Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Георадар за вода

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Георадар за вода

    Здравейте,

    Родителите ми са решили, че искат сондаж на мястото си, докато ме е нямало са извикали човек с георадар за вода, платили са му 600 лв, като е направил проучване на няколко точки и е пратил това на майка ми, забил едно колче насред мястото и си тръгнал, казал тук трябва да се дупчи. Прибирам се след 20 дена, питам - какво е това, по скалите на изображението - ми не знаем. Айде в ляво по вертикала е дълбочина, долу по хоризонтала предполагам отново е разстояние в метри, това в дясно идея си нямам какво е или е плътност на земята или твърдост. Звъня му на тоз, - много съм зает сега, обади ми се после - та така - 4 пъти, мястото е зад Аспаруховия плаж на Варна, а тоз е от Враца.
    Ок, обаждам се на няколко сондьора, такива, които са правили един сондаж в съсед на около 200 м от мен, единия най-категорично ми заявява, че това с георадара са глупости и трябва да се дупчи до 55м, но не му се заминавало сега - или догодина или като имал време ще ми звънне, щото то било сравнително меко, но нямал време, другите и те това ми отговориха.
    Говорих със съседа, каза, че продупчил за 2 дена, и от там тръгнали мъките, при нас е много бедна почва 50 см, после една жълта глина и явно към 15 м започват пясъци - 6 пъти се срутвал сондажа, от 4 дена работа, 1 месец го правил, промивал го с какво ли не, за да го закрепи - и явно изобщо не му се занимава да дупчи в нашия район.

    Има ли някаква истина в тези георадарни проучвания , приложената снимка е от мястото, за което говоря и при явно проблематичния геоложки строеж в района за сондиране, какъв вид сонда да търся, трябва да е нещо разглобяемо, че камион не може да влезе там или джип.

    ПП на 50 м над мен, точно в подножието на един почти вертикален склон, висок към 50-60 м. има чешма, направена преди 100-120 г. съседите от нея страна си пълнят басеин, точат вода постоянно 2-3 парцела. Отделно аз съм на 300 м по права линия от морето и на 46м надм височина.



    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Georadar.jpg
Прегледи:1044
Размер:189.2 КБ
ID:6892999

  • #2
    https://www.aiduny.com/detail/503.html
    Това изглежда е георадарът. Ако прочетеш инструкциите може би ще си изясниш нещо повече

    Коментар


    • #3
      Всеки има право да размишлява и да има право да НЕ се доверява на уреди и изследвания. Аз също съм на тоя хал, виках човек дето познава с едни като пръчки, разходи се из двора и каза тука и тука. После викнах един с георадар - с разминаване 2-3 метра потвърди същите точки, без да съм му казвал за предния човек.

      Успех

      Коментар


      • #4
        Интелектуалец ли е, значи го мързи да работи. Геопроучвателните сондажи се казват геопроучвателни, щото геолозите не знаят. Прецедент е термин в правото, но и в сондьорството. Ако близък комшия има, ще имаш и ти. Прецедентът ти е близо.
        Ленин, Троцки, първо хидроинженерите трабваше да разстрелят, а московският патриарх, да обяви тия с пръчките за езичници.
        Ако керемидите са мокри - валал е дъжд ,!
        Мирише ли на скара ! Комшията е запалил барбекюто нарича се причинно-следствена връзка.

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от To6o Преглед на мнение
          Интелектуалец ли е, значи го мързи да работи. Геопроучвателните сондажи се казват геопроучвателни, щото геолозите не знаят. Прецедент е термин в правото, но и в сондьорството. Ако близък комшия има, ще имаш и ти. Прецедентът ти е близо.
          Ленин, Троцки, първо хидроинженерите трабваше да разстрелят, а московският патриарх, да обяви тия с пръчките за езичници.
          Ако керемидите са мокри - валал е дъжд ,!
          Мирише ли на скара ! Комшията е запалил барбекюто нарича се причинно-следствена връзка.
          А бе то и в причинно-следствената връзка има нюанси.
          Керемидите са мокри - комшията ти се е изпикал на покрива.
          Мирише на скара - напил си се и си заспал до огъня.

          Коментар


          • #6
            Всеки божи ден дупчехме 267 метра, просто там беше уранът. Скоро имах испанци на гости. Бившата му жена, живее до тях, в бившата му къща, и има 7 метра сондаж с вода на корем. Той си копнее е той за вода.
            Извадих вилицата от салатата, - идвам и с тая вилица ти го копая !

            Коментар


            • #7
              Да дупчиш земята, е не по различно, от да дупчиш дъска с ръчна дрелка.

              Богатсвото е, има ли наистина вода доле, на логично обозревим метраж, 7, 11, 20,30, 40, 65 метра. По надолу просто е по скъпо, инак, може да я извадиш от пичка и майчина. Хора ! Без вода не става ! Жив пример съм. Пиша ви от тоалетната. След малко, трябва си мия гъза. Не звучи грозно, битовизъм е, и реалният живот.
              И ще ви развия темата граматически, да видите логика, и граматика, колко е тревожно, ако няма вода.- Ако аз не си мия гъзъ ! Ако ти не си миеш гъзъ ! Ако той не си мие гъза, ако тя не си мие гъзъ, ако ние не си мием гъзъ, ако те не си мият гъзъ !
              Страхотия е, нали ? Затова водата е важна, а сондьорите сме умни хора, обаче върлуват тарикати, правят се и на умни, и на сондьори. И жени има подобни, нищо че идва с духане, отива си с къщата, а ти като си прост, оставаш си нещастен докато остарееш а после вече продължаваш да си нещастен, щото си стар.

              Коментар


              • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                Редактиране на коментар
                Да разбирам, че ти си сондьор ? Идвай да кажеш къде е водата , за колко ще я извадиш и какви гаранции даваш .

            • #8
              То6е, теб трябва да те изучават някъде, ама още не съм сигурен къде. Почти ми просветва, ама още мъ-ъ-ъ-ъ-ъничко ми трябва. Ти си дерзай.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • #9
                Тошесто пробва търпението на модераторите...
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • Тропчо
                  Тропчо коментира
                  Редактиране на коментар
                  Старае се да пише грамотно, дава вид на образован, малко предозира с метафорите, но не се заяжда. Върви по ръба на "бръснача на провокацията" и често се подхлъзва, въпрос на време е двата му крака да се озоват от двете страни.

              • #10
                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                То6е, теб трябва да те изучават някъде, ама още не съм сигурен къде. Почти ми просветва, ама още мъ-ъ-ъ-ъ-ъничко ми трябва. Ти си дерзай.
                Малко е офф,Тропчо, ама иначе си е баш за сезона. Беше споменал, че подготвяш партида от есенно-зимни панатлони, ставащи за хора като нас. Някакво раздвижване има ли ? Спомням си, че спомена-май работата се разсъхва, ама има надежда ? А на То6о, къси гащи за зимата - той ще се сети защо.
                ILLEGITIMI NON CARBORUNDUM

                Коментар


                • #11
                  Иван Недокланов, да не е от Благоевград ?
                  Имаше един батко, в моето детство, в Благоевград.
                  В " Редки метали" водата я вадехме от 140 метра, еърлифт, изкуствен гейзер. Не че е нямало на 30, но дали дупчиш 140, или 30, при това оборудване, разлика няма.
                  Ето ви линк, на машинка, дето направих в събота, от два до четири, докато комшиите спят, и съм в интервала между петата, и седмата ракия.

                  https://youtube.com/shorts/TevZcwnfdfM?feature=share

                  Коментар


                  • #12
                    Първоначално публикуван от To6o Преглед на мнение
                    ...
                    Супер!
                    Другата неделя ела ми сглоби една такава на едното място, следващата на другото, дето нямам вода. Докато спя. Имам ракия, ма съм около Русе.

                    Иван е русенско чедо, впрочем.

                    Коментар


                    • #13
                      Тошо не работи. Тошо разсъждава.
                      Когато застреляха Рабин. Мифлегет Авода, се казва онва БСП, та Тошо го водиха, при икономическият консултант, мога ти кажа името,но няма смисъл. На еврит ще ти кажа думите му. "Анахну мехапсим мединот ка еле " "Кесев шахор, ми Америка"
                      За три милиарда долара говорим, лонг тайм ъгоу. Да кажем парите дето днес стигат при д-р Енчев.
                      И ти ме караш да работя, след като съм отказал рано и късно да изчезна, за някви си три милиарда дойлера.
                      Акъл, давам, щото се подувам от интелект, но да работя, на някой гащтник, дето не си напъва гъдзъ, а си дупчи с вилицата.

                      Можем да обърнем за многомировата инпретация на Хю Евърет, или Копенхагенската интерпретация на опита на Юнг.

                      Или фазовото отместване, при самоиндукцията.

                      Коментар


                      • #14
                        Първоначално публикуван от To6o Преглед на мнение
                        Тошо не работи. Тошо разсъждава.
                        ....
                        Мога само да ти завиждам

                        Щото аз колкото и да разсъждавам, все се налага и да работя

                        Коментар


                        • #15
                          Бил съм хамалин, в ЖПето, товарна гара, никой не е прекарвал повече тонаж през тялото си от мен, никой не е създал повече мозъчни гънки в кората си, също.
                          Но всички отиваме на общо място.
                          И тук е темата за Бог. И с попове си комуникирам.
                          До колко сме велики, когато се правим на
                          " Голяма робота " ? И до колко сме крехки, и временни.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X