Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сондажни машини,автосонди.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сондажни машини,автосонди.

    Здравейте !
    На сондажа му се намали силно дебита. Намирам се в Овча купел, сондажа е 40 метра, с ф125мм, дупчен 09.2010година. При сондирането, сондьорите ползваха вар, бентонит и цимент. Пластмасовите тръби ги нарязаха с флекс около 25 метра и ги набиха в сондажа. Сондажа не е продухван с еърлифт след издупчването. До земетресението Май 2012 в Перник, дебита беше около 1,2 куб.м при първоначално пускане на помпата, която е турбинна - Грундфос. След това дебита спада до около 600 литра през половин час. След земетресението дебита спадна при първо пускане до 900 литра, а след това при включване под 400 литра на час, което вади в момента около 10 куб.м на 24 часа. Викнах специалист от Геопро, който замери и ми даде протокол в който отгоре е глина, след това са валуни до 20-ия метър и около 30-ия до 37-ия е пясък. Според него черпенето на вода би трябвало да е около 3 куб.м на час. Опитвал съм според сондьорите, които го правеха, да го надуя обратно с водоноска. След като вкарах 6 кубика вода под налягане, дебита не му се подобри.
    Какво е вашето мнение, как можем да го подобрим?
    Благодаря!

    Коментар


    • От: Сондажни машини,автосонди.

      Първоначално публикуван от ivandorosiev Преглед на мнение
      Здравейте !
      На сондажа му се намали силно дебита. Намирам се в Овча купел, сондажа е 40 метра, с ф125мм, дупчен 09.2010година. При сондирането, сондьорите ползваха вар, бентонит и цимент. Пластмасовите тръби ги нарязаха с флекс около 25 метра и ги набиха в сондажа. Сондажа не е продухван с еърлифт след издупчването. До земетресението Май 2012 в Перник, дебита беше около 1,2 куб.м при първоначално пускане на помпата, която е турбинна - Грундфос. След това дебита спада до около 600 литра през половин час. След земетресението дебита спадна при първо пускане до 900 литра, а след това при включване под 400 литра на час, което вади в момента около 10 куб.м на 24 часа. Викнах специалист от Геопро, който замери и ми даде протокол в който отгоре е глина, след това са валуни до 20-ия метър и около 30-ия до 37-ия е пясък. Според него черпенето на вода би трябвало да е около 3 куб.м на час. Опитвал съм според сондьорите, които го правеха, да го надуя обратно с водоноска. След като вкарах 6 кубика вода под налягане, дебита не му се подобри.
      Какво е вашето мнение, как можем да го подобрим?
      Благодаря!
      Трудна работа да увеличиш дебита!!!Или друг сондаж по-дълбок и по възможност тръбите да са ф160 или още един същия!
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • От: Сондажни машини,автосонди.

        Ходихте ли на панаира? Искам и аз да дойда.

        Коментар


        • От: Сондажни машини,автосонди.

          Здравейте,
          Да попитам по един проблем свързан със сондаж.
          Диаметър 125, дълбочина 38-40, почва камънак, местонахождение
          Панагюрище. По едни или други причини сондажа не е продухан добре,
          да не кажем изобщо. В резултат - утаено каменно брашно във воден
          стълб. Утайката е с дебелина около 6 м. Точи се някакво количество
          мътилка всеки ден. Има ли ефикасен начин да се почисти сондажа от
          това утаено каменно брашно или не?
          LZ1AIV

          Коментар


          • От: Сондажни машини,автосонди.

            Добро утро!
            С каква технология е сондиран? С компресор или промиване с вода?
            Какво значи почва камънак, какъв дебит има, къде са филтрите, положена ли е филцова засипка?

            Коментар


            • От: Сондажни машини,автосонди.

              Първоначално публикуван от angelina marinova Преглед на мнение
              Ходихте ли на панаира? Искам и аз да дойда.
              Ми той свърши, докато се усетим!

              Коментар


              • От: Сондажни машини,автосонди.

                Първоначално публикуван от st.darakchiev Преглед на мнение
                Добро утро!
                С каква технология е сондиран? С компресор или промиване с вода?
                Какво значи почва камънак, какъв дебит има, къде са филтрите, положена ли е филцова засипка?
                Мога да Ви кажа това, което знам, а именно:
                1. Дупчено е с употребата на сгъстен въздух
                2. Не е продухвано (това ли е еърлифт?)
                3. Установения дебит е около 300 л/24ч
                4. Не са поставяни филтри, филц или каквото и да било
                5. Почвата е скала
                6. Има утайка около 6м, която вероятно и блокира дебита
                LZ1AIV

                Коментар


                • От: Сондажни машини,автосонди.

                  Стартирах проект за шнек ,който да работи в мергели "Шнека Рекс"
                  Пробите до месец .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:рекс 003.jpg
Прегледи:1
Размер:77.2 КБ
ID:5417225Натиснете снимката за да я уголемите

Име:рекс 011.jpg
Прегледи:1
Размер:80.0 КБ
ID:5417226 Предстои поставяне на още 12 ножа.

                  Коментар


                  • От: Сондажни машини,автосонди.

                    Материала който ще вадиш ще бъде под формата на пепел и дано да се получи със шнека---при работа с кофа се задържа естественно със клапи.Преди седмица въртях в мергел на 400мм със борна с твърди частици иго вадих като ядка но до 3м и до там--много се товари машината почти спира да върти.

                    Коментар


                    • От: Сондажни машини,автосонди.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01072012(001).jpg
Прегледи:3
Размер:233.2 КБ
ID:5417238Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01072012(002).jpg
Прегледи:2
Размер:220.7 КБ
ID:5417239Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01072012(003).jpg
Прегледи:1
Размер:233.8 КБ
ID:5417240Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01072012.jpg
Прегледи:3
Размер:218.7 КБ
ID:5417241

                      Коментар


                      • От: Сондажни машини,автосонди.

                        Първоначално публикуван от asenv Преглед на мнение
                        Мога да Ви кажа това, което знам, а именно:
                        1. Дупчено е с употребата на сгъстен въздух
                        2. Не е продухвано (това ли е еърлифт?)
                        3. Установения дебит е около 300 л/24ч
                        4. Не са поставяни филтри, филц или каквото и да било
                        5. Почвата е скала
                        6. Има утайка около 6м, която вероятно и блокира дебита
                        Откъде си сигурен че това е утайка от непочистен сондаж, а не е материал от водоносния пласт?
                        На мен ми звучи като сондажа ти да пескува.

                        Колко метра е филтърната колона?
                        На каква височина е поставена помпата?
                        Колко ти е водното ниво - статично (при изключена помпа) и динамично (при включена помпа)?

                        По принцип има филтри които могат да се сложат в съществуващия сондаж, но трябва да има някой който да ги постави, а и ще трябва първо да продухате сондажа и после да направите водочерпене за да проверите зърнометрията.

                        Филтрите представляват нарязана ПВЦ тръба, а отвън пласт от оразмерен пясък пакетиран във водоразтворимо фолио.

                        Коментар


                        • От: Сондажни машини,автосонди.

                          Първоначално публикуван от slavchovt Преглед на мнение
                          Материала който ще вадиш ще бъде под формата на пепел и дано да се получи със шнека---при работа с кофа се задържа естественно със клапи.Преди седмица въртях в мергел на 400мм със борна с твърди частици иго вадих като ядка но до 3м и до там--много се товари машината почти спира да върти.
                          Слави ще трябва и "Кофа Рекс" Да видим как ще сработят тия работни органи, и тогава под твой надзор започва проекта "Кофа Рекс)

                          Коментар


                          • От: Сондажни машини,автосонди.

                            Мони с тази малката кофа--ф500мм съм въртял в мергел 6м и се отказах по други причини не че неиска да върви но беше и на сухо не във вода.Слизаше много бавно беше и досадно но не и невъзможно.Натиска от тръбите ми смятам че се оказва достатъчен.При тебе с бутилката която е вътре в кулата над квадрата ли ще натискаш?

                            Коментар


                            • От: Сондажни машини,автосонди.

                              Искам да попитам колко може да струва импрегнирана 36 каратова белгииска диамантена корона.

                              Коментар


                              • От: Сондажни машини,автосонди.

                                Първоначално публикуван от antonow Преглед на мнение
                                Искам да попитам колко може да струва импрегнирана 36 каратова белгииска диамантена корона.
                                Чисто злато

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X