Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сондажни машини,автосонди.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Сондажни машини,автосонди.

    В Тьрновско са 140 броя.Имаш ли техника да сондираш през бетона и в скалата 4м над котата на пьтя.
    Ти ли си собственика или работиш с някой ,ако можеш дай цена.

    Коментар


    • #77
      До: Сондажни машини,автосонди.

      Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
      колега телефона ми е 0889 62 59 57
      Обади ми се и може би ще успея да ти помогна.

      Аз пък се интересувам от някакви сондажни лостове,с които да се бури ф 120 с въздушна "промивка" тоест диаметърът на лоста определя останалото сечение покрай стената,оттам необходимият дебит на въздуха,и възходящата му скорост за да продухва отработеният материал навън.Също така се интересувам и от подходящ за целта ударник.
      Работил съм малко навремето като сондьор в "Редки метали" всеки ден бурехме над 260 метра,с бентонитова промивка.Сега правя малка мобилна сонда до 40/50 метра. Ще я качвам на ГАЗ 69 и ще взима въртящ момент от раздатката,без хидромотор,изцяло механика,изключая хидравличният цилиндър за повдигането.Идеята е, да е проста,лека,надеждна и ефективна.

      Коментар


      • #78
        До: Сондажни машини,автосонди.

        Първоначално публикуван от To6o Преглед на мнение
        Аз пък се интересувам от някакви сондажни лостове,с които да се бури ф 120 с въздушна "промивка" тоест диаметърът на лоста определя останалото сечение покрай стената,оттам необходимият дебит на въздуха,и възходящата му скорост за да продухва отработеният материал навън.Също така се интересувам и от подходящ за целта ударник.
        Работил съм малко навремето като сондьор в "Редки метали" всеки ден бурехме над 260 метра,с бентонитова промивка.Сега правя малка мобилна сонда до 40/50 метра. Ще я качвам на ГАЗ 69 и ще взима въртящ момент от раздатката,без хидромотор,изцяло механика,изключая хидравличният цилиндър за повдигането.Идеята е, да е проста,лека,надеждна и ефективна.
        Колега за да ти се помогне трябва да дадеш данните на компресора дето ще захранва пнемоударника

        Коментар


        • #79
          До: Сондажни машини,автосонди.

          Някой може ли да предложи триролкови длета щифтови с малки щифтове за твьрди породи нови, размер 6 и 1/8 ма или 6 и 1/4 вьрт това е около 155мм. 10 броя. Не са за мене, някой ако има интерес сьфоромник ще го свьржа . Аз не сьм тьрговец , незнам защо ме тьрсят за такива неща. Знам че вьв форума има тьрговци. Дано свьрша на някого услуга .

          Коментар


          • #80
            До: Сондажни машини,автосонди.

            Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
            В Тьрновско са 140 броя.Имаш ли техника да сондираш през бетона и в скалата 4м над котата на пьтя.
            Ти ли си собственика или работиш с някой ,ако можеш дай цена.
            Не виждам от чертежа какво е ф-то на исканите анкери и каква армировка е предвидена?Ние правим ИБОАНКЕРИ!Правили сме и 50-метрови въжени анкери,но е необходима идеална площадка на кота 0,щото тях ги въртим с СКБ-тежка е и е на шейна!А машината за ибоанкерите е верижна!
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • #81
              До: Сондажни машини,автосонди.

              Анкерни трьби 80мм диаметьр 7 м дьлжина-анкерите са усигорени .
              Единия ред се пробива на метьр примерно от кота пьтя ,другия ред на 4 метра от пьтя .
              Аз сьм си решил проблема с пробиването изкаше ми се да ми се инжектира с цимент само , но като изкаш дай цена и за пробиване.
              По скоро изках да ме светне някой как се инжектира с цимент , но ако може да стане и ти да го направиш ок. дай цена.

              Коментар


              • #82
                До: Сондажни машини,автосонди.

                ОК колега,ще ти пусна оферта на лични за да не спамим темата,но ще е след няколко дни!!
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #83
                  До: Сондажни машини,автосонди.

                  Прав си не е лравилно

                  Коментар


                  • #84
                    До: Сондажни машини,автосонди.

                    Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                    Колега за да ти се помогне трябва да дадеш данните на компресора дето ще захранва пнемоударника
                    Компресора е винтов,мобилен,с двигател Перкинс,4 кубика в минута, 7 атмосфери.Ако идва малък ще акумулираме с ресивери,ако се наложи ще го сменя за по голям с доплащане.

                    Коментар


                    • #85
                      До: Сондажни машини,автосонди.

                      Еми мальк е да . Ти спрял ли си се на някоя марка пнемоударник.
                      Поне 10 бара да ти вьрви 4 цоловия чук за 130мм.

                      Коментар


                      • #86
                        До: Сондажни машини,автосонди.

                        Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                        Еми мальк е да . Ти спрял ли си се на някоя марка пнемоударник.
                        Поне 10 бара да ти вьрви 4 цоловия чук за 130мм.
                        Налягането може да се вдигне от 7 на 10 с бустер, обаче ще падне дебита. Ще почета малко по въроса и пак ще се включа...

                        Коментар


                        • #87
                          До: Сондажни машини,автосонди.

                          Първоначално публикуван от To6o Преглед на мнение
                          Компресора е винтов,мобилен,с двигател Перкинс,4 кубика в минута, 7 атмосфери.Ако идва малък ще акумулираме с ресивери,ако се наложи ще го сменя за по голям с доплащане.
                          Бая ресивер ще трябва колега... По-добре си вземи по-як компресор ако имаш тази възможност.
                          Изпращам малко информация за пневмоударници (канадски):

                          3" - версия за ниско налягане
                          при 6 бара иска 3 м3/мин
                          при 10,4 бара - 5,5 м3/мин
                          диаметър на пневмоударника 85 мм
                          препоръчван диаметър на сондажа 90-95 мм
                          лост 3" - (76,2 мм)

                          3" - нормален
                          при 10,4 бара - 4,9 м3/мин
                          при 17,2 бара - 8,5 м3/мин
                          при 24,1 бара - 12,3 м3/мин
                          диаметър на пневмоударника 85 мм
                          препоръчван диаметър на сондажа 95-105 мм
                          лост 3" - (76,2 мм)

                          4" - това което ти трябва
                          при 10,4 бара - 5,8 м3/мин
                          при 17,2 бара - 18,3 м3/мин
                          при 24,1 бара - 12,3 м3/мин
                          диаметър на пневмоударника - 98 мм
                          препоръчван диаметър на сондажа 110-125 мм
                          лост 3 1/2 " (88,9 мм)

                          5" - малко големичък ще ти дойде
                          при 10,4 бара - 8,5 м3/мин
                          при 17,2 бара - 18,3 м3/мин
                          при 24,1 бара - 28,6 м3/мин
                          диаметър на пневмоударника 125 мм

                          Горните данни са за канадски пневмоударник на Рокмор.

                          Така като гледам - ще ти трябва поне компресор на 10 бара и поне 6-7 м3/мин, или ще трябва да правиш голям компромис с производителността като слезеш на малък пневмоударник.

                          Пратил съм ти и лично съобщение.

                          Коментар


                          • #88
                            До: Сондажни машини,автосонди.

                            Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                            По скоро изках да ме светне някой как се инжектира с цимент
                            В тоя случай цимента е за да хване анкера и така да укрепи предната част на ската, или целта е да се напълнят фугите в скалата?
                            Каква ти е сондата?
                            За ИБО анкери ти трябва горно биене (top hammer) и специална глава отпред на дрифтера за циментирането. В случая не използваш щанга - а анкера върши тая работа и после остава вътре...

                            Коментар


                            • #89
                              До: Сондажни машини,автосонди.

                              Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
                              В тоя случай цимента е за да хване анкера и така да укрепи предната част на ската, или целта е да се напълнят фугите в скалата?
                              Каква ти е сондата?
                              За ИБО анкери ти трябва горно биене (top hammer) и специална глава отпред на дрифтера за циментирането. В случая не използваш щанга - а анкера върши тая работа и после остава вътре...
                              Много ми е ценна тая информация , не са ми споменали че ще бьдат ИБО анкери а само анкери .
                              Моята апаратура е с долен чук ,работил сьм и с горен чук .
                              Според тебе това на схемата която сьм приложил ИБО анкер ли е ?
                              Прегледах си кореспонденцията не се споменава ИБО анкер .

                              Коментар


                              • #90
                                До: Сондажни машини,автосонди.

                                Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                                Много ми е ценна тая информация , не са ми споменали че ще бьдат ИБО анкери а само анкери .
                                Моята апаратура е с долен чук ,работил сьм и с горен чук .
                                Според тебе това на схемата която сьм приложил ИБО анкер ли е ?
                                Прегледах си кореспонденцията не се споменава ИБО анкер .
                                Не мога да преценя дали е ИБО, ама да ти кажа - за други не съм чувал да са ползвани скоро.
                                това на схемата ми е странно ама не заради вида на анкерите, а заради смисъла им - те подпорната стена ли крепят или материала зад нея, - нали целта на подпорната стена е да крепи нестабилния материал - би трябвало да е пилотирана в основата, а не анкерирана в свлачището...
                                а и каква е тая циментова подложка без армировка дето ще крепи изхода на анкера - има нещо криво в тая работа...

                                По принцип IBO идва от Injection BOre което означава пробиване с инжектиране. Реално анкера си има отпред длето, и се ползва като щанга, а промивката на сондажа с циментово мляко циментира анкера. С горно биене става доста по-бързо и циментацията върви паралелно с пробиването, а материала от дупката допълнително помага за захващането на анкера в масива.
                                Тая работа може да се направи и със сонда с долно биене или пък с ротация и малко длето, обаче за анкер 80 мм ще трябва да пробиваш с много малък чук - 2", и с тънък лост, а не са много наличните такива пневмоударници.
                                ...ако пробиваш с голям пневмоударник - ще отиде доста цимент, а и дали ще хване...ако анкера запъне при вкарването - как ще го набиеш до край...

                                Малко ши.ано е това ако не си го правил досега...Гледай да не глътнеш много вода с тоя проект...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X