа на 39м от кота 0.Поработи сумарно 7-8 ч и спря.Као я извадих изхода на помпата беше задръстен от тиня.Купих следващата помпа от Практикер. Пуснах я на 35м но след 20-25 мин итя сдаде багажа пак имаше тиня.На сондажа му е правен еърлифт 4-5 часа до чиста вода.Някой имали идея какво може да се направи или каква помпа да се вземе за да се прочисти сондажа.

  • #2
    Хидрогеолог който познава сондажа може приблизително да прецени.Иначе проба-грешка .Ако е здрава някоя от двете помпи я потапяш отново като за начало намаляваш дебита на помпата с кран на изхода до минимум,черпиш вода и мериш нивото през час примерно.Ако водата се изчисти и нивото стои стабилно за денонощие ,примерно 19 метра увеличаваш дебита и така до постигане на стабилно ниво не по-ниско от там където са надупчени тръбите,тоест водоносния слой.Може и за по-кратки интервали ,примерно половин ден,увеличаващ и т.н.Това ,ще е ориентировъчния максимален дебит .Ако всичко е направено както трябва със сондажа разбира се .
    Не съм специалист,но имам някакъв опит от практиката.
    Имал съм подобен случай,но сондажа беше направен нескопосано и помпата се задръстваше нон стоп.Закопахме го,правихме нов.

    Коментар


    • #3
      Нямам работеща помпа в момента.В понеделник ще купя нова.Писах и на сондьорите да дойдат да направят и еърлифт пак. За първи път присъствам на правенето на сондаж и не мога да преценя дали има някакви гафове. Даже нямам идея какво да ги питам.Имам една яка вибрационна с която вадех мизерия от един кладенец но не смея да я пусна защото до 12-15м е пясък.

      Коментар


      • gy6ter
        gy6ter коментира
        Редактиране на коментар
        Би трябвало да занаят котата на водоносния слой,тръбата която са сложили,около нея има ли филтриращ слой,слагали ли са различни фракции камък за филтър около сондажната тръба ,дебита на водата според сондажа 'Гледам,че с вибрационни си чистят кладенците,че ми предстои такава операция,но не съм ползвал.
        Има ли проект на този сондаж,че при нас примерно не позволяват над 30-тина метра?Колко дебит трябва да има?

    • #4
      Здравейте на всички,Моля компетентните да отговарят!Сондажът ми е на 5 години,в северозападна България местност Враца,лозята.Слой на земята мергел(глина във вид на цимент)Вода няма 50л на 24часа,което не е задоволително!Намислил съм да си направя собствен еърлифт и да продухвам,закупих си и друга помпа да пусна да чисти след продухването,очаквам насоки от вас,компетентните и в случай и тел. За връзка,за мнение.Имя и д-р.подробности но нека почнем от тук!

      Коментар


      • #5
        Първоначално публикуван от Румен Тодоров Преглед на мнение
        Здравейте,
        Преди няколко дни направиха сондаж, ф110 дълбочина 44м воден стълб 20-21м..Купих помпа 3" пуснах я в сондажа на 39м от кота 0.Поработи сумарно 7-8 ч и спря.Као я извадих изхода на помпата беше задръстен от тиня.Купих следващата помпа от Практикер. Пуснах я на 35м но след 20-25 мин итя сдаде багажа пак имаше тиня.На сондажа му е правен еърлифт 4-5 часа до чиста вода.Някой имали идея какво може да се направи или каква помпа да се вземе за да се прочисти сондажа.
        Вдигни следващата помпа два метра нагоре, вероятно е точно на перфорацията на тръбите и завихря боклуците.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X