Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за нов сондаж и помпа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Последно монтирана винтова на сондаж 84м. до язовир Слаковци,варовита вода и от 2 години без проблем като цена към 600 лв.!Слагаме предимно такива!
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #17
      Варовикът във водата не оказва ли внимание само при кипене.

      Коментар


      • #18
        Не, но все пак трябват поне 55 гр.С за да има отлагане...топлотехника...

        Коментар


        • #19
          Вече съм убеден че трябва да сложа промит чакъл 4-8мм, но изникна проблема от къде да го купя обиколих няколко кариери но не предлагат фракция 4-8мм, ако някой знае къде около София предлагат моля да сподели.

          Относно помпата не искам да инвестирам в хубава помпа, като начало предпочитам да убия една по-евтина за да избистри сондажа.. Според съседите в началото ще имам доста пясък все пак скалата е червен пясъчник и е доста ронлива. Приемам всякакви предложения за помпи до 400лв, които са по-добри от горепосочената , дори ми казват да сложа вибрационна, но доколкото четох ще обруши сондажа и отпадна като вариант.
          Последно редактирано от Geue; 01-12-19, 23:35.

          Коментар


          • #20
            На мен ми запълниха с мозайка. На чували. Побира около торба на метър.
            Sent from my Nokia s fenerche

            Коментар


            • #21
              Първоначално публикуван от Geue Преглед на мнение
              Вече съм убеден че трябва да сложа промит чакъл 4-8мм, но изникна проблема от къде да го купя обиколих няколко кариери но не предлагат фракция 4-8мм, ако някой знае къде около София предлагат моля да сподели.

              Относно помпата не искам да инвестирам в хубава помпа, като начало предпочитам да убия една по-евтина за да избистри сондажа.. Според съседите в началото ще имам доста пясък все пак скалата е червен пясъчник и е доста ронлива. Приемам всякакви предложения за помпи до 400лв, които са по-добри от горепосочената , дори ми казват да сложа вибрационна, но доколкото четох ще обруши сондажа и отпадна като вариант.
              В пресевната в Кривина има !
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • #22
                Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                На мен ми запълниха с мозайка. На чували. Побира около торба на метър.
                И аз четох някъде че става, но по-добрия вариант е с промит речен чакъл.

                Коментар


                • #23
                  Защо да е по-добро? Една и съща работа върши ,но едното е по-здраво като материал.
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • #24
                    Първоначално публикуван от Geue Преглед на мнение

                    И аз четох някъде че става, но по-добрия вариант е с промит речен чакъл.
                    Ти отиде ли в Кривина да си вземеш фракция, или само си пишеш тук и четеш мненията на "специалисти" ?
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • #25
                      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение

                      Ти отиде ли в Кривина да си вземеш фракция, или само си пишеш тук и четеш мненията на "специалисти" ?
                      Понеже в случая аз съм "специалиста", кажи каква е разликата?Поне.
                      Sent from my Nokia s fenerche

                      Коментар


                      • #26
                        Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение

                        Понеже в случая аз съм "специалиста", кажи каква е разликата?Поне.
                        Казвам...Едно на ръка цената, второ химическия състав, трето едрината. Иначе всеки е свободен да маа в сондажа каквото му сърце иска..
                        0899 шест5313нула
                        За всекиго по нещо

                        Коментар


                        • #27
                          Цената не я знам на двата материала,понеже беше в цената на сондажа,по-горе се спрягаше 4-8 мм. а това къде го изсипваха беше 6. Чакъла не е ли по-лесно разрушим от мозайката?
                          Sent from my Nokia s fenerche

                          Коментар


                          • #28
                            Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                            Цената не я знам на двата материала,понеже беше в цената на сондажа,по-горе се спрягаше 4-8 мм. а това къде го изсипваха беше 6. Чакъла не е ли по-лесно разрушим от мозайката?
                            Не е по-разрушим, мозайката се състои от калциев и магнезиев карбонат, които при определени условия имат склонност към разтваряне, утаяване и т.н. Цената на мозайката е по-висока, тъй като там има и трошене, чакъла само се пресява.
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • #29
                              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение

                              Ти отиде ли в Кривина да си вземеш фракция, или само си пишеш тук и четеш мненията на "специалисти" ?
                              Аз отидох ама с моят карък се оказа, че в момента имат голяма поръчка за ГБС и нямат фракция 4-8мм казаха ми чак след нова година. Поне взех телефон за да не се разкарвам.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X