Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за нов сондаж и помпа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за нов сондаж и помпа

    Здравейте,
    Имам въпрос за сондаж, който направихме преди 2 седмици.
    Сондажа е в скала, 54м с тръба ф125 сондажна, дупката е пробивана с ф152(така каза сондьора) т.е. дупката е ф160.
    Въпроса е трябва ли да се запълни кухината между тръбата и скалата с чакъл 4мм - 6мм (сондьора ми каза че няма нужда защото е скала)
    Моето притеснение е че скалата(червен пясъчник) е ронлива и ще се напълни с пясък т.е. според мен трябва да сложа, но предпочитам да чуя мнение на по-запознати хора защото може и да се бъркам.
    Втория ми въпрос е за избор на помпа, препоръчаха ми китайска помпа JIADI - 3QGDa или 750QJD(цена 300 400лв) понеже сондажа е нов, приемам и други идеи за по евтини помпи.

  • #2
    Да повдигна темата защото няма отговор.
    По-важно ми е дали да слагам чакъл около тръбата при положение че пролука та е 1.5-2см.
    Моля за вашето мнение.

    Коментар


    • #3
      Аз не съм специалист, но смятам, че е задължително да сложиш чакъл. От една страна ще ти действа като филтър, от друга страна няма да позволява на тръбата да се премества и вибрира при работата на помпата. Това си мисля от прочетеното за сондажите, но дано и някой който е специалист да даде становище
      Хюндай Санта фе 2,2, АК; Форд с-мах 2.0, РСК; Форд Транзит; Киа Соренто

      Коментар


      • #4
        Доколкото съм чувал се пълни с бентонит.

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Доколкото съм чувал се пълни с бентонит.
          Бентонита е за укрепване на стените докато се сондира в почва, ако почвата се свлича.

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Geue Преглед на мнение

            Бентонита е за укрепване на стените докато се сондира в почва, ако почвата се свлича.
            Да де, ако го беше вкарвал при сондирането нямаше да има тема.

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от aleksna Преглед на мнение
              Аз не съм специалист, но смятам, че е задължително да сложиш чакъл. От една страна ще ти действа като филтър, от друга страна няма да позволява на тръбата да се премества и вибрира при работата на помпата. Това си мисля от прочетеното за сондажите, но дано и някой който е специалист да даде становище
              И аз съм на това мнение, но ми трябва потвърждение, или по скоро плюсове и минуси.. Примерно плюсове - това, което си посочил, минуси - може да се смачка тръбата.

              Коментар


              • #8
                Сподели каква тръба е положена.

                Коментар


                • #9
                  Ф125 сондажна

                  Коментар


                  • #10
                    Помпа ,само винтова от 400лв.нагоре не се лъжи с евтина.Трябва да я гарантираш да не дърпа утайки ,чакъл на дъното и монтаж на помпата на някаква прилична дистанция от него.Лошото е че винтовите са капризни и при варовита вода,но само.те се справят добре с такъв воден стълб .
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #11
                      Пълни с фракция 4-8 отстръни на тръбата. Това за бентонита няма работа тук, с бентонитова промивка се работи при водно сондиране, в случая е сондирано с пневмоударник. Помпа гледай да вземеш с по-малко сечение, за да се охлажда добре в този малък диаметър тръба, марката е без значение, виж нещо средно като цена. Успех !
                      0899 шест5313нула
                      За всекиго по нещо

                      Коментар


                      • #12
                        http://www.jiadi.com/product/11.html това ми предлагат(многостъпална) за 380лв става ли като за нов сондаж. Винтова и периферна май не са опция.

                        Коментар


                        • #13
                          Това се задръства по-лесно от варовита вода от винтовите.
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от Geue Преглед на мнение
                            http://www.jiadi.com/product/11.html това ми предлагат(многостъпална) за 380лв става ли като за нов сондаж. Винтова и периферна май не са опция.
                            Взимай я тази! За 3" цената е добра. Забрави за винтовите-не стават,а и в конкретния сондаж не ти трябва!И задължително засипи с дребна фракция.За 50м. дълбочина-захранващия кабел трябва да е 4х2.5кв.
                            088пет722пет99
                            http://www.hydropompi.com/

                            Коментар


                            • #15
                              Да те предупредя, отиди в магазин където разбират нещата. (Гледам че има и черен петък )
                              Имай в предвид, че за 54м аксесоарите струват повече от помпата , така че не пести от нея. Необходимо ти е въже стоманенно - 2,5лв м -150лв, разни скоби клипси, ролки още 20лв. табло- 100лв, кабел ако е 4х2.5 поне 80м - ти е 336лв , фитинги ... и маркуч ( тука вече цената е )

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X