Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за промивка на сондаж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за промивка на сондаж

    Здравейте,



    Въпросът ми е за нов сондаж.

    Сондажът е правен преди около седмица на дълбочина 31 метра, вътрешният диаметър на тръбата е 135мм, водния стълб около 22-25 метра, почвата е песъчлив-глинеста, като при изпомопване до към 18-20 метра, възстановява нивото до 25 метра за около 5-6 час. Сондажа е в песъчлива почва, отстрани е с камъчета, като е пробивано с вода и е слагано бентонит за укрепване доколкото разбрах. Пуснах една вибрационна помпа на ниво около 15 метра надолу и работи около 7-8 часа, и водата почна да се избистря, но помпата умря. Купих нова и я пуснах на дъното, и директно се запуши. Помпата е във форма на гилза, не знам точно как се водят. Понеже сондажа е на вилата ми, която е на 400км от мен и реално се ползва само лятото, задължително ли е да се прави сега промивка на сондажа или може и напролет, понеже зъвнях на няколко фирми и леко казано не им се занимава? В момента нямам отпуска и грам свободно време да ходя там. Благодаря предварително за мненията Ви!

  • #2
    Информирай се за "еарлифт".
    има клипчета в тубата.
    Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
    freelander 1,8 2001g.

    Коментар


    • #3
      Еърлифт е ясно, по-скоро въпросът ми е, фатално ли е да се направи напролет?

      Коментар


      • #4
        Ако не ползваш вибрационна помпа не мисля че ще имаш проблем.
        Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
        freelander 1,8 2001g.

        Коментар


        • #5
          Най-вероятно няма да е проблем да се свърши напролет ,но сондьорите в комплект с геолозите го почистват по индивидуална схема за всеки сондаж ,започвайки с малък дебит ,потапяйки помпата на определена дълбочина и мерейки динамичното ниво на водата в рамките на месец два . Така и определят номиналния дебит на сондажа и избират помпа ,която да го обслужва .Тоест проба с малка вероятност за грешка .

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X