Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сондажни машини,автосонди.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Сондажни машини,автосонди.

    Копаем стигнахме 68м.,но от 38м нататък се срутжва и сега полагаме труби 270мм.на 40м.и ще видим утре как ще птръгне.

    Коментар


    • До: Сондажни машини,автосонди.

      Ето и малко снимки
      Прикачени файлове

      Коментар


      • До: Сондажни машини,автосонди.

        Водата се появи на 72 метра,продължаваме да копаем мислим да копаем до 200метра.

        Коментар


        • До: Сондажни машини,автосонди.

          Тази машина е супер за нашите почви работи на ударен принцип вода се подава от чешмата до 72 метра сме ползвали около 5кубика вода и сега продължаваме с водата която излезе.Миналата есен почнахме с една сонда с въртене но спрях на 38 метра има голяма цепнатина и изисква много вода за 15минути 50кубика и изчезва водата.С тая машина за 5 дена достигна 70метра.

          Коментар


          • От: Сондажни машини,автосонди.

            Как на ударен принцип пускате с въжето някакав инструмент използвате силата на тежеста му ли .Ако е така защо ви е вода.

            Коментар


            • От: Сондажни машини,автосонди.

              Въжето се повдига от маховик на около 1,5м,и се пуска рязко тежеста е 1250кг.А водата се подава мноко малко за де се обрзува каша,и си има кофа с клапа от долната страна за вадене на кашата.След работа около 1,30ч.се пуска кофата.

              Коментар


              • От: Сондажни машини,автосонди.

                Колега,лебедката правена ли е ? Или фабрична? с въздух ли и обръщаш посоката? От къкво се задвижва,че не се вижда добре на снимката?

                Коментар


                • От: Сондажни машини,автосонди.

                  Такава машина не бях виждал а се занимавам с такива работи геолог съм!
                  LZ1ZAH

                  Коментар


                  • От: Сондажни машини,автосонди.

                    С такива машини копаели в Сирия.

                    Коментар


                    • От: Сондажни машини,автосонди.

                      Първоначално публикуван от ziko66 Преглед на мнение
                      С такива машини копаели в Сирия.
                      ...и в Китай - още от около 1 100 година пр.н.е. ...

                      => ударно-въжено сондиране => Google: "cable tool drilling" или "percussion drilling"
                      http://www.youtube.com/watch?v=H6N0x8BnOKE
                      http://www.youtube.com/watch?v=vEIyP...eature=related
                      http://www.youtube.com/watch?v=e5zFI...eature=related
                      http://www.youtube.com/watch?v=LiySr...eature=related

                      колко проходка изкарвате на една смяна?
                      Последно редактирано от vlageo; 25-05-10, 23:02.

                      Коментар


                      • От: Сондажни машини,автосонди.

                        Може и от 2000г технологоия но аз съм доволен ,свърши работата.Спираме на 150м,водата за сега е на 65м измерено от горе.Миналата есн почнахме с друга сонда и като стигнахме на 37м неможахме да я захраним с вода.Друг близо до нас копа 200м и имаше дни когато с 80 тона вода копаха само 4м.С въжения прицип до 120м на ден слизаха по 20м,но след 120м се появи нещо като каолин и до 150м,на ден 12м.

                        Коментар


                        • От: Сондажни машини,автосонди.

                          не звучи лошо...
                          по принцип - технологията си е ок. евтино и с малко консумативи - но силно зависи от геологията.
                          В кой район на България сте?

                          Коментар


                          • От: Сондажни машини,автосонди.

                            А на пясък как се държи тоя начин на сондиране .
                            Питам понеже ме извикаха на такъв обект кадето е сондирала такава сонда , кара ли са до 10 м послее излязъл пясък и вода са преустановили работа понеже се свличало .
                            Не съм видялапаратурата но клиента точнотака ми а обясни като качалка с вьже .
                            Благодаря на vlageo за линковете кьм youtube за тоя вид сондиране , подготвен както винаги .

                            Коментар


                            • От: Сондажни машини,автосонди.

                              Копахме до гр.Исперих.На 130метър се появи пясък,каолин и се копа по бавно.Но както ида е свършихме работата,и сега усилено търсим помпа.Оня де н взех една ,,Sumoto/Foras",поръчах я за 115м напор ,но като я доставиха излезе че е за 42м напор 14куб. за час .И сега сигурно ще имам ядове щото я платих 956лв.

                              Коментар


                              • От: Сондажни машини,автосонди.

                                Първоначално публикуван от ziko66 Преглед на мнение
                                Копахме до гр.Исперих.
                                За там става... Както и в почти цяла Добруджа.
                                В западна българия или по родопите ще видиш доста зор с тази техника...

                                Успех с помпата!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X